Ogłoszenia

1 Niedziela Adwentu – 03 grudnia 2023 r.

 

 1. Przeżywamy dziś I Niedzielę Adwentu, który ma podwójny charakter: jest czasem przygotowania do uroczystości Narodzenia Pańskiego oraz oczekiwaniem na powtórne przyjście Chrystusa przy końcu dziejów. Roraty w zwykłe dni tygodnia o godz. 600. Bezpośrednio po Roratach – Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP. W niedzielę pierwsza Msza św. będzie o godz. 700.
 2. Dziś jest zbiórka ofiar do puszek „Gwiazdka Nadziei”. Bóg zapłać za ofiary.
 3. W piątek 8 grudnia, będziemy przeżywali uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze św. z kazaniem będą w kościele o godz. 600, 700, 800, 1000 i 1800 . W tym dniu w godz.1200 – 1300 będzie Godzina Łaski dla Świata”. W kaplicy w Łaziskach Msza św. będzie o godz. 1600.
 4. Zapraszamy na Mszę św. i nabożeństwo o uzdrowienie duszy i ciała w sobotę o godz. 1800.
 5. Maryjne spotkanie grupy uwielbienia będzie w piątek o godz. 1900 w sali obok banku, temat: Czuwam – uczestniczę we wspólnocie kościoła.
 6. 10 – grudnia po Mszy św. godz. 1000 (niedziela) w naszym kościele będzie św. Mikołaj. Rodzice, którzy chcą aby ich dzieci otrzymały paczkę, proszeni są przygotowanie paczki, podpisanie i wcześniejsze przyniesienie do zakrystii albo na tygodniu do kancelarii.
 7. Zwracamy się z serdeczną prośbą do radnych, wszystkich przedstawicieli grup parafialnych i osób szanowanych o pomoc w roznoszeniu opłatków wigilijnych. Opłatki i zeszyty można już odebrać u siostry Emilii w kancelarii parafialnej. Ofiary składane tradycyjnie przy opłatkach, będą przeznaczone na ogrzewanie kościoła.
 8. Chór parafialny oraz Grupa Uwielbienia i Chwały organizują akcję charytatywną na rzecz Zakładu Opiekuńczo- Leczniczego oraz Oddziału Medycyny Paliatywnej w Opolu Lubelskim. Finał akcji przewidziany jest na 14 stycznia (niedziela ). W tym dniu będziemy po każdej mszy świętej zbierać pieniądze do puszki. Oprócz tego można będzie zakupić obraz namalowany techniką malowanie po numerach, a także wysłuchać koncertu kolęd w wykonaniu naszego chóru parafialnego. Fundusze zgromadzone w ten sposób przeznaczone zostaną na zakup materaców przeciwodleżynowych.
 9. W tym tygodniu przypada – I czwartek miesiąca o godz.1700 – Godzina święta.
 10. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła wiernym z Kolejowej, Krasickiego, Szpitalnej. Były 6 osoby. Ofiarę 120zł – Msza św. w ich intencji będzie 10 grudnia o godz. 1000. W sobotę  na godz. 900 do sprzątania prosimy wiernych : z ul. Lubelska 14 i Lubelska 16.
 11. Dziękujemy za ofiary na k-ł: bezimiennie – 50zł.
 12. Rekolekcje adwentowe będą w dniach 15-16-17 grudnia. Będzie ksiądz rekolekcjonista, ale nie będzie kapłanów z poza parafii. Z sakramentu spowiedzi  prosimy korzystać w każdy dzień w ciągu całego Adwentu – podczas każdej Mszy św. Natomiast w ostatnim tygodniu adwentu spowiedź będzie od godz. 17 Plan rekolekcji jest na naszej stronie internetowej i na tablicach ogłoszeń.
 13. W sklepiku mamy już świece z Caritasu na stół wigilijny ( małe, duże i kule) jest prasa katolicka. Kalendarz na 2024r. Modlitewniki „ Za zmarłych”, „ Do dusz w czyśćcu cierpiących”, „ Różaniec z rodziną Ulmów z Markowej”.
 14. W tym tygodniu odeszli do Pana: + Janina Owczarska z ul. Ożarowa II, + Janusz Bomba z Zosina, + Irena Muciek z ul. Kaliszańskiej, + Anna Ceglarska z Puław. Tych i naszych bliskich zmarłych polecajmy  miłosierdziu Bożemu. Ojcze nasz.

Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata – 26 listopada 2023 r.

 

 1. Dzisiejsza Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata jest patronalnym świętem Sióstr ze Zgromadzenia Sióstr Rodziny Betańskiej pracujących w naszej parafii oraz Akcji Katolickiej. Ofiary zebrane w dniu dzisiejszym do puszek przeznaczone są na „Pomoc osobom bezdomnym”.
 2. Kończy się rok liturgiczny – za tydzień I Niedziela Adwentu, czas przygotowania do Bożego Narodzenia. Tradycyjnie w adwencie w dni powszednie pierwsza Msza św. roratnia będzie o godz. 600 Bezpośrednio po RoratachGodzinki o Niepokalanym Poczęciu Najśw. Maryi Panny. W Niedziele Adwentu pierwsza Msza św. będzie normalnie o godz. 700. W przyszłą niedzielę zbiórka ofiar do puszek „Gwiazdka Nadziei”.
 3. W tym tygodniu przypada:
  Pierwszy piątek miesiąca: spowiedź na Mszach porannych i po południu od 1530 dzieci i dla nich Msza św. o godz. 1600. Spowiedź dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania w piątek od 1715 w bocznych nawach, po spowiedzi młodzież uczestniczy w różańcu w kościele, a po niej msza święta  o 1800, zapraszamy do skorzystania ze spowiedzi także ich rodziców.
  Pierwsza sobota miesiąca – nabożeństwo do Matki Bożej po Mszy św. o godz. 730.
  Pierwsza niedziela – zmiana tajemnic po sumie.
 4. Dziękujemy mieszkańcom Partyzanckiej blok Partyzancka 25 ( 3 osoby) za posprzątanie kościoła i ofiarę na k-ł – 80 zł. Msza św. w ich intencji będzie 03.XII. o godz.1000 . Do sprzątania w sobotę na godz. 900 – prosimy wiernych  z ul. Kolejowej, Lipowej, Krasickiego, Szpitalnej i Kościuszki.
 5. Dziękujemy za ofiary na k-ł : bezimiennie z Kwiatowej – 500zł, bezimiennie z Franciszkowa Starego – 200zł .
 6. W sklepiku jest prasa katolicka. Biblia Rodzinna. Kalendarz na rok 2024. Modlitewniki „ Za zmarłych”, „ Do dusz w czyśćcu cierpiących”, „ Różaniec z rodziną Ulmów z Markowej”.
 7. W minionym tygodniu z naszej społeczności parafialnej odeszli do Pana: + Hanna Woś  z ul. Ogrodowej, + Danuta Studnicka  z ul. Fabrycznej, + Wiesława Wrzochol z ul. Morwowej, + Barbara Nowak z Łazisk, + Barbara Kruk z Kol. Elżbieta. Tych i naszych bliskich zmarłych polecajmy miłosierdziu Bożemu. Ojcze nasz…Wieczny odpoczynek

33 Niedziela Zwykła 19 listopada 2023 r.

 

