Ogłoszenia

Niedziela Zesłania Ducha Świętego 19 maja 2024 r.

 

 1. Przeżywamy dziś Uroczystość Zesłania Ducha Świętego.
 2. Jutro NMP Matki Kościoła, drugi dzień Zielonych Świąt. Zachęcamy wszystkich czcicieli Maryi do świętowania. Msze św. z kazaniem o godz. 7 00, 800, 10 00 i  18 00.  Osoby, które zamówiły Msze św. w tym dniu na godz. 730 będą miały Mszę o godz. 800. W kaplicy w Łaziskach Msza św. będzie o godz. 1600. W drugi dzień Zielonych świąt kancelaria będzie nieczynna.
 3. W najbliższą niedzielę 26 maja wypada Uroczystość Trójcy Świętej.
 4. Dziękujemy rodzicom dzieci, które przystąpiły do I-Komunii św. za dekoracje i sprzątanie kościoła oraz dar ołtarza( figury do szopki).
 5. W czwartek po Mszy świętej wieczornej sprzątanie kościoła, zgodnie z ustaleniami sprzątają rodzice dzieci pierwoszkomunijnych ze Szkoły Podstawowej nr 2, oraz ze szkół z Niezdowa i Skokowa
 6. W piątek o godz. 1600 spowiedź przed pierwszą komunią świętą dla dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 1.
 7. Dzieci przeżywające swój biały tydzień zapraszamy od poniedziałku do piątku na godzinie 1730, dzieci przychodzą w strojach komunijnych.
 8. Kartka -Komunikat Metropolity.
 9. Kartka – Powiatowa Rada Seniorów.
 10. Dziękujemy za ofiary na k-ł: bezimiennie – 200zł, bezimiennie – 3000zł, bezimiennie z Andersa – 100zł.
 11. Dziś po każdej Mszy św. ministranci sprzedają Kremówki Papieskie, które są cegiełką wsparcia finansowego Spotkania Młodych Archidiecezji Lubelskiej. Kremówki nad ranem przyjechały z Wadowic w cenie 8zł za sztukę. Dodatkiem do kremówek są broszury z mało znanymi historiami z życia św. Jana Pawła II. Serdecznie zapraszamy do wsparcia SMAL-u.
 12. W sklepiku jest prasa katolicka. Jest też Biblia Rodzinna.        
 13. W ostatnim tygodniu odeszli do Pana: + Stanisław Świrkosz z ul. Przemysłowej , + Zdzisław Mędrek z ul. Łąkowej , + . Polecajmy ich miłosierdziu Bożemu. Ojcze nasz… Wieczny  ..

Wniebowstąpienie Pańskie  – Niedziela 12 maja 2024 r.

 

 1. Dzisiejszą niedzielę przeżywamy jako Uroczystość Wniebowstąpienia Pana Jezusa. Taca dzisiejsza przeznaczona jest na budownictwo sakralne w naszej archidiecezji.
 2. Jutro – 13 maja po Mszy św. wieczornej, będzie nabożeństwo i procesja fatimska .
 3. Dziękujemy mieszkańcom Puławska 9, 10 i 12 za posprzątanie kościoła i ofiarę –170zł. Msza św. będzie w ich intencji będzie 15 maja o godz. 1800.
 4. W czwartek po Mszy świętej wieczornej będzie sprzątanie kościoła, zgodnie z ustaleniami sprzątają rodzice dzieci pierwoszkomunijnych ze Szkoły Podstawowej nr 1.
 5. W piątek o godz. 1630 będzie spowiedź przed pierwszą komunią świętą dla dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 2, oraz ze Skokowa i Niezdowa.
 6. Zapraszamy na eucharystię w sobotę o godz. 1800 w wigilię Zesłania Ducha Świętego, a po niej: piękna choreografia do pieśni: Przybądź Duchu Święty, Wołanie o Dary Ducha Świętego, Pieśni – Uwielbienia i Apel Jasnogórski. Prosimy ubrać się na biało !
 7. W przyszłą niedzielę 19 maja w naszej parafii będą rozprowadzane Kremówki Papieskie przez ministrantów, które są cegiełką wsparcia finansowego Spotkania Młodych Archidiecezji Lubelskiej. Kremówki w niedzielę nad ranem przyjadą z Wadowic i trafią do nas w cenie 8zł za sztukę. Dodatkiem do kremówek będą broszury z mało znanymi historiami z życia św. Jana Pawła II. Serdecznie zapraszamy do wsparcia SMAL-u.
 8. Społeczna Szkoła Muzyczna I-stopnia zaprasza uczniów w wieku 7-16 lat na nowy rok szkolny 2024/25. Zajęcia odbywają się w Opolu Lubelskim w budynku Szkoły Podstawowej nr 2. Wnioski można składać do 21 czerwca. Szczegóły oraz telefon kontaktowy na plakacie.
 9. W sklepiku jest prasa katolicka. Jest też Biblia Rodzinna. Albumy na prezenty komunijne.
 10. Kartka – Komunikat Episkopatu.
 11. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do Pana: + Liubov Fihura z Franciszkowa , + Bolesław Serwatka z Puławskiej 21. Tych i naszych zmarłych bliskich polecajmy miłosierdziu Bożemu: Ojcze nasz…Wieczny odpoczynek…

