Ogłoszenia

Niedziela – Zesłania  Ducha  Świętego- 28 maja 2023 r.

 

 1. Przeżywamy dziś Uroczystość Zesłania Ducha Świętego.
 2. Z racji białego tygodnia po I komunii świętej, od poniedziałku do środy nabożeństwa majowe będą po mszy świętej wieczornej.
 3. W tym tygodniu przypada:

           – pierwszy czwartek miesiąca o 17.00 – Godzina Święta.

           – pierwszy piątek – spowiedź na porannych mszach świętych, popołudniu spowiedź o 15.30 i 17.30, msza św. o 16.00

           – pierwsza sobota miesiąca po mszy o 7.30 nabożeństwo.

           – pierwsza niedziela miesiąca po sumie zmiana tajemnic różańcowych.

 1. Nabożeństwa czerwcowe będziemy odprawiali po Mszy św. wieczornej.
 2. Wyjątkowo w miesiącu czerwcu odwiedziny chorych w domach będą w I piątek miesiąca 2.06 od godz. 9.30 – bardzo prosimy o poinformowanie chorych przyjmujących księdza.
 3. Dziękujemy rodzicom dzieci, które przystąpiły do I-Komunii św. za dekoracje, sprzątanie kościoła oraz dar ołtarza. Do sprzątania kościoła w nadchodzącym tygodniu prosimy następną grupę rodziców dzieci do pierwszej Komunii.
 4. W sklepiku jest prasa katolicka, albumy na prezent pierwszokomunijny.       
 5. W ostatnim tygodniu odeszła do Pana: Barbara Kołodziej z Łazisk i polecajmy naszych bliskich zmarłych: Wieczny odpoczynek…

 

Wniebowstąpienie Pańskie Niedziela 21 maja 2023 r.

 

 1. Dzisiejszą niedzielę przeżywamy jako Uroczystość Wniebowstąpienia Pana Jezusa. Taca dzisiejsza przeznaczona jest na budownictwo sakralne w naszej archidiecezji.
 2. Dziękujemy mieszkańcom Kaliszanskiej, za posprzątanie kościoła i ofiarę – 50 zł. Msza św. będzie w ich intencji: 28.05 o godz. 1000.                                                         W przyszłym tygodniu do sprzątania kościoła prosimy rodziców dzieci pierwszokomunijnych.
 3. Zapraszamy młodych i starszych na uroczystą mszę świętą w wigilię Zesłania Ducha Świętego z rozbudowaną liturgią słowa w najbliższą sobotę o 18.00, a po niej czuwanie połączone z pieśnią uwielbienia i modlitwą o dary Ducha Świętego.
 4. Bóg zapłać za ofiary na k-ł: 600 zł od mieszkańców Elżbiety.
 5. Dziś w wieczerniku będą rozprowadzane kremówki papieskie, które będą cegiełką, wsparcia Spotkania Młodych AL., będą one w cenie 7 zł, jako dodatek broszury z historiami z życia św. Jana Pawła II, zachęcamy do wsparcia.
 6. Uczniowie Szkolnego Koła Caritas ze Skokowa dziękują za ofiary do puszki dla Nikoli, na zakup urządzenia mikropolaryzacji mózgu. Zebrano ponad 5000 zł.
 7. W sklepiku jest prasa katolicka, albumy o św. Matce Teresie na prezenty komunijne.
 8. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do Pana: + Tomasz Piątek ze Szkocji, + Andrzej Socha z ul. Przedmieście. Tych i naszych zmarłych bliskich polecajmy miłosierdziu Bożemu: Ojcze nasz…Wieczny odpoczynek…

6 Niedziela Wielkanocy 14 maja 2023 r.

 

 1. Przeżywamy dziś 6 Niedzielę wielkanocną.
 2. Nabożeństwa majowe odprawiamy codziennie o godz. 1730.
 3. Dziękujemy mieszkańcom ul. Długa 31 i Krótka 4 za posprzątanie kościoła i ofiarę 70 zł. Msza św. w ich intencji będzie: 28.05 o 1000. W przyszłą sobotę na godz. 900 do sprzątania kościoła zapraszamy mieszkańców Kaliszańskiej, Dolnej i Zbożowej.
 4. W przyszłą niedzielę w Wieczerniku(obok parkingu przy garażach) będą rozprowadzane kremówki papieskie, które będą cegiełką, wsparcia Spotkania Młodych AL., będą one w cenie 7 zł, jako dodatek broszury z historiami z życia św. Jana Pawła II, zachęcamy do wsparcia.
 5. Dziękujemy za ofiary na k-ł : bezimiennie z Południowej 100 zł.
 6. Plan poświęcenia pól.