 1. Dziękujemy za ofiary na tacę, które przeznaczone są na budownictwo sakralne w naszej archidiecezji.
 2. W najbliższą niedzielę przypada Uroczystość Chrystusa Króla, patronalne święto Sióstr ze Zgromadzenia Sióstr Rodziny Betańskiej i Akcji Katolickiej.
 3. Dziękujemy mieszkańcom z ul. Fabrycznej domki i bloki za posprzątanie kościoła (4 osoby), ofiarę 90zł – Msza św. w ich intencji będzie 03. 12. o godz. 1000 . Do sprzątania za tydzień – w sobotę na godz. 900 – prosimy wiernych z Partyzancka domki i blok Partyzancka 25.
 4. Bóg zapłać za ofiary na k-ł: bezimiennie – 100zł, bezimiennie z Puławskiej – 200zł. Bezimiennie z Fabrycznej – 50zł.
 5. W tym tygodniu modlimy się o godz. 1715 za zmarłych poleconych w wypominkach z następujących ulic:
  Poniedziałek: 20.XI Elżbieta, Kol. Elżbieta, Góry Opolskie, Leonin, Górna Owczarnia, Emilcin
  Wtorek: 21.XI Wola Rudzka, Pomorze, Rozalin Stacja, Pustelnia,  Grabówka, Zajączków, Jankowa, Skoków
  Środa: 22.XI Niezdów.
  Czwartek: 23.XI Kartki niepodpisane.
 6. W sklepiku jest prasa katolicka. Biblia Rodzinna. Kalendarz na rok 2024. Modlitewniki „ Za zmarłych”, „ Do dusz w czyśćcu cierpiących”, „ Różaniec z rodziną Ulmów z Markowej”.
 7. W najbliższą niedzielę po Mszy św. o godz. 1000 będzie spotkanie dla dzieci do pierwszej komunii oraz ich rodziców. Obecność obowiązkowa.
 8. W minionym tygodniu z naszej społeczności parafialnej odeszła do Pana: + Sławomir Majewski z ul. Kaliszańskiej, + Jerzy Zając z Niezdowa. Tych i naszych bliskich zmarłych polecajmy miłosierdziu Bożemu: Zdrowaś…, Wieczny odpoczynek…,

 32 Niedziela Zwykła – 12 listopada 2023 r.

 

 1. Dziś po każdej Mszy św.  zbierane są ofiary do puszek na Pomoc Kościołowi w potrzebie.
 2. W najbliższą niedzielę o godz. 1500będzie Msza św. dla rodziców i młodzieży przygotowującej się do bierzmowania.
 3. Do zakrystii zgłosi się grupa : 1 i 8 młodzieży przygotowującej się do bierzmowania.
 4. Dziękujemy mieszkańcom Przemysłowej, Zielonej, Kwiatowej, Poniatowskiego za posprzątanie kościoła ( 9 osób), ofiarę 1521zł – Msza św. w ich intencji będzie 26. 11. o godz. 1000 . Do sprzątania  w sobotę na godz. 900 – prosimy wiernych z ul. Fabrycznej domki i bloki.
 5. Bóg zapłać za ofiary na k-ł: bezimiennie –100zł, bezimiennie z Nadstawnej – 100zł.
 6. W tym tygodniu modlimy się o godz. 1715 za zmarłych poleconych w wypominkach z następujących ulic:
  Poniedziałek: 13.XI Krasickiego, Kwiatowa, Poniatowskiego,  Kolejowa, Piłsudskiego, Szpitalna, Lipowa, Partyzancka.
  Wtorek: 14.XI Ogrodowa, Rzeczna, Rzemieślnicza, Strażacka, Piekarska, Stary Rynek, Nowy Rynek, Kościuszki, Łąkowa, Pawia, Słowackiego, Nowa , Podzamcze, Dekutowskiego, Słoneczna.
  Środa: 15.XI Leśna, Zagrody, Pomorska, Szkolna, Rybacka, Targowa, Kaliszańska, Piaskowa, Aleja – 600 Lecia.
  Czwartek: 16.XI Osiedlowa, Przemysłowa, Zielona, Nowoprojektowana, Projektowana, Popijarska, Krótka, Działkowa  
  Piątek:17.XI Parkowa, Południowa, Andersa, Krzywe Koło, Spacerowa, Sosnowa, Witosa, Rataja, Lubomirskiej, Przedmieście.
  Sobota: 18.X Konarskiego, Wyszyńskiego, Jana Tarły, Traugutta,, Armii Krajowej, Batalionów Chłopskich, Dolna, Zbożowa,
  Niedziela: 19.X Franciszków, Trzebiesza, Majdan Trzebieski, Darowne, Zosin, Baba.
 7. W sklepiku jest prasa katolicka. Biblia Rodzinna. Kalendarz na rok 2024. Modlitewniki „ Za zmarłych”, „ Do dusz w czyśćcu cierpiących”, „ Różaniec z rodziną Ulmów z Markowej”.
 8. W minionym tygodniu z naszej społeczności parafialnej odeszła do Pana: + Krzysztof Łopacki z ul. Zajezierze, + Bolesław Kozieł z Karczmisk, + Krystyna Golonka z Łazisk, + Marian Drąg z Jankowej. Tych i naszych bliskich zmarłych polecajmy miłosierdziu Bożemu: Zdrowaś…, Wieczny odpoczynek…,