6 Niedziela Wielkanocy 5 maja 2024 r.

 

 1. Przeżywamy dziś 6 Niedzielę wielkanocną.
 2. Nabożeństwa majowe odprawiamy codziennie o godz. 1730.
 3. Dziękujemy mieszkańcom ul. Puławska 24 było ( 9 osób) za posprzątanie kościoła i ofiarę 110 zł. Msza św. w ich intencji będzie 19 maja o 1000. W przyszłą sobotę na godz. 900 do sprzątania kościoła zapraszamy mieszkańców Puławska 9, 10 i 12.
 4. Poświęcenie pól będzie od poniedziałku 06 maja do piątku 10 maja o godz1900. Pojazdy prosimy na godz. 1845. Podwórko przy garażach.
  Poniedziałek:  06.V –  godz. 1900 – Trzebiesza, Elżbieta, Zajączków, Górna Owczarnia, Kol. Łaziska.
  Wtorek: 07.V -godz.1900-Zagrody, Pomorze, Niezdów, Skoków, Kol. Elżbieta.
  Środa : 08.V  –  godz. 1900  – Grabówka, Jankowa, Darowne, Majdan Trzebieski, Wola Rudzka.
  Czwartek: 09.V- godz. 1900– Łaziska, Franciszków, Fabryczna, Leonin, Zosin.
  Piątek:  10.V  –    godz. 1900 – Góry Opolskie, Emilcin.
 1. Dziś, jest zbiórka do puszek na lek dla Oliwki Kraczek. Dziewczynka ma 3 latka i choruje na SMA, rdzeniowy zanik mięśni. Diagnoza trwała długo, przez co zostało dramatycznie mało czasu na zebranie potrzebnej kwoty na zakup najdroższego leku świata, który kosztuje prawie 10mln złotych. Rodzice bardzo proszą o pomoc i dziękują za okazane wsparcie.
 2. W sklepiku jest prasa katolicka. Biblia rodzinna. Albumy na prezenty komunijne.
 3. W minionym tygodniu odeszli do Pana: + Kazimiera Łukasiewicz z ul. Puławskiej. , + Barbara Grzywa z ul. Szpitalnej . Tych i naszych zmarłych bliskich polecajmy miłosierdziu Bożemu. Ojcze nasz… Wieczny odpoczynek…

5 Niedziela Wielkanocy 28 kwietnia 2024 r.

 