          Poniedziałek:  15.V   godz. 1900 – Trzebiesza, Elżbieta, Zajączków,  Górna Owczarnia.

          Wtorek:          16.V   godz. 1900  – Zagrody, Pomorze, Niezdów, Skoków.

          Środa :           17.V    godz. 1900  – Grabówka, Jankowa, Darowne, Majdan Trzebieski.

          Czwartek:       18.V     godz. 1900   –  Łaziska, Franciszków, Fabryczna, Leonin.

          Piątek:             19.V      godz. 1900 – Góry Opolskie, Emilcin, Zosin, Wola Rudzka.

          Sobota:            20.V      godz. 1900 – Kol. Elżbieta, Kol. Łaziska

          Pojazdy prosimy na godz. 1845.  Podwórko przy garażach .   

 1. Dziś, uczniowie Szkolnego Koła Caritas ze Skokowa zbierają ofiary do puszki dla Nikoli, na zakup urządzenia mikropolaryzacji mózgu. Urządzenie to może pomóc dziecku w rozwoju mowy i nabywaniu różnych umiejętności. Dziękujemy za ofiary.
 2. 18 maja, w rocznicę urodzin św. Jana Pawła II, burmistrz Opola Lubelskiego zaprasza mieszkańców na uroczystość odsłonięcia i poświęcenia tablicy pamiątkowej na placu św. Jana Pawła II. Rozpoczniemy mszą św. o 12.00, a po mszy przy ulicy Stary Rynek nastąpi odsłonięcie i poświęcenie tablicy z nazwą placu św. Jana Pawła II, a następnie część artystyczna.
 3. Dziś o 16.00 w OCK odbędzie się akcja charytatywna organizowana przez Opolskie Centrum Kultury oraz Szkołę Podstawową nr 1 w Opolu Lubelskim. W programie występy zespołów muzycznych, teatralnych, tanecznych, kiermasz ciast, loteria i licytacja voucherów. Będzie to wsparcie rodziny Maciejewskich z Elżbieta w trudnej sytuacji materialno-bytowej. Zachęcamy do otwartości serca.
 4. W najbliższą niedzielę spotkanie młodzieży, która przyjęła bierzmowanie o 12.00 msza święta i spotkanie o sakramencie małżeństwa.
 5. W sklepiku jest prasa katolicka. Biblia rodzinna. Zioła, balsamy, żele, maści zdrowotne. Albumy na prezenty komunijne.
 6. W minionym tygodniu odeszli do Pana: + Elżbieta Strawa ul. Stary Rynek, + Bogumiła Wojtanek z Zosina. Tych i naszych zmarłych bliskich polecajmy miłosierdziu Bożemu. Ojcze nasz… Wieczny odpoczynek…

 

5 Niedziela Wielkanocy- 07 maja 2023 r.

 