31   Niedziela Zwykła – 05 listopada 2023 r.

                  

 1. Ofiary zebrane w dniu dzisiejszym na tacę przeznaczone są na Seminarium Duchowne w Lublinie.
 2. W sobotę 11 listopada Święto Niepodległości – 105 rocz. odzyskania niepodległości. Msze św. będą o godz. 700, 830, 1000, o 1200 uroczysta Msza św. za Ojczyznę i wieczorna Msza św. o godz. 1800.
 3. Burmistrz Opola Lubelskiego Sławomir Plis i Opolskie Centrum Kultury
  zapraszają na uroczyste obchody Narodowego Święta Niepodległości 11
  Listopada. Uroczystości oficjalne rozpoczną się o godzinie 1000 na
  placu Św. Jana Pawła II, następnie ulicami miasta przejdzie manifestacja
  patriotyczna zakończona Mszą Św. w intencji ojczyzny o godz. 1200. Po
  Mszy, z placu ruszy bieg, a o godzinie 1500 w Opolskim Centrum Kultury
  rozpocznie się część artystyczna.
 4. Dziś kończą się IV Jesienne Wieczory Organowe. Ostatni koncert po Mszy św. wieczornej. Serdecznie zapraszamy.
 5. W najbliższy piątek zapraszamy wszystkich tych, którzy chcą iść dalej po kursie, aby oddawać Bogu chwałę, na spotkanie grupy uwielbienia o godz. 1900 sala obok banku. Temat: „Jaka wspólnota ?”.
 6. Do zakrystii zgłosi się grupa 5 i 6 młodzieży przygotowującej się do bierzmowania.
 7.  Msza św. i nabożeństwo o uzdrowienie duszy i ciała będzie w sobotę o godz. 1800.
 8. Dziękujemy mieszkańcom ul. Popijarskiej i por. Bolesława Frańczaka Argila za posprzątanie kościoła( 7 osób), ofiarę 140 zł. Msza św. w ich intencji będzie 15.XI. o godz. 1800. Do sprzątania w piątek na godz. 1830 – prosimy wiernych z ul. Przemysłowej, Zielonej, Kwiatowej, Poniatowskiego.
 9. Bóg zapłać za ofiary na  k-ł :bezimiennie z Długiej – 100zł.
 10. W tym tygodniu modlimy się o godz. 1715 za zmarłych poleconych w wypominkach z następujących ulic:
  Poniedziałek: 6.XI Kraszewskiego
  Wtorek: 7.XI Morwowa i Lubelska
  Środa: 8.XI Fabryczna i Wiejska
  Czwartek: 9.XI Fabryczna i Nadstawna
  Piątek:10.XI Długa
  Sobota: 11.XI Józefowska, Cmentarna, Garbarska, Polna, Zajezierze, Górna
  Niedziela: 12.XI Ściegiennego, Willowa, Sikorskiego, Broniewskiego, Wojska Polskiego, Por. Bolesława Frańczaka Argila, Cicha
 11. W sklepiku jest prasa katolicka. Biblia Rodzinna. Kalendarz na rok 2024. Modlitewniki „ Za zmarłych”, „ Do dusz w czyśćcu cierpiących”, „ Różaniec z rodziną Ulmów z Markowej”.
 1. W minionym tygodniu z naszej społeczności parafialnej odeszła do Pana: + Adam Miechowski z Elżbiety. Tych i naszych bliskich zmarłych polecajmy miłosierdziu Bożemu: Zdrowaś…, Wieczny odpoczynek…,

30 Niedziela zwykła – 29 października 2023r.

 