 1. Ofiary zbierane do puszek przed kościołem przeznaczone są na Wakacyjne Dzieło Pomocy Dzieciom „ Nadzieja Radości”
 2. Nabożeństwa majowe będziemy odprawiali codziennie o godz. 1730. Zadbajmy o przydrożne krzyże i kapliczki.
 3. W piątek 3-maja Uroczystość NMP Królowej Polski oraz 233 rocznica uchwalenia Konstytucji 3-Maja.W tym dniu Msze św. będą odprawiane tak jak w niedzielę. O godz. 1200 będzie Msza św. za Ojczyznę .
 4. Dnia 1 maja i 3 maja kancelaria będzie nieczynna.
 5. Burmistrz Opola Lubelskiego oraz Opolskie Centrum Kultury zapraszają na uroczyste obchody Święta Narodowego 3Maja.Uroczystości rozpoczynają się na placu im. Św. Jana Pawła II o godz.1000. Po uroczystościach ulicami miasta przejdzie Manifestacja Patriotyczna składając kwiaty w miejscach pamięci narodowej. Oficjalne uroczystości zakończy Msza Święta o godzinie 1200 w intencji Ojczyzny. O godzinie 1600 zapraszamy do Opolskiego Centrum Kultury na część artystyczną.
 6. Pierwszy czwartek miesiąca. o godz. 1700 będzie – Godzina Święta.
 7. Spowiedź podczas wszystkich Mszy św. – jest to porządek niedzielny.
 8. W sobotę po Mszy św. o godz. 730 będzie – nabożeństwo z racji pierwszej soboty miesiąca..
 9. W niedzielę po sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu i zmiana tajemnic różańcowych.
 10. Poświęcenie pól będzie od poniedziałku 06 maja do piątku 10 maja o godz1900. Pojazdy prosimy na godz. 1845. Podwórko przy garażach.
  Poniedziałek:  06.V –  godz. 1900 – Trzebiesza, Elżbieta, Zajączków, Górna Owczarnia, Kol. Łaziska
  Wtorek: 07.V -godz.1900-Zagrody, Pomorze, Niezdów, Skoków, Kol. Elżbieta.
  Środa : 08.V  –  godz. 1900  – Grabówka, Jankowa, Darowne, Majdan Trzebieski, Wola Rudzka.
  Czwartek: 09.V- godz. 1900– Łaziska, Franciszków, Fabryczna, Leonin, Zosin.
  Piątek:  10.V  –    godz. 1900 – Góry Opolskie, Emilcin.
 1. Dziękujemy Klubowi Abstynenta ( 8 osób) za posprzątanie kościoła, ofiarę 100zł. W sobotę na godz. 900 do sprzątania prosimy  mieszkańców ul. Puławska 19A i Puławska 24.
 2. Bóg zapłać za ofiary na k-ł:  bezimiennie  – 50zł, bezimiennie ze Ściegiennego– 100zł, bezimiennie – 400zł, Legiom Maryi – 200zł.
 3. Kartka – pomoc dla Oliwki.
 4. W sklepiku jest prasa katolicka. Biblia rodzinna. Z nowych rzeczy mamy Biblie dla dzieci, jako prezent dla dzieci do I-Komunii św.
 5. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do Pana: + Katarzyna Gossenau z Górnej Owczarni, + Leokadia Wszelaka z Niezdowa. Tych i naszych zmarłych bliskich polecajmy miłosierdziu Bożemu. Ojcze nasz…Wieczny odpoczynek…

 

4 Niedziela Wielkanocy 21 kwietnia 2024 r.

 

 1. Przeżywamy dziś 4 Niedzielę wielkanocną – Niedzielę Dobrego Pasterza – rozpoczynającą Tydzień modlitw o powołania do służby w Kościele. Dziękujemy Abp Stanisławowi Budzikowi za wizytację naszej parafii i udzielenie sakramentu bierzmowania młodzieży.
 2. Dziękujemy za ofiary na tacę, które są przeznaczone na Metropolitalne Seminarium Duchowne w Lublinie.
 3. W najbliższy piątek o godz. 1700 będzie nabożeństwo pokutne.
 4. Dziękujemy rodzicom młodzieży bierzmowanej za posprzątanie kościoła. W sobotę na godz. 900  do sprzątania prosimy  Klub Anonimowego Alkoholika.
 5. Bóg zapłać za ofiary na k-ł:  bezimiennie  – 100zł, bezimiennie z Kraszewskiego– 100zł.
 6. W sklepiku jest prasa katolicka. Biblia rodzinna. Z nowych rzeczy mamy album o naszym kościele i kościołach naszego dekanatu, może to być piękna pamiątka dla dzieci do I-Komunii św.
 7. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do Pana: + Danuta Cygan z ul. Długiej, + Lech Łach z Kol. Łaziska, + Stanisława Bartuzi z ul. Leśnej. Tych i naszych zmarłych bliskich polecajmy miłosierdziu Bożemu. Ojcze nasz…Wieczny odpoczynek…

 

3 Niedziela Wielkanocy 14 kwietnia 2024r.

 

