Ogłoszenia

6 Niedziela Wielkanocy- 22 maja 2022 r.

 1. Przeżywamy dziś 6 Niedzielę wielkanocną. Dziękujemy za ofiary na tacę, które przeznaczone są na budownictwo sakralne w naszej diecezji.
 2. Dziś po Mszy świętej wieczornej: „Spotkanie ze Słowem Życia”. Zapraszamy wszystkich, którzy chcą poprzez: Księgę Esterypoznać, że Bóg wybiera piękne i mądre kobiety, aby objawić Swoją wielkość i chwałę. Prosimy zabrać: Pismo Święte Starego Testamentu i coś do pisania.
 3. Nabożeństwa majowe odprawiamy codziennie o godz. 1730.
 4. Dziękujemy mieszkańcom ul. Fabrycznej dawne Janiszkowice były (12 osoby) za posprzątanie kościoła i ofiarę 120zł. Msza św. w ich intencji będzie 29 maja o 1000. A w następnym tygodniu do sprzątania kościoła prosimy rodziców dzieci, które przystępują do I-Komunii św.
 5. Dziękujemy za ofiary na remont parkanu i kaplicy : bezimiennie – 100zł, bezimiennie z Franciszkowa – 1.000zł, bezimiennie ze Szkolnej – 500zł, bezimiennie z Andersa – 100zł, bezimiennie – 500zł, bezimiennie z Fabrycznej – 1.000zł, bezimiennie – 200zł, bezimiennie – 250zł, bezimiennie z Puławskiej – 100zł, bezimiennie – 50zł, bezimiennie z Łąkowej – 100zł.
 6. W sklepiku jest prasa katolicka. Biblia rodzinna. Zioła, balsamy, żele, maści zdrowotne. Kalendarze na nowy rok. Srebrne obrazki jako pamiątki dla dzieci do I-Komunii św.
 7. W minionym tygodniu odeszli do Pana: +. Zofia Sitarska z Darownego, + Maria Stawowa z ul. Fabrycznej, + Krystyna Bis z Elżbiety. Tych i naszych zmarłych bliskich polecajmy miłosierdziu Bożemu. Ojcze nasz… Wieczny odpoczynek…

5 Niedziela Wielkanocy- 15 maja 2022 r.

 

 1. Przeżywamy dziś 5 Niedzielę wielkanocną.
 2. Nabożeństwa majowe odprawiamy codziennie o godz. 1730.
 3. We wtorek 17 maja w godz. od 900-1300 pod Urzędem Miasta i Gminy będzie akcja oddawania krwi.
 4. Dziękujemy mieszkańcom Zosina (6 osób) za posprzątanie kościoła. Ofiarę 30zł – Msza św. w ich intencji będzie 25 maja o godz. 1800. Do sprzątania kościoła w sobotę na 900 prosimy mieszkańców Fabryczna dawne Janiszkowice .
 5. Dziękujemy za ofiary na remont parkanu i kaplicy: bezimiennie – 50zł, bezimiennie – 200zł, bezimiennie – 100zł, bezimiennie – 40zł, bezimiennie z Przemysłowej – 100zł, Elżbieta – 740zł.
 6. Prosimy panią, która zostawiła na targowisku granatową sukienkę o kontakt i odbiór pieniążków.
 7. W sklepiku jest prasa katolicka. Biblia rodzinna. Zioła, balsamy, żele, maści zdrowotne. Kalendarze na nowy rok. Srebrne obrazki jako pamiątki dla dzieci do I-Komunii św.
 8. W minionym tygodniu odeszli do Pana: + Wanda Lasota z ul. Puławskiej, + Alfreda Mirosław z Kazimierzowa. Tych i naszych zmarłych bliskich polecajmy miłosierdziu Bożemu. Ojcze nasz… Wieczny odpoczynek…

4 Niedziela Wielkanocy -08 maja 2022 r.

 