 1. Dziś w kalendarzu liturgicznym Rocznica Poświęcenia Kościoła; nasz opolski kościół został poświęcony 349 lat temu i dedykowany MB Wniebowziętej. Modlimy się za jego budowniczych i fundatorów, ale także za tych, którzy w tym kościele się modlą , przyjmują sakramenty i dbają o jego wygląd.
 2. 31 października (wtorek), o godz. 1730 ostatnie nabożeństwo różańcowe. Zapraszamy dzieci do przebrania się za świętego i przyjście w stroju do kościoła. Wspólnie uczcijmy Wigilię Uroczystości Wszystkich Świętych.
 3. W środę Uroczystość Wszystkich Świętych Msze św. będą o godz. 700, 830 i 1000. O 1200 uroczysta Msza św. za zmarłych spoczywających na naszym cmentarzu grzebalnym.  Po Mszy św. poświęcenie nowych pomników i krzyży nagrobnych. Msza św. wieczorna będzie w kościele o godz. 1700. Dzień Zaduszny: 2 listopada –  Msze w kościele o godz. 700,  830 .O godz. 1030 różaniec wypominkowy na cmentarzu, o godz. 1100 Msza św. na cmentarzu, za zmarłych poleconych w wypominkach, a po niej procesja żałobna. O godz. 1700 w kościele wieczorna Msza św.
 4. Kartki wypominkowe są  wyłożone przy wejściu do kościoła. Prosimy o czytelne wpisywanie zmarłych polecanych modlitwie Kościoła. Na kartach wypominkowych albo na kopercie wpisujemy ulicę bądź miejscowość. Wypominki będziemy czytali o godz. 1715.  Karty wypominkowe składamy do pudełka przed ołtarzem, w kancelarii parafialnej i do księży. Wypominek nie składamy na tacę. 
 5. W Uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny kancelaria będzie nieczynna.
 6. Różaniec wypominkowy będziemy odmawiali o godz. 1715 w następujący porządku:
  Piątek: 3.XI Puławska
  Sobota: 4.XI Puławska
  Niedziela:5.XI Puławska
  Poniedziałek:6.XI Kraszewskiego
 1. Plan wypominek na cały miesiąc jest na naszej stronie internetowej w zakładce
 2. Wypominki w kaplicy w Łaziskach będziemy czytali w niedzielę 5 i 12 listopada.
 3. W tym tygodniu przypada :  pierwszy czwartek–  nabożeństwa będzie o godz.1600.
 4. Pierwszy piątek – spowiedź – na Mszach porannych. Po południu, od 1530 spowiedź dzieci o 1600 –Msza św. dla dzieci, a od 1715 – spowiedź młodzieży przygotowującej się do bierzmowania w nawach bocznych. Po spowiedzi młodzież uczestniczy w różańcu w kościele, a po niej Msza święta, zapraszamy do skorzystania ze spowiedzi także rodziców, o 1715 różaniec wypominkowy .  Pierwsza sobota – miesiąca po Mszy św. o godz. 730 nabożeństwo do Matki Bożej: Pierwsza niedziela- po sumie zmiana tajemnic różańcowych.
 5. Stowarzyszenie Klub Abstynenta „ Jutrzenka” przy ul. Puławskiej 19 zaprasza na „ Dzień otwartych drzwi” 30 października poniedziałek w godz. 1100 -2000. Jeżeli twoje picie alkoholu powoduje problemy tobie i twojej rodzinie. Przyjdź – pomożemy. Zarząd Klubu.
 6. Za tydzień po Mszy wieczornej będzie trzeci koncert z cyklu: Jesienne Wieczory Organowe.
 7. Bóg zapłać mieszkańcom Ks. Ściegiennego i Willowej było 9 osób za  posprzątanie kościoła. Ofiarę z ul ks. Ściegiennego – 300zł i ul. Willowej 460zł – Msza św. w ich intencji będzie 08 XI  o godz. 1800. W  sobotę  na godz. 900 do sprzątania zapraszamy wiernych z ul. Popijarskiej i por. Bolesława Frańczaka Argila.
 8. Bóg zapłać za ofiary na k-ł: bezimiennie z Długiej – 100zł, bezimiennie z Ks. Ściegiennego – 100zł.
 9. W sklepiku jest prasa katolicka. Biblia Rodzinna. Kalendarz na rok 2024.
 10. W tym tygodniu odeszli do Pana: + Janina Woś z ul. Emilcina , + Andrzej Tabor z Trzebieszy, + Elżbieta Czapla z ul. Fabrycznej, + Krzysztof Jastalski z ul. Długiej, + Janina Pakos z Jankowej. Tych i naszych zmarłych bliskich polecajmy miłosierdziu Bożemu. Ojcze nasz.. Wieczny odpoczynek..