 1. Przeżywamy dziś 5 Niedzielę wielkanocną.
 2. Nabożeństwa majowe odprawiamy codziennie o godz. 1730.
 3. Zapraszamy na spotkanie z prorokiem Izajaszem i jego księgą w piątek o godz. 1900 sala obok banku.
 4. Msza święta i nabożeństwo o uzdrowienie i uwolnienie będzie w sobotę o godz. 1800.
 5. W sobotę po Mszy św. wieczornej będzie procesja fatimska z racji 13 dnia miesiąca.
 6. Poświęcenia pól będą od poniedziałku 15 maja do soboty 20 maja. Plan poświęcenia pól:
  Poniedziałek:  15.V     godz. 19:00 Trzebiesza, Elżbieta, Zajączków, Górna Owczarnia
  Wtorek:             16.V     godz. 19:00 Zagrody, Pomorze, Niezdów, Skoków
  Środa :               17.V     godz. 19:00 Grabówka, Jankowa, Darowne, Majdan Trzebieski
  Czwartek:         18.V     godz. 19:00 Łaziska, Franciszków, Fabryczna, Leonin
  Piątek:               19.V     godz. 19:00 Góry Opolskie, Emilcin, Zosin, Wola Rudzka
  Sobota:              20.V    godz. 19:00 Kol. Elżbieta, Kol. Łaziska
  Pojazdy prosimy na godz. 1845. Podwórko przy garażach .   
 7. W niedzielę 14 maja, uczniowie Szkolnego Koła Caritas ze Skokowa będą zbierali ofiary do puszki dla Nikoli, na zakup urządzenia mikropolaryzacji mózgu. Urządzenie to może pomóc dziecku w rozwoju mowy i nabywaniu różnych umiejętności.
 8. Dziękujemy członkom Klubu Abstynenta (8 osób) za posprzątanie kościoła. Ofiarę 120zł – Msza św. w ich intencji będzie 28 maja o godz. 1000. Do sprzątania kościoła w sobotę na 900 prosimy mieszkańców Długa 31 i Krótka 4  .
 9. Dziękujemy za ofiary na k-ł: bezimiennie – 200zł.
 10. Kartka OCK.
 11. Kartka PCK.
 12. W sklepiku jest prasa katolicka. Biblia rodzinna. Zioła, balsamy, żele, maści zdrowotne.  Albumy jako pamiątki dla dzieci do I-Komunii św.
 13. W minionym tygodniu odeszli do Pana: + Teresa Pietrzyk z Górnej Owczarni, + Franciszek Superson z ul. Kaliszańskiej, + Stefania Matyka z Emilcina. Tych i naszych zmarłych bliskich polecajmy miłosierdziu Bożemu. Ojcze nasz… Wieczny odpoczynek…

4 Niedziela Wielkanocy 30 kwietnia 2023 r.

 

 1. Przeżywamy dziś 4 Niedzielę wielkanocną – Niedzielę Dobrego Pasterza – rozpoczynającą Tydzień modlitw o powołania do służby w Kościele. Ofiary zbierane do puszek przed kościołem przeznaczone są na Wakacyjne Dzieło Pomocy Dzieciom „ Nadzieja Radości”
 2. Nabożeństwa majowe będziemy odprawiali codziennie o godz. 1730. Zadbajmy o przydrożne krzyże i kapliczki.
 3. W środę 3-maja Uroczystość NMP Królowej Polski oraz 232 rocznica uchwalenia Konstytucji 3-Maja.W tym dniu Msze św. będą odprawiane tak jak w niedzielę. O godz. 1200 będzie Msza św. za Ojczyznę .
 4. Burmistrz Opola Lubelskiego o OCK zapraszają na obchody Narodowego Święta 3 Maja. Część oficjalna rozpocznie się o godz. 1000 na pl. Św. Jana Pawła II przy ul. Stary Rynek. Następnie przez miasto przejdzie manifestacja patriotyczna. O godz. 1200 rozpocznie się Msza św. w intencji Ojczyzny. O godz. 1300 wystartuje Bieg 3-majowy. Na część artystyczna zapraszamy o godz. 1600 do OCK. Wystąpią dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Opolu Lubelskim oraz zespół Vinyl.
 5. Pierwszy czwartek miesiąca. o godz. 1700 będzie – Godzina Święta.
 6. Pierwszy piątek miesiąca spowiedź rano. Po południu dla dzieci od godz. 1530 i Msza św. dla dzieci o godz. 1600. Spowiedź dla młodzieży i dorosłych od godz. 1730.
 7. W sobotę po Mszy św. o godz. 730 będzie – nabożeństwo z racji pierwszej soboty miesiąca..
 8. W niedzielę po sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu i zmiana tajemnic różańcowych.
 9. Poświęcenie pól będzie od poniedziałku 15 maja do soboty 20 maja o godz. 1900. Plan poświeceń podamy w przyszłą niedzielę.
 10. W niedzielę 14 maja po Mszy św. o godz. 1000 odbędzie się w kościele spotkanie dla Rodziców dzieci przystępujących do I Komunii Świętej.
 11. Dziękujemy mieszkańcom Długiej 29 ( 6 osób) za posprzątanie kościoła, ofiarę 120zł. Msza św. w ich intencji będzie 07 maja o godz. 1000. W sobotę na godz. 900  do sprzątania prosimy  Klub Anonimowego Alkoholika.
 12. Bóg zapłać za ofiary na k-ł: bezimiennie z Andersa – 200zł, bezimiennie – 50zł, bezimiennie – 100zł.
 13. W sklepiku jest prasa katolicka. Biblia rodzinna. Zioła, balsamy, żele, maści zdrowotne. Kalendarze na nowy rok. Z nowych rzeczy mamy albumy jako pamiątki dla dzieci do I-Komunii św.
 14. Dnia 1 maja kancelaria będzie nieczynna.
 15. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do Pana: + Pelagia Szymańska z ul. Willowej, + Andrzej Majcher z Niezdowa. Tych i naszych zmarłych bliskich polecajmy miłosierdziu Bożemu. Ojcze nasz…Wieczny odpoczynek…