 1. Przeżywamy dziś 4 Niedzielę wielkanocną – Niedzielę Dobrego Pasterza – rozpoczynającą Tydzień modlitw o powołania do służby w Kościele.
 2. W piątek 13 maja po Mszy św. wieczornej będzie nabożeństwo i procesja fatimska wokół kościoła.
 3. Zapraszamy na Mszę św. i nabożeństwo o uzdrowienie i uwolnienie w sobotę o godz. 1800, w tym dniu majówka będzie po Mszy św.
 4. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 1000 będzie ostatnie spotkanie dla rodziców i dzieci pierwszokomunijnych. Obecność obowiązkowa.
 5. Nabożeństwa majowe odprawiamy codziennie o godz. 1730. Zadbajmy o przydrożne krzyże i kapliczki.
 6. Poświęcenie pól będzie w tym tygodniu od poniedziałku 9 maja do piątku 13 maja o godz. 1900. Pojazdy prosimy na godz. 1845 – podwórko przy garażach. Plan poświęceń jest dostępny też na stronie internetowej parafii. Przedstawia się następująco – kartka.
 7. Dziękujemy mieszkańcom Emilcina za posprzątanie kościoła, ofiarę 170zł. Msza św. w ich intencji będzie 22 maja o godz. 1000. W sobotę na godz. 900  do sprzątania prosimy wierny z Zosina.
 8. Bóg zapłać za ofiary na remont parkanu i kaplicy: jubilacji z racji 50 rocz. ślubu – 100zł, bezimiennie – 100zł, bezimiennie – 200zł, bezimiennie – 1000zł, bezimiennie z Morwowej – 50zł.
 9. W sklepiku jest prasa katolicka. Biblia rodzinna. Zioła, balsamy, żele, maści zdrowotne. Kalendarze na nowy rok. Z nowych rzeczy mamy srebrne obrazki jako pamiątki dla dzieci do I-Komunii św.
 10. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do Pana: + Władysław Grajper z ul. Pawia, + Mieczysław Spyra z ul. Puławskiej. Tych i naszych zmarłych bliskich polecajmy miłosierdziu Bożemu. Ojcze nasz…Wieczny odpoczynek…

Uroczystość NMP Królowej Polski 3 maja 2022r.

 1. Przeżywamy dziś – Uroczystość NMP Królowej Polski. Wpatrzeni  w Maryję powierzamy Jej wszystkie trudne osobiste sprawy, problemy naszych rodzin, wspólnoty parafialnej i naszej Ojczyzny. Nie prosimy o zbytek i dobrobyt, ale o opiekę na naszej drodze do Boga. Modlimy się, by była to wspólna droga wielu narodów, które nazywają Maryję swoją Królową. Duchowo łączymy się z niezwyciężoną Jasną Górą, z której króluje nam od tylu wieków. Maryja nigdy nas nie zawiodła, nawet w najtrudniejszych momentach naszej historii. Nie wstydźmy się tego doświadczenia i nie chowajmy go przed światem. Niech inni widzą, jak bardzo kochamy Matkę naszego Pana i naszą Matkę. Bóg przez Nią czyni dla nas wielkie rzeczy.
 2. Burmistrz Opola Lubelskiego i Opolskie Centrum Kultury zapraszają na
  uroczyste obchody Święta Narodowego 3 Maja, które rozpoczną się o
  1000 na Skwerze Miejskim przy ul. Stary Rynek. Następnie
  manifestacja patriotyczna przejdzie ulicami miasta aby złożyć kwiaty w
  miejscach pamięci narodowej. O godz. 1200 rozpocznie się Msza święta
  w intencji Ojczyzny, a po Mszy, o 1330 dalsze uroczystości i występy
  artystyczne na Skwerze Miejskim.
 3. Poświęcenie pól będzie w od poniedziałku 9 maja do piątku 13 maja o godz. 1900. Pojazdy prosimy na godz. 1845 – podwórko przy garażach. Plan poświęceń jest dostępny też na stronie internetowej parafii. Przedstawia się następująco – kartka.

3 Niedziela Wielkanocy – 01 maja 2022r.

 