 

29 Niedziela zwykła 22 października 2023r.

 

 1. Ofiary zebrane w dniu dzisiejszym do puszek przeznaczone są na „ Fundusz Solidarności Misyjnej”.
 2. W Uroczystość Wszystkich Świętych: Msze św. będą w kościele o godz.700, 830 i 1000. O 1200 uroczysta Msza św. za zmarłych spoczywających na naszym cmentarzu grzebalnym.  Po Mszy św. poświęcenie nowych pomników i krzyży nagrobnych. Msza św. wieczorna będzie w kościele o godz. 1700. Dzień Zaduszny:  Msze w kościele o godz. 700 i  830 . O godz. 1030 różaniec wspominkowy na cmentarzu, o godz. 1100 Msza św. na cmentarzu, za zmarłych poleconych w wypominkach, a po niej procesja żałobna. O godz. 1700 w kościele wieczorna Msza św.
 3. Kartki wypominkowe są wyłożone przy wejściu do kościoła. Prosimy o czytelne wpisywanie zmarłych polecanych modlitwie Kościoła. Na kartach wspominkowych albo na kopercie wpisujemy ulicę bądź miejscowość. Wypominki będziemy czytali o godz. 1715.  Karty wypominkowe składamy do pudełka przed ołtarzem, w kancelarii parafialnej i do księży. Wypominek nie składamy na tacę. 
 4. Wypominki w kaplicy w Łaziskach będziemy czytali w niedzielę 5 i 12 listopada.
 5. W piątek o godz. 1700 będzie nabożeństwo pokutne.
 6. Grupa Uwielbienia zaprasza na spotkanie biblijne, o księdze proroka Barucha w najbliższą sobotę o 1900 w sali obok banku. Wskazany Stary Testament i coś do pisania. Zapraszamy osoby w różnym wieku.
 7. W przyszłą niedzielę o 1200 będzie Msza święta, a po niej spotkanie uzupełniające dla tych którzy opuścili: pierwszy piątek miesiąca albo spotkanie w małej grupie w mijającym miesiącu.
 8. Bóg zapłać wiernym z Długiej numery nieparzyste    (3 osoby) za   posprzątanie kościoła. Ofiarę – 100zł, Msza św. w ich intencji będzie 29.X o godz. 1000. W sobotę na godz. 900 do sprzątania zapraszamy mieszkańców ul. Ks. Ściegiennego i Willowej.
 9. Bóg zapłać za ofiary na k-ł: bezimiennie z Przemysłowej – 500zł.
 10. W sklepiku jest prasa katolicka. Biblia Rodzinna. Kalendarz na rok 2024.
 11. W tym tygodniu odeszli do Pana: + Paweł Bakalarz z Niezdowa, + Wacław Babski z Trzebieszy, + Przemysław Kocon z ul. Puławskiej, + Władysław Gogół z Emilcina. Tych i naszych zmarłych bliskich polecajmy miłosierdziu Bożemu. Ojcze nasz.. Wieczny odpoczynek..

28 Niedziela zwykła 15 października 2023r.

 

 1. Ofiary zbierane do puszek przed kościołem przeznaczone są na „ Fundusz Papieski Dzieło Nowego Tysiąclecia”.
 2. Dziś w ramach rocznicy wybrania Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową w naszej parafii sprzedawane będą przez ministrantów, Kremówki Papieskie. Dochód ze sprzedaży będzie cegiełką wsparcia finansowego dla naszych ministrantów i lektorów oraz Spotkania Młodych Archidiecezji Lubelskiej. Kremówki przyjadą nad ranem  z Wadowic w cenie 8 zł za sztukę. Serdecznie zachęcamy do wsparcia tego projektu.
 3. Kartki wypominkowe są już wyłożone przy wyjściu do kościoła. Prosimy o czytelne wpisywanie zmarłych polecanych modlitwie Kościoła. Na kartach wspominkowych albo na kopercie wpisujemy ulicę bądź miejscowość. Karty wypominkowe składamy do pudełka przed ołtarzem, w kancelarii parafialnej i do księży. Wypominek nie składamy na tacę.  
 4. Bóg zapłać wiernym z Długiej numery parzyste    (7 osób) za   posprzątanie kościoła. Ofiarę – 160zł, Msza św. w ich intencji będzie 29.X o godz. 1000. W sobotę na godz. 900 do sprzątania zapraszamy mieszkańców ul. Długiej nieparzyste.
 5. Dziękujemy za ofiary na k-ł: bezimiennie – 200zł, bezimiennie – 100zł.
 6. Zapraszamy pracowników Służby Zdrowia w środę 18 października na nabożeństwo różańcowe o godz. 1730 z racji święta ich patrona św. Łukasza.
 7. W sklepiku jest prasa katolicka. Biblia Rodzinna. Kalendarz na rok 2024.
 8. W ostatnim tygodniu odeszli do Pana : + Sebastian Owczarz z ul. Kraszewskiego, + Halina Łakota z ul. Osiedlowej, + Bronisława Lasota z ul. Fabrycznej, + Andrzej Popiołek z ul. Targowej, +Wacław Czępiński. Tych i naszych zmarłych bliskich polecajmy miłosierdziu Bożemu. Ojcze nasz.. Wieczny odpoczynek..