 1. Przeżywamy dziś III Niedzielę Wielkanocy. Jest to Niedziela Biblijna.
 2. Za tydzień w niedzielę 21 kwietnia parafia nasza będzie przeżywała wizytację kanoniczną. Taka wizytacja odbywa się raz na 5-lat. Wizytacji naszej parafii dokona ks. Abp Stanisław Budzik. Nastąpiła zmiana ponieważ Ks. Biskup Adam skręcił nogę i jest kontuzjowany. Tym samym zmienił się też plan. Oto nowy Program Wizytacji:
  730 – Przyjazd Ks. Abp do Opola
  800  – Msza św. w kaplicy w Łaziskach z kazaniem Ks. Abp
  1000 – Msza św. dla dzieci. Powitanie w drzwiach kościoła – według rytuału. Po Mszy św. spotkanie z Akcją Katolicką, „Stowarzyszeniem Ocalmy”, Legionem Maryi, Kręgami Domowego Kościoła, 1 i 2 Wspólnotą Neokatechumenalną, Grupą Uwielbienia i Chwały, Krucjata Różańcowa, Koło Przyjaciół Radia Maryja, Klub Anonimowych Alkoholików, Lektorzy, Ministranci. Koła Żywego Różańca, Diakonia muzyczna, Diakonia pantonimy, Harcerze Zawiszacy, Chór Parafialny.
  1200 –  Msza św. dla  młodzieży  z udzieleniem sakramentu bierzmowania – celebruje Ks. Abp
  1315 –  Spotkanie z Radą Duszpasterską.
  Już dziś zapraszamy wszystkich parafian.
 1. Dziękujemy mieszkańcom Puławska 2, 4, 6, 8 i Lubelska 33 (5 osób) za posprzątanie kościoła i ofiarę 70zł. Msza św. w ich intencji będzie 28 kwietnia o godz. 1000.
 2. Zapraszamy na biblijne spotkanie grupy uwielbienia z księgą proroka Joela w piątek o godz. 1900 w sali obok banku – koniecznie zabierz Pismo Święte i coś do pisania.
 3. Plan prób do bierzmowania: poniedziałek 1900, środa 1900, piątek od 1730 w bocznych nawach spowiedź dla młodzieży i świadków, a po Mszy wieczornej o 1830 zapraszamy do sprzątania kościoła rodziców bierzmowanych, w sobotę próba generalna o 1900.
 4. Bóg zapłać za ofiary na k-ł: bezimiennie z Długiej -100zł, bezimiennie – 100zł.
 5. W sklepiku jest prasa katolicka. Biblia rodzinna. Z nowych rzeczy mamy Albumy o naszym kościele i kościołach naszego dekanatu.
 6. W minionym tygodniu z naszej społeczności parafialnej odeszli do Pana: + Jadwiga Skwarek z ul. Fabrycznej, + Irena Babska z Trzebieszy. Tych i naszych zmarłych bliskich polecajmy Miłosierdziu Bożemu. Ojcze nasz… Wieczny odpoczynek…

 2 Niedziela Wielkanocy Miłosierdzia Bożego 7 kwietnia 2024 r.

 