 

 2 Niedziela Wielkanocy- Miłosierdzia Bożego- 16 kwietnia 2023 r.

 

 1. Niedziela Miłosierdzia Bożego jest to dzień szczególnego zawierzenia Miłosierdziu Bożemu. Dlatego dziś o godz.1500 zapraszamy do kościoła do wspólnej modlitwy w Godzinie Miłosierdzia. Bądźmy Apostołami Miłosierdzia Bożego. Jest to też patronalne święto Caritas – stąd dziś zbiórka ofiar do puszek .
 2. Dziękujemy mieszkańcom Puławska 21 były 2 osoby za posprzątanie kościoła i ofiarę 180zł. Msza św. w ich intencji będzie 23 kwietnia o godz. 1000. W sobotę na 900 do sprzątania prosimy wiernych z Długiej 27.
 3. Bóg zapłać za ofiary na k-ł: bezimiennie – 100 zł, bezimiennie – 500zł, bezimiennie – 2000zł, bezimiennie – 50zł.
 4. W sklepiku jest prasa katolicka. Biblia rodzinna. Zioła, balsamy, żele, maści zdrowotne. Kalendarze na nowy rok. Z nowych rzeczy mamy albumy o św. Janie Pawle II jako pamiątki dla dzieci do I-Komunii św.( cena tylko 20zł)
 5. W minionym tygodniu z naszej społeczności parafialnej odeszli do Pana: + Zofia Drozd z Lublina, + Wiesława Malon z ul. Fabrycznej, + Barbara Cieniuszek z ul. Nadstawnej, + Urszula Faściszewska z Niezdowa, + Andrzej Niedziela z Kazimierzowa, + Janina Niezbecka z ul. Kraszewskiego. Tych i naszych zmarłych bliskich polecajmy Miłosierdziu Bożemu. Ojcze nasz… Wieczny odpoczynek…

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego 9 kwietnia 2023 r.

 

  Życzymy Wszystkim Parafianom i Gościom, aby Zmartwychwstały Chrystus napełnił Wasze serca pokojem i miłością, niech podwoi siły w pokonywaniu życiowych trudności, wzmocni wiarę w ludzi, obudzi radość do życia i pozwoli z ufnością patrzeć w przyszłość. Radosnych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego

 

 1. Msze święte dziś jeszcze o godz. 83o, 10oo, 12oo i 18oo.
 2. Dziękujemy s. Augustynie i Agnieszce Pyda- Mędyk z kwiaciarni Frezja za wystrój Grobu Bożego , Ciemnicy i dekoracje ołtarzy. Dziękujemy wszystkim, którzy pomagali przy strojeniu.. Dziękujemy za wartę przy Grobie i organizację procesji – Druhom i Druhnom Strażakom, Małym Strażakom i Harcerzom. Liturgicznej Służbie Ołtarza. Panu Jackowi Rosłemu za zdjęcia z triduum, które zamieszczamy na naszej stronie internetowej. Dziękujemy Kółkom Różańcowym, Parafianom i Parafiankom za ofiary na kwiaty.
 3. W zakrystii gdzie ubierają się księżą jest do nabycia świąteczna prasa katolicka.
 4. Jutro Poniedziałek Wielkanocny. Msze św. o godz. 7oo, 83o, 10oo, 12oo i 18oo. Taca z tego dnia jest na Katolicki Uniwersytet Lubelski.
 5. Msza święta i spotkanie dotyczące szóstego sakramentu, dla wszystkich bierzmowanych w przyszłą niedzielę o godz. 1200.
 6. W najbliższy piątek zapraszamy na spotkanie biblijne grupy uwielbienia w sali obok banku o godz.1900, prosimy zabrać Pismo Święte i coś do pisania.
 7. Przyszłą niedzielę 16 -kwietnia będziemy przeżywali jako Niedzielę Miłosierdzia Bożego.
 8. Także w przyszłą niedzielę 16- kwietnia rozpocznie się nowy cykl konferencji dla narzeczonych. Narzeczonych prosimy o zapisywanie się w kancelarii..
 9. Dziękujemy mieszkańcom Puławska 20 (5 osób) za posprzątanie kościoła i ofiarę 110zł – Msza św. w ich intencji będzie 19 kwietnia o godz. 1800. Do sprzątania kościoła w sobotę na 900 prosimy mieszkańców Puławska 21.
 10. Bóg zapłać za ofiary na k-ł: bezimiennie ze Szkolnej – 100zł, bezimiennie – 200zł, bezimiennie z Puławskiej 11A – 350zł.
 11. W ostatnim tygodniu odeszli do Pana : + Zofia Szklarczyk z ul. Długiej, + Jerzy Seroka z Górnej Owczarni, + Janina Adamczyk z ul. Długiej, + Mariusz Strawa z Gór Opolskich, + Jan Kołodziejczyk z Niezdowa. Tych i naszych zmarłych bliskich polecajmy miłosierdziu Bożemu. Zdrowaś…. Wieczne odpoczywanie…