27 Niedziela zwykła 8 października 2023 r.

 

 1. Dziękujemy za ofiary złożone na tacę. Przeznaczone są na misje „ Papieskie Dzieło Rozkrzewiania Wiary.”
 2. Dziękujemy mieszkańcom z ul. Nowoprojektowana i Osiedlowa było (6 osób) za posprzątanie kościoła i ofiarę 170 zł – Msza św. w ich  intencji będzie 22.X  o godz. 1000 . W sobotę na godz. 900 do sprzątania kościoła prosimy wiernych z ul. Długiej numery parzyste.
 3. W piątek będzie ostatnie nabożeństwo fatimskie z procesją. Porządek modlitwy będzie następujący: godz. 1730 – różaniec , po różańcu procesja wokół kościoła z figurą Matki Bożej i Msza św.
 4. Patryk zaprasza młodzież na pierwsze spotkanie Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży, które odbędzie się w piątek po Mszy św. o godz.1800, zaczniemy około godziny 1845 w wieczerniku. Serdecznie zapraszamy.
 5. W najbliższą sobotę o godz. 1800 będzie Msza św. i nabożeństwo o uzdrowienie duszy i ciała.
 6. W sobotę zapraszamy wszystkich nauczycieli i uczniów na różaniec o godz. 1730 z racji „ Dnia nauczyciela”. Będziemy dziękować za tych, którzy podejmują trud wychowania.
 7. Za tydzień w niedzielę będzie Msza św. o godz. 1200 a po niej spotkanie dla wszystkich bierzmowanych.
 8. Burmistrz Opola Lubelskiego Sławomir Plis zaprasza na Piknik Wielopokoleniowy pod hasłem „ Gramy do jednej bramki – łączymy pokolenia”, który odbędzie się 9 października na Stadionie Miejskim przy ul. Kolejowej o godz. 1500. W programie: strefa gier i zabaw dawnych, mecz piłki nożnej – Pectus vs Reprezentacja Opola Lubelskiego, koncert zespołu Pectus. Zapraszamy dzieci i dorosłych. Wspólnie spędźmy ostatnie słoneczne dni na świeżym powietrzu. Wstęp wolny.
 9. W sklepiku jest prasa katolicka. Biblia Rodzinna. Kalendarz na rok 2024.
 10. W przyszłą niedzielę w ramach rocznicy wybrania Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową w naszej parafii sprzedawane będą przez ministrantów, Kremówki Papieskie. Dochód ze sprzedaży będzie cegiełką wsparcia finansowego dla naszych ministrantów i lektorów oraz Spotkania Młodych Archidiecezji Lubelskiej. Kremówki przyjadą nad ranem z Wadowic w cenie 10 zł za sztukę. Serdecznie zachęcamy do wsparcia tego projektu.
 11. W minionym tygodniu z naszej społeczności parafialnej odeszli do Pana: + Sabina Walencik z ul. Fabrycznej, + Irena Niezgoda z ul. Cmentarnej. Tych i naszych zmarłych bliskich polecajmy miłosierdziu Bożemu. Ojcze nasz… Wieczny ..