 1. Przeżywamy dziś III Niedzielę Wielkanocy – Niedzielę Biblijną. Dziś po sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu i zmiana tajemnic różańcowych. Ofiary zbierane dziś do puszek przeznaczone są na Wakacyjne Dzieło Pomocy Dzieciom „Nadzieja Radości”.
 2. We wtorek 3-maja Uroczystość NMP Królowej Polski oraz 231 rocznica uchwalenia Konstytucji 3-Maja.W tym dniu Msze św. będą odprawiane tak jak w niedzielę. O godz. 1200 będzie Msza św. za Ojczyznę oraz w intencji strażaków.
 3. Nabożeństwa majowe odprawiamy codziennie o godz. 1730. Zadbajmy o przydrożne krzyże i kapliczki. Przez cały maj po Mszy św. o godz.730 – będziemy śpiewali Godzinki.
 4. Burmistrz Opola Lubelskiego i Opolskie Centrum Kultury zapraszają na
  uroczyste obchody Święta Narodowego 3 Maja, które rozpoczną się o
  1030 na Skwerze Miejskim przy ul. Stary Rynek. Następnie
  manifestacja patriotyczna przejdzie ulicami miasta aby złożyć kwiaty w
  miejscach pamięci narodowej. O godz. 1200 rozpocznie się Msza święta
  w intencji Ojczyzny, a po Mszy, o 1330 dalsze uroczystości i występy
  artystyczne na Skwerze Miejskim.
 5. Pierwszy czwartek miesiąca. o godz. 1700 będzie – Godzina Święta.
 6. Pierwszy piątek miesiąca spowiedź rano. Po południu dla dzieci od godz. 1530 i Msza św. dla dzieci o godz. 1600. Spowiedź dla młodzieży i dorosłych od godz. 1730.
 7. Dziękujemy mieszkańcom Skokowa (8 osób) za posprzątanie kościoła i ofiarę 635zł. Msza św. w ich intencji będzie 11 maja o godz. 1800. Do sprzątania w sobotę na godz. 900 prosimy mieszkańców Emilcina.
 8. Bóg zapłać za ofiary na remont parkanu i kaplicy: bezimiennie -150zł, bezimiennie – 200zł, bezimiennie – 100zł, bezimiennie z ul. Kraszewskiego – 100zł, bezimiennie – 50zł.
 9. W sklepiku jest prasa katolicka. Biblia rodzinna. Zioła, balsamy, żele, maści zdrowotne. Kalendarze na nowy rok. Z nowych rzeczy mamy srebrne obrazki jako pamiątki dla dzieci do I-Komunii św.
 10. W minionym tygodniu z naszej społeczności parafialnej odeszli do Pana: + Bogumiła Salamon z ul. Puławskiej, + Zofia Stojak z ul. Puławskiej, + Marta Pawlędzio z ul. Andersa, + Danuta Lasota z ul. Lubelskiej. Tych i naszych zmarłych bliskich polecajmy Miłosierdziu Bożemu. Ojcze nasz… Wieczny odpoczynek…

2 Niedziela Wielkanocy- Miłosierdzia Bożego- 24 kwietnia 2022 r.

 1. Dzisiejszą Niedzielę przeżywamy jako Niedzielę Miłosierdzia Bożego. Jest to dzień szczególnego zawierzenia Miłosierdziu Bożemu. Dlatego dziś o godz.1500 zapraszamy do kościoła do wspólnej modlitwy w Godzinie Miłosierdzia. Bądźmy Apostołami Miłosierdzia Bożego. Jest to też patronalne święto Caritas – stąd dziś zbiórka ofiar do puszek.
 2. Dziś po Mszy św. wieczornej będzie: „ Spotkanie ze Słowem Życia”. Zapraszamy wszystkich, którzy chcą poprzez Księgę Judyty poznać, że Bóg wybiera waleczne kobiety, aby objawić Swoją wielkość i chwałę. Prosimy zabrać Pismo Święte Starego Testamentu i coś do pisania.
 3. W piątek o godz. 1700 będzie nabożeństwo pokutne.
 4. Dziękujemy mieszkańcom Górnej Owczarni było 15 osób za posprzątanie kościoła i ofiarę 510zł. Msza św. w ich intencji będzie 01 maja o godz. 1000. W sobotę na 900 do sprzątania prosimy wiernych ze Skokowa.
 5. Bóg zapłać za ofiary na remont parkanu i kaplicy: bezimiennie – 250 zł, bezimiennie – 50zł, bezimiennie – 50zł.
 6. W sklepiku jest prasa katolicka. Biblia rodzinna. Zioła, balsamy, żele, maści zdrowotne. Kalendarze na nowy rok. Z nowych rzeczy mamy srebrne obrazki jako pamiątki dla dzieci do I-Komunii św.
 7. Sprawy gospodarcze: Przed świętami wielkanocnymi zakończyliśmy prace renowacyjne i konserwatorskie przy figurze Matki Bożej na placu kościelnym. Prace przy kapliczce wykonali; Krzysztof Zgnilec i p. Paweł Bojarski – baldachim z kwasówki. Podstument z granitu p. Krzysztof Kosik. Żeliwne ogrodzenie odnowił p. Jacek Rak. Prace konserwatorsko – restauratorskie przy figurce Matki Bożej i cokołu p. Justyna Klecha z Krakowa.
 8. W minionym tygodniu z naszej społeczności parafialnej odeszli do Pana: + Jadwiga Jedynak z ul. Fabrycznej, + Janina Maciąg z ul. Nowoprojektowanej, + Zygmunt Sangórski z ul. Długiej, + Wiktor Kozak z ul. Cmentarnej. Tych i naszych zmarłych bliskich polecajmy Miłosierdziu Bożemu. Ojcze nasz… Wieczny odpoczynek…

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego, 17 kwietnia 2022

Życzymy Wszystkim Parafianom i Gościom, aby Zmartwychwstały Chrystus napełnił Wasze serca pokojem i miłością, niech podwoi siły w pokonywaniu życiowych trudności, wzmocni wiarę w ludzi, obudzi radość do życia i pozwoli z ufnością patrzeć w przyszłość. Radosnych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego.