 1. Niedziela Miłosierdzia Bożego jest to dzień szczególnego zawierzenia Miłosierdziu Bożemu. Dlatego dziś o godz.1500 zapraszamy do kościoła do wspólnej modlitwy w Godzinie Miłosierdzia. Bądźmy Apostołami Miłosierdzia Bożego. Jest to też patronalne święto Caritas – stąd dziś zbiórka ofiar do puszek .
 2. Jutro uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Msze św. z kazaniem o godz. 700, 800,1000 i 1800. Podczas Mszy św. o godz.1000 będzie duchowa adopcja dziecka poczętego. W kaplicy o godz. 1600. Taca z tego dnia jest przeznaczona na „ Fundusz Obrony Życia”.
 3. Dziękujemy mieszkańcom Woli Rudzkiej, Pustelni i Rozalin Stacja były 5 osób za posprzątanie kościoła i ofiarę 150zł. Msza św. w ich intencji będzie 14 kwietnia o godz. 1000. Sprzątanie kościoła wyjątkowo z powodu prób przed bierzmowaniem w czwartek o godz.1830, do sprzątania prosimy wiernych z Puławskiej 2,4,6,8 i Lubelska 33.
 4. Bóg zapłać za ofiary na k-ł: bezimiennie -100 zł, bezimiennie–200zł, bezimiennie z Łąkowej – 100zł.
 5. Dziś o godz. 1700 w sali obok banku rozpoczyna się nowy cykl nauk dla narzeczonych.
 6. W przyszłą niedzielę 14.04 rozpocznie się VIII Narodowe czytanie Pisma Świętego. Celem tego wydarzenia jest ponowne odkrywanie Biblii i pogłębianie jej w życiu Kościoła i naszym osobistym. Przedmiotem lektury w tym roku będą: Dzieje Apostolskie. W naszej parafii o godz. 945 uroczyście wprowadzimy księgę Pisma Świętego i odczytamy początek Dziejów Apostolskich. Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa.
 7. Zaczynają się próby przed bierzmowaniem: I – w środę o godz. 1900; II – piątek o godz. 1900; III – ze świadkami sobota o godz.930 – obecność obowiązkowa.
 8. Zapraszamy na Mszę św. i nabożeństwo o uzdrowienie duszy i ciała w najbliższą sobotę o godz. 1800.
 9. W niedzielę 14.04 w sali Jana Pawła II przy garażach, będzie można odbierać krzyże i albumy do bierzmowania po każdej Mszy św.
 10. W niedzielę 21 kwietnia parafia nasza będzie przeżywała wizytację kanoniczną. Taka wizytacja odbywa się raz na 5-lat. Wizytacji naszej parafii dokona ks. Biskup Adam Bab. Program Wizytacji:
  730 –   Przyjazd Ks. Biskupa do Opola
  800  – Msza św. w kaplicy w Łaziskach z kazaniem Ks. Biskupa
  1000 – Msza św. dla dzieci. Powitanie w drzwiach kościoła – według rytuału. Po Mszy św. spotkanie z Akcją Katolicką, „Stowarzyszeniem Ocalmy”, Legionem
  Maryi, Kręgami Domowego Kościoła, 1 i 2 Wspólnotą Neokatechumenalną, Grupą Uwielbienia i Chwały, Krucjata Różańcowa, Koło Przyjaciół Radia
  Maryja, Klub Anonimowych Alkoholików, Lektorzy, Ministranci. Koła Żywego Różańca, Diakonia muzyczna, Diakonia pantomimy, Harcerze
  Zawiszacy.
  1200 –  Suma z kazaniem Ks. Biskupa.
  1600 –  Msza św. dla  młodzieży  z udzieleniem sakramentu bierzmowania – celebruje Ks. Biskup.
  1715 –  Spotkanie z Radą Duszpasterską.
  1800 – Msza św. wieczorna w kościele z kazaniem Ks. Biskupa.

  Już dziś zapraszamy wszystkich parafian.

 1. W sklepiku jest prasa katolicka. Biblia rodzinna. Z nowych rzeczy jest album o naszym kościele i kościołach naszego dekanatu.
 2. W minionym tygodniu z naszej społeczności parafialnej odeszli do Pana: + Janina Figiel z ul. Przemysłowej, + Tomasz Banach z Woli Rudzkiej, + Irena Marzec z Chicago. Tych i naszych zmarłych bliskich polecajmy Miłosierdziu Bożemu. Ojcze nasz… Wieczny odpoczynek…

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego 31 marca 2024 r.

Życzymy Wszystkim Parafianom i Gościom, aby Zmartwychwstały Chrystus napełnił Wasze serca pokojem i miłością, niech podwoi siły w pokonywaniu życiowych trudności, wzmocni wiarę w ludzi, obudzi radość do życia i pozwoli z ufnością patrzeć w przyszłość. Radosnych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego.