 

Niedziela Palmowa – Męki Pańskiej 2 kwietnia 2023 r.

 

 1. Dziś po sumie zmiana tajemnic różańcowych.
 2. Dziś także o godz. 2000 zapraszamy na „misterium krzyża”– niech to będzie owocne rozpoczęcie wielkiego tygodnia.
 3. Bóg zapłać za ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego: bezimiennie – 20zł, bezimiennie – 50zł, Koło Różańcowe z Trzebieszy – 200zł. Przed ołtarzem jest puszka gdzie można składać ofiary na kwiaty do Grobu Bożego.
 4. Dziękujemy za ofiary na k-ł: bezimiennie z Górnej Owczarni – 100zł, bezimiennie – 50zł, bezimiennie z Trzebieszy – 50zł, bezimiennie – 100zł, bezimiennie z Jankowej – 400zł, bezimiennie z Grabówki – 300zł.
 5. Spowiedź będzie w poniedziałek, wtorek i środę od godz. 1730.
 6. Dziękujemy za sprzątanie kościoła w czasie rekolekcji Grupom Parafialnym. Do świątecznego sprzątania kościoła prosimy: w środę na godz. 1830mieszkańców Puławska 20.
 7. Konferencja chrzcielna będzie w środę o godz. 1730 w sali obok banku. Chrzty w poniedziałek wielkanocny o godz. 1200.
 8. W Wielki Piątek o godz. 2000 – Droga krzyżowa ulicami naszego miasta ze świecami; początek przy szpitalu. Stacje drogi przygotowujemy jak w ubiegłych latach. Krzyż niosą: I – Strażacy, II – Krąg Domowego Kościoła, III – Lektorzy i ministranci, IV – Młodzież, V – Legion, VI – Studenci, VII – Matki, VIII – Ojcowie, IX – Grupa Uwielbienia i Chwały, X – Neokatechumenat, XI – Katecheci, XII – Dzieci z rodzicami, XIII – Chór Parafialny.
 9. Zapraszamy do udziału w liturgii Triduum Paschalnego:
  • WIELKI CZWARTEK – Przed południem tylko Msza św. w katedrze z poświęceniem olejów. Po południu o godz. 17oo – Msza Wieczerzy Pańskiej – pamiątka ustanowienia Eucharystii i sakramentu kapłaństwa. Po tej Mszy św. przeniesienie Najśw. Sakramentu do Ołtarza wystawienia (ciemnicy) i czas na modlitwę z Jezusem cierpiącym w Ogrójcu.
  • WIELKI PIĄTEK Dzień postu ścisłego. W tym dniu nie odprawia się Mszy św. Rano o godz. 73o w kościele odprawimy tzw. ciemną jutrznię – to jest przewidziana na ten dzień liturgiczna modlitwa Kościoła ze śpiewem psalmów – zapraszamy. O godz. 1700 rozpocznie się Liturgia Wielkiego Piątku składająca się z czytania Męki Pańskiej, adoracji Krzyża przez pokłon i Komunii św. Po jej zakończeniu przeniesienie Najśw. Sakrament do Grobu Pańskiego, odśpiewanie Gorzkich Żali. Spowiedź z racji pierwszego piątku o godz. 1700.
  • WIELKA SOBOTA – o godz. 730 ciemna jutrznia – jak w piątek. Poświęcenie pokarmów na stół wielkanocny będzie co pół godziny od 8oo-133o . Między poświęceniem pokarmów będzie jeszcze możliwość spowiedzi. Poświęcenie pokarmów na wioskach  w następujących godzinach: Pierwszy kapłan: w Zosinie – o 900, w Emilcinie przy figurze obok skrzyżowania – o 915, w Skokowie – o 930, w Leoninie – o 945, we Franciszkowie – o 1000, w Górnej Owczarni – o 1015 i w Górach Opolskich – o 1030. Drugi kapłan: Niezdów w świetlicy strażackiej – o 9oo, w kaplicy w Łaziskach – o 915, w Kol. Elżbieta – o 930, w Elżbiecie – o 945, w Trzebieszy – 1030, w Majdanie Trzebieskim – 1045, Darowne – 1100, Wola Rudzka – 1115.
  • Liturgia Wigilii Paschalnej zacznie się o godz. 18oo (należy wziąć ze sobą świece). Potem poświęcenie wody chrzcielnej, odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych i uroczysta Msza św. Wigilii Zmartwychwstania już z radosnym ALLELUJA
  • NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA   PAŃSKIEGO – O godz. 6oo– Msza św. Rezurekcyjna z procesją wokół kościoła; a później Msze św. o 83o, 10oo, 12oo i 18oo.
 10. W sklepiku jest prasa katolicka. Biblia rodzinna. Zioła, balsamy, żele, maści zdrowotne. Kalendarze na nowy rok. Z Caritasu mamy : baranki na stół wielkanocny z białej czekolady. Dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na pomoc Ukrainie.
 11. Burmistrz Opola Lubelskiego oraz Opolskie Centrum Kultury zapraszają na obchody Dni Pamięci o Św. Janie Pawle II, dziś o godzinie 1600 w Sali Kinowo-widowiskowej w Opolskim Centrum Kultury. W programie występy artystyczne oraz bezpłatna projekcja filmu „Zwykły, święty człowiek”. W poniedziałek 03. kwietnia, o godz. 1000, również w Opolskim Centrum Kultury, odbędzie się konkurs wiedzy o św. Janie Pawle II.
 12. W ostatnim tygodniu odeszli do Pana : + Ewa Kołodziejczyk z Elżbiety. + Wiesław Pietroń z ul. Nowoprojektowanej. Polecajmy ich Miłosierdziu Bożemu: Ojcze nasz..; Wieczny odpoczynek..