26  Niedziela  zwykła 1 października  2023 r.

 

 1. Dziś po sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu, adoracja i zmiana tajemnic różańcowych z racji pierwszej niedzieli miesiąca.
 2. Dziś o godz. 1900 w naszym kościele będzie drugie spotkanie z cyklu: „Jesienne Wieczory Organowe”.Serdecznie zapraszamy, aby poprzez muzykę, kontemplować piękno stworzenia.
 3. Pierwszy czwartek miesiąca. o godz. 1700 będzie – Godzina Święta.
 4. Pierwszy piątek miesiąca spowiedź rano. Po południu dla dzieci od godz. 1530 i Msza św. dla dzieci o godz. 1600. Spowiedź dla młodzieży do bierzmowania i dorosłych od godz. 1715 w nawach bocznych, po spowiedzi młodzież uczestniczy w różańcu w kościele, o godz. 1800 Msza św. Zapraszamy też rodziców do skorzystania ze spowiedzi świętej, świadectwo rodziców to najlepszy sposób na przygotowanie młodzieży.
 5. Pierwsza sobota – nabożeństwo do Matki Bożej po Mszy św. o godz.730.
 6. Zbiórki LSO odbywają się w każdą sobotę o godzinie 1000 Patryk zaprasza zarówno młodszych jak i starszych, którzy chcieliby służyć Panu Bogu przy ołtarzu.
 7. W niedzielę 8 października po Mszy św. o godz. 1000 będzie spotkanie  rodziców dzieci i dzieci przygotowujących się do I-Komunii św. Będzie poświęcenie różańców i rozdanie. Obecność obowiązkowa. W tym roku opiekunem dzieci komunijnych jest ks. Patryk.
 8. Natomiast w niedzielę 15 października w ramach rocznicy wybrania Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową w naszej parafii będą sprzedawane, przez rodziców ministrantów, Kremówki Papieskie. Dochód ze sprzedaży będzie cegiełką wsparcia finansowego dla naszych ministrantów i lektorów oraz Spotkania Młodych Archidiecezji Lubelskiej. Kremówki w niedzielę nad ranem przyjadą z Wadowic i trafiają do nas. Serdecznie zachęcamy do wsparcia tego projektu.
 9. Dziękujemy mieszkańcom Garbarskiej i Polnej (4 osoby) za posprzątanie kościoła i ofiarę 70 zł – Msza św. w ich  intencji będzie 08 października  o godz. 1000 . Wyjątkowo w piątek na godz. 1845 do sprzątania kościoła prosimy wiernych z ul. Nowoprojektowanej i Osiedlowej.
 10. Bóg zapłać za ofiary na k-ł; bezimiennie –100zł, bezimiennie – 100zł.
 11. Nabożeństwa różańcowe odprawiamy codziennie o godz.1730.  Zachęcamy dzieci i młodzież do uczestnictwa w nabożeństwach. Zachęcamy też do odmawiania różańca w rodzinach . Przez cały miesiąc październik w dni powszednie o godz.800 odprawiamy Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP.
 12. Burmistrz Opola Lubelskiego oraz OCK zapraszają na uroczyste obchody Międzynarodowego Dnia Osób Starszych, które odbędą się we wtorek 3 października o godz. 1400 . W programie ogłoszenie plebiscytu „ Laur Twórczego Seniora” , koncert piosenki francuskiej w wykonaniu artystów krakowskich oraz słodki poczęstunek. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych, a w szczególności osoby starsze.
 13. Z radością informujemy wszystkich parafian, że parafia nasza otrzymała dotację z drugiego rozdania „Polskiego Ładu” na remont zachodniego skrzydła klasztoru. Kwota dofinansowania wynosi: 900 032,00zł. Bardzo serdecznie dziękujemy burmistrzowi p. Sławomirowi Plisowi za pomoc w pozyskaniu tych środków.
 14. W sklepiku jest prasa katolicka. Biblia Rodzinna. Kalendarz maryjny na rok 2024.
 15. W minionym tygodniu z naszej społeczności parafialnej odeszli do Pana: + Krystyna Babska z ul. Lubelskiej, + Jan Szczucki z ul. Rybackiej, + Teresa Kania z Grabówki, + Marianna Mazur z ul. Nowy Rynek . Tych i naszych zmarłych bliskich polecajmy miłosierdziu Bożemu. Ojcze nasz… Wieczny ..