 1. Msze święte dziś jeszcze o godz. 83o, 10oo, 12oo i 18oo.
 2. Dziękujemy s. Maksymilianie oraz paniom Anicie, Ilonie, Agnieszce, Elżbiecie, Halinie, Annie Walencik, Michałowi Czajka, harcerzom – Kubie, Dionizemu, Dawidowi oraz p. Agnieszce Pyda- Mędyk z kwiaciarni Frezja za wystrój Grobu Bożego , Ciemnicy i dekoracje ołtarzy. Dziękujemy wszystkim, którzy pomagali przy strojeniu.. Dziękujemy za wartę przy Grobie i organizację procesji – Druhom i Druhnom Strażakom,  Małym Strażakom i Harcerzom. Liturgicznej Służbie Ołtarza. Panu Jackowi Rosłemu za zdjęcia z triduum, które zamieszczamy na naszej stronie internetowej. Dziękujemy Kółkom Różańcowym, Parafianom i Parafiankom za ofiary na kwiaty.
 3. W zakrystii gdzie ubierają się księżą jest do nabycia świąteczna prasa katolicka.
 4. Jutro Poniedziałek Wielkanocny. Msze św. o godz. 7oo, 83o, 10oo, 12oo i 18oo. Taca z tego dnia jest na Katolicki Uniwersytet Lubelski.
 5. W tym tygodniu przypada: I-czwartek miesiąca – o godz. 1700 – Godzina Święta. I -piątek miesiąca – spowiedź  podczas wszystkich Mszy św. Od godz. 1715 spowiedź młodzieży idącej do bierzmowania, po spowiedzi młodzież uczestniczy we Mszy św o godz. 1800 zajmując ławki z przodu w kościele, zapraszamy do skorzystania ze spowiedzi także ich rodziców. I-sobota miesiąca – nabożeństwo po Mszy św. o godz. 730.Iniedziela miesiąca– wystawienie Najświętszego Sakramentu po     sumie i zmiana tajemnic różańcowych.
 6. Zapraszamy do szukania drogi i życia na spotkanie grupy Uwielbienia i Chwały, aby dać Bogu czas, by nas odnalazł – sobota godz. 1900 sala obok banku, zaczynamy prezentacją : lectio divina.
 7. Przyszłą niedzielę 07 -kwietnia będziemy przeżywali jako Niedzielę Miłosierdzia Bożego.
 8. Także w przyszłą niedzielę 07- kwietnia rozpocznie się nowy cykl konferencji dla narzeczonych. Narzeczonych prosimy o zapisywanie się w kancelarii..
 9. Dziękujemy mieszkańcom Rybackiej, Zajączkowa, Jankowej i Pomorza. (13 osób) za posprzątanie kościoła i ofiarę 190zł – Msza św. w ich intencji będzie 07 kwietnia o godz. 1000. Do sprzątania kościoła w sobotę na 900 prosimy mieszkańców Wola Rudzka, Pustelnia i Rozalin Stacja.
 10. Bóg zapłać za ofiary na k-ł: bezimiennie – 2000zł, bezimiennie z Andersa – 100zł..
 11. W ostatnim tygodniu odeszli do Pana : + Wojciech Starek z ul. Lipowej, + Ryszard Gorajek z ul. Kraszewskiego, + Stefan Starek z ul. Długiej. Tych i naszych zmarłych bliskich polecajmy miłosierdziu Bożemu. Zdrowaś…. Wieczne odpoczywanie…

Niedziela Palmowa – Męki Pańskiej 24 marca 2024 r.

 