5 Niedziela Wielkiego Postu 26 marca 2023 r. 

 

 1. W liturgii zaczął się czas Męki Pańskiej, czego zewnętrznym wyrazem są przysłonięte fioletem krzyże.
 2. Wielkopostne rekolekcje parafialne będą w tym tygodniu od czwartku 30 marca do soboty 01 kwietnia przed Niedzielą Palmową. Będziemy tylko sami. Dlatego prosimy o korzystanie ze spowiedzi w ciągu Wielkiego Postu podczas każdej Mszy św.
 3. Podajemy plan naszych rekolekcji wielkopostnych –kartka przeczytać.
 4. Jak co roku w czasie rekolekcji zbieramy żywność dla biednych w ramach Wielkopostnego Dzieła „ Dar Nadziei”. Dary przynosimy do zakrystii. 
 5. Dziękujemy mieszkańcom Puławskiej19 i 19A za sprzątanie kościoła były 2 osoby. W czasie rekolekcji w sobotę do sprzątania kościoła na godz. 1900 prosimy: Neokatechumenat, Grupę Uwielbienia i Chwały, Legion Maryi.
 6. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego: bezimiennie z Emilcina – 50zł, bezimiennie z Cichej – 50zł, bezimiennie z Długiej – 50zł, Koło Różańcowe Królowej Polski z ul. Szkolnej – 250zł, bezimiennie –100zł, bezimiennie– 50zł, od Heleny – 100zł, bezimiennie – 50zł, bezimiennie z Parkowej12A– 50zł, Koło Różańcowe p.w. Miłosierdzia Bożego z ul. Przemysłowej – 150zł. Przed głównym ołtarzem jest postawiona puszka na kwiaty do Grobu Bożego do której można składać ofiary na ten cel.
 7. Dziękujemy za ofiary na k-ł: bezimiennie – 50zł, bezimiennie – 100zł, bezimiennie ze Szkolnej – 100zł.
 8. W Niedzielę Palmową poświęcenie palm podczas każdej Mszy św.
 9. Także w Niedzielę Palmową o godz. 2000 odbędzie się „Misterium Krzyża”– będzie to wprowadzenie w czas wielkiego tygodnia.
 10. W sklepiku jest prasa katolicka. Jest też Gość Extra- Świadkowie Męki Pańskiej. Biblia rodzinna. Zioła, balsamy, żele, maści zdrowotne. Kalendarze parafialne na obecny rok. Z Caritasu mamy : baranki na stół wielkanocny z białej czekolady. Dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na pomoc Ukrainie.
 11. W minionym tygodniu z naszej społeczności parafialnej odszedł do Pana: + Jarosław Opoka z ul. Fabrycznej. Polecajmy go miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek…..