 1. Spowiedź będzie w poniedziałek, wtorek i środę od godz. 1730.
 2. Bóg zapłać za ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego: bezimiennie z ul Długiej – 100zł, bezimiennie – 50zł. Przed głównym ołtarzem jest puszka do której można składać jeszcze ofiary na kwiaty do Grobu Bożego.
 3. Dziękujemy za ofiary na k-ł: bezimiennie z ul. Południowej – 100zł, bezimiennie z ul. Wyszyńskiego – 450z.
 4. Dziękujemy za sprzątanie kościoła w czasie rekolekcji Grupom Parafialnym. Do świątecznego sprzątania kościoła prosimy: w środę na godz. 1830 mieszkańców ul. Rybackiej, Zajączkowa, Jankowej i Pomorza.
 5. Konferencja chrzcielna będzie w środę o godz. 1730 w sali obok banku. Chrzty w poniedziałek wielkanocny o godz. 1200.
 6. W Wielki Piątek o godz. 2000 – Droga krzyżowa ulicami naszego miasta ze świecami; początek przy szpitalu. Stacje drogi przygotowujemy jak w ubiegłych latach. Krzyż niosą: I – Strażacy, II – Krąg Domowego Kościoła, III – Lektorzy i ministranci, IV – Młodzież, V – Legion, VI – Studenci, VII – Matki, VIII – Ojcowie, IX – Grupa Uwielbienia i Chwały, X – Neokatechumenat, XI – Katecheci, XII – Dzieci z rodzicami, XIII – Chór Parafialny.
 7. Zapraszamy do udziału w liturgii Triduum Paschalnego:
  • WIELKI CZWARTEK – Przed południem tylko Msza św. w katedrze z poświęceniem olejów. Po południu o godz. 17oo – Msza Wieczerzy Pańskiej – pamiątka ustanowienia Eucharystii i sakramentu kapłaństwa. Po tej Mszy św. przeniesienie Najśw. Sakramentu do Ołtarza wystawienia (ciemnicy) i czas na modlitwę z Jezusem cierpiącym w Ogrójcu.
  • WIELKI PIĄTEK Dzień postu ścisłego. W tym dniu nie odprawia się Mszy św. Rano o godz. 73o w kościele odprawimy tzw. ciemną jutrznię – to jest przewidziana na ten dzień liturgiczna modlitwa Kościoła ze śpiewem psalmów – zapraszamy. O godz. 1700 rozpocznie się Liturgia Wielkiego Piątku składająca się z czytania Męki Pańskiej, adoracji Krzyża przez pokłon i Komunii św. Po jej zakończeniu przeniesienie Najśw. Sakrament do Grobu Pańskiego, odśpiewanie Gorzkich Żali. Spowiedź z racji pierwszego piątku o godz. 1700.
  • WIELKA SOBOTA – o godz. 730 ciemna jutrznia – jak w piątek. Poświęcenie pokarmów na stół wielkanocny będzie co pół godziny od 8oo-133o . Między poświęceniem pokarmów będzie jeszcze możliwość spowiedzi. Poświęcenie pokarmów na wioskach  w następujących godzinach: Pierwszy kapłan: w Zosinie – o 900, w Emilcinie przy figurze obok skrzyżowania – o 915, w Skokowie – o 930, w Leoninie – o 945, we Franciszkowie – o 1000, w Górnej Owczarni – o 1015 i w Górach Opolskich – o 1030. Drugi kapłan: Niezdów w świetlicy strażackiej – o 9oo, w kaplicy w Łaziskach – o 915, w Kol. Elżbieta – o 930, w Elżbiecie – o 945, w Trzebieszy – 1030, w Majdanie Trzebieskim – 1045, Darowne – 1100, Wola Rudzka – 1115.
  • Liturgia Wigilii Paschalnej zacznie się o godz. 18oo (należy wziąć ze sobą świece). Potem poświęcenie wody chrzcielnej, odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych i uroczysta Msza św. Wigilii Zmartwychwstania już z radosnym ALLELUJA
  • NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA   PAŃSKIEGO – O godz. 6oo– Msza św. Rezurekcyjna z procesją wokół kościoła; a później Msze św. o 83o, 10oo, 12oo i 18oo.
 8. W sklepiku jest prasa katolicka. Biblia rodzinna. Z Caritasu mamy : baranki na stół wielkanocny z białej czekolady. Dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na pomoc najbiedniejszym. Mamy też piękny album ze zdjęciami naszego kościoła i kościołów naszego dekanatu opolskiego.
 9. Dziś – Wolontariusze Szkolnego Koła Caritas ze Szkoły Podstawowej w Skokowie, serdecznie zapraszają na kiermasz ciast, który jest przed kościołem. Cena ciasta 15 zł za pudełko.
 10. W ostatnim tygodniu odeszli do Pana : + Zdzisława Kamieniarz z Woli Rudzkiej + Władysław Lipa z ul. Szkolnej. Polecajmy ich Miłosierdziu Bożemu: Ojcze nasz..; Wieczny odpoczynek..

5 Niedziela Wielkiego Postu – 17 marca 2024 r. 

 