4 Niedziela Wielkiego Postu – 19 marca 2023 r.

 

 1. Wielkopostne rekolekcje parafialne będą od czwartku 30 marca do soboty 01 kwietnia przed Niedzielą Palmową Będziemy tylko sami. Dlatego prosimy o korzystanie ze spowiedzi w ciągu wielkiego postu podczas każdej Mszy św.
 2. Podajemy plan naszych rekolekcji wielkopostnych –kartka przeczytać.
 3. Odwiedziny chorych ze spowiedzią i sakramentami świętymi, przed Świętami Wielkanocnymi, będą we wtorek 4 kwietnia od godz. 900. Prosimy o zgłaszanie chorych w kancelarii parafialnej.
 4. W sobotę przypada uroczystość Zwiastowania Pańskiego: Msze św. z kazaniem będą o godz. 700, 800, 1000 i 1800. Podczas Mszy św. o godz. 1000 będzie Duchowa Adopcja Dziecka Poczętego. W kaplicy Msza św. będzie o godz. 1600.
 5. Składamy podziękowanie mieszkańcom Puławska 18 (3 osoby) za posprzątanie  kościoła i ofiarę 60zł. Msza św. w ich intencji będzie 26 marca  o godz.1000 .  W piątek na godz. 1830 do sprzątania prosimy parafian z Puławskiej 19 i 19A.
 6. Bóg zapłać za ofiary na kwiaty do Grobu Pana Jezusa: Koło Różańcowe św. Jozefa i Maksymiliana– 200zł,bezimiennie – 50zł, Janina Rejn – 50zł, bezimiennie z Puławskiej 18 – 55zł, Koło Różańcowe MB. Fatimskiej z ul. Fabrycznej – 150zł, bezimiennie z Grabówki – 80zł, bezimiennie – 100zł, bezimiennie – 40zł, bezimiennie z Południowej – 50zł, od Julii i Szymona – 50zł.
 7. Bóg zapłać za ofiary na k-ł: bezimiennie z Puławskiej 17 – 500zł, bezimiennie z Zajezierza – 200zł, bezimiennie z Przedmieścia – 110zł.
 8. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych: Droga Krzyżowa jest w każdy piątek o godz. 900 dla dorosłych, a dla dzieci o godz. 1630; Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 1730.
 9. Legion Maryi organizuje autokarową pielgrzymkę na św. Miłosierdzia Bożego do Krakowa-Łagiewnik i Kalwarii Zebrzydowskiej w dniach 15 i 16 kwietnia. Odjazd obok domu towarowego w sobotę 15 kwietnia o godz. 630. Zapisy i wpłaty w kwiaciarni przy kościele u p. Grażyny Adamczyk. Więcej informacji na plakatach.
 10. W sklepiku jest prasa katolicka. Biblia rodzinna. Zioła, balsamy, żele, maści zdrowotne. Kalendarze na nowy rok. Z nowych rzeczy mamy z Caritasu : baranki z białej czekolady na stół wielkanocny. Dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na pomoc Ukrainie.
 11. Naszych zmarłych bliskich polecajmy miłosierdziu Bożemu: Ojcze nasz… Wieczny odpoczynek…