 1. W liturgii zaczął się czas Męki Pańskiej, czego zewnętrznym wyrazem są przysłonięte fioletem krzyże.
 2. Wielkopostne rekolekcje parafialne będą w tym tygodniu od czwartku 21 marca do soboty 23 marca przed Niedzielą Palmową. Będziemy tylko sami. Dlatego prosimy o korzystanie ze spowiedzi w ciągu Wielkiego Postu podczas każdej Mszy św.
 3. Podajemy plan naszych rekolekcji wielkopostnych –kartka przeczytać.
 4. Młodzież przygotowująca się do bierzmowania, młodzież z liceum i technikum uczestniczy w rekolekcjach na swoich mszach świętych: czwartek, piątek i sobota o godz.1700, siadamy z przodu kościoła, będą zarezerwowane ławki.
 5. Msza święta i spotkanie dla tych, którzy opuścili jakieś spotkanie przygotowujące do bierzmowania w marcu, będzie w niedzielę palmową o godz.1200.
 6. Jak co roku w czasie rekolekcji zbieramy żywność dla biednych w ramach Wielkopostnego Dzieła „ Dar Nadziei”. Dary przynosimy do zakrystii. 
 7. Dziękujemy mieszkańcom z ul. Szkolnej, Zagrody, Lubelskiej, Leśnej i Pomorskiej. za sprzątanie kościoła były 8 osób. Ofiarę – 80zł. Msza św. w ich intencji będzie 07 kwietnia o godz. 1000. W czasie rekolekcji w sobotę do sprzątania kościoła na godz. 1900 prosimy: Neokatechumenat, Grupę Uwielbienia i Chwały, Legion Maryi.
 8. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego: bezimiennie – 30zł, bezimiennie – 50zł, bezimiennie z Dolnej – 50zł, Koło Różańcowe Królowej Różańca św. – 130zł, od Heleny – 100zł, Koło Różańcowe św. Józefa i św. Maksymiliana – 300zł. Przed głównym ołtarzem jest postawiona puszka na kwiaty do Grobu Bożego do której można składać ofiary na ten cel.
 9. Daty i godziny I-Komunii św. na rok 2025 i 2026 są dostępne na stronie parafii w zakładce I-Komunia.
 10. Wolontariusze Szkolnego Koła Caritas ze Szkoły Podstawowej w Skokowie, serdecznie zapraszają na kiermasz ciast, który odbędzie się w Niedzielę Palmową – 24 marca przed kościołem. Cena ciasta 15 zł za pudełko. Zapraszamy.
 11. W Niedzielę Palmową poświęcenie palm podczas każdej Mszy św.
 12. W naszej parafii zakończyły się katechezy głoszone przez Wspólnoty Neokatechumenalne. Serdecznie dziękujemy wszystkim katechistom za trud i serce włożone w przygotowanie. Wszystkich zapraszamy do spotkań w grupach formacyjnych w naszej parafii.
 13. Dzięki wnioskowi złożonemu przez Gminę Opole Lubelskie, rusza projekt „Rewitalizacja Klasztoru Pijarów w Opolu Lubelskim (skrzydło zachodnie) – Parafia Rzymskokatolicka p.w. WNMP w Opolu Lubelskim”. Projekt będzie realizowany przez naszą parafię na podstawie przyznanej na ten cel przez gminę dotacji. W drodze postępowania zakupowego przeprowadzonego przez parafię wyłoniono już wykonawcę inwestycji, a we wtorek w Urzędzie Miejskim Burmistrz Opola Lubelskiego Sławomir Plis i Proboszcz Parafii Ksiądz Krzysztof Kozak, podpisali umowę o udzielenie dotacji celowej na realizację tego projektu. Całkowita wartość inwestycji i tym samym dotacji wyniesie 911 989,86 zł. W ramach prac remontowych zaplanowane jest wykonanie w zabytkowym budynku Klasztoru Pijarów izolacji przeciwwilgociowej budynku wraz z naprawą systemu odwodnienia z rynien, remontu konserwatorskiego elewacji, remontu pokrycia dachowego oraz remontu izolacji stropu. Prace rozpoczniemy już po świętach wielkanocnych. Serdecznie dziękujemy p. Burmistrzowi Sławomirowi Plis za zaangażowanie i pomoc w pozyskaniu środków na ten cel. Pani Sekretarz Izabeli Zarzyckiej, pani Iwonie Bednarz Kierownikowi Wydziału Inwestycji Planowania i Rozwoju, oraz pani Marcelinie Dziechciarz Inspektorowi ds. Pozyskiwania Środków Pomocowych za profesjonalne przygotowanie potrzebnej dokumentacji.
 14. W sklepiku jest prasa katolicka. Biblia rodzinna. Z Caritasu mamy : baranki na stół wielkanocny z białej czekolady. Dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na pomoc najbiedniejszym.
 15. W związku z przypadającą w przyszłym tygodniu Niedzielą Palmową ministranci i lektorzy przed kościołem sprzedają palmy. Dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na potrzeby Liturgicznej Służby Ołtarza.
 16. W minionym tygodniu z naszej społeczności parafialnej odszedł do Pana: + Maria Górka z ul. Puławskiej, + Zofia Stocka z ul. Południowej. Polecajmy go miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek…..