 1. Msze święte dziś jeszcze o godz. 83o, 10oo, 12oo i 18oo.
 2. Dziękujemy s. Augustynie, za wystrój Grobu Bożego , Ciemnicy i dekoracje ołtarzy. Za pomoc ks. Maciejowi, p. Piotrowi Trubiłowiczowi , Michałowi Czajka, Harcerzom Skałtom. Za wartę przy Grobie i organizację procesji Druhom i Druhnom Strażakom oraz Małym Strażakom. Dziękujemy Kółkom Różańcowym, Parafianom i Parafiankom za ofiary na kwiaty.
 3. W zakrystii gdzie ubierają się księżą jest do nabycia świąteczna prasa katolicka.
 4. Jutro Poniedziałek Wielkanocny. Msze św. o godz. 7oo, 83o, 10oo, 12oo i 18oo. Taca z tego dnia jest na Katolicki Uniwersytet Lubelski.
 5. Przyszłą niedzielę 24 – kwietnia będziemy przeżywali jako Niedzielę Miłosierdzia Bożego.
 6. Także w przyszłą niedzielę 24- kwietnia rozpocznie się nowy cykl konferencji przedślubnych. Narzeczonych serdecznie zapraszamy.
 7. Dziękujemy mieszkańcom Gór Opolskich (9osób) za posprzątanie kościoła i ofiarę 440zł – Msza św. w ich intencji będzie 24 kwietnia o godz. 1800. Do sprzątania kościoła w sobotę na 900 prosimy mieszkańców Górnej Owczarni .
 8. Bóg zapłać za ofiary na remont parkanu i kaplicy: bezimiennie – 400zł.
 9. W ostatnim tygodniu odeszli do Pana : + Joanna Ceglarska z Nowego Jorku, + Tadeusz Działakiewicz z ul. Przemysłowej, + Stanisław Mazur z ul. Krótkiej, + Krystyna Wrońska z ul. Puławskiej, + Zdzisław Kaślikowski z Górnej Owczarni. Tych i naszych zmarłych bliskich polecajmy miłosierdziu Bożemu. Zdrowaś…. Wieczne odpoczywanie…

Niedziela Palmowa – Męki Pańskiej – 10 kwietnia 2022 r.

 1. Bóg zapłać za ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego: Radio Maryja – 230zł, Koło Różańcowe MB. Królowej Różańca Świętego – 270zł, Andersa – 50zł, Fabryczna 20 – 50zł. Przed ołtarzem jest puszka gdzie można składać ofiary na kwiaty do Grobu Bożego.
 2. Dziękujemy za ofiary na remont parkanu i kaplicy: bezimiennie – 50zł, Fabryczna 20 – 50zł, bezimiennie – 100zł, od chorych – 200zł.
 3. Spowiedź będzie w poniedziałek, wtorek i środę od godz. 1730.
 4. Dziękujemy za sprzątanie kościoła w czasie rekolekcji Grupom Parafialnym. Do świątecznego sprzątania kościoła prosimy: w środę na godz. 1830mieszkańców Gór Opolskich.
 5. Konferencja chrzcielna będzie w środę o godz. 1730 w sali obok banku. Chrzty w św. Szczepana o godz. 1200.
 6. Zapraszamy do udziału w liturgii Triduum Paschalnego:
  • WIELKI CZWARTEK – Przed południem tylko Msza św. w katedrze z poświęceniem olejów. Po południu o godz. 17oo – Msza Wieczerzy Pańskiej – pamiątka ustanowienia Eucharystii i sakramentu kapłaństwa. Po tej Mszy św. przeniesienie Najśw. Sakramentu do Ołtarza wystawienia (ciemnicy) i czas na modlitwę z Jezusem cierpiącym w Ogrójcu.
  • WIELKI PIĄTEK Dzień postu ścisłego. W tym dniu nie odprawia się Mszy św. Rano o godz. 73o w kościele odprawimy tzw. ciemną jutrznię – to jest przewidziana na ten dzień liturgiczna modlitwa Kościoła ze śpiewem psalmów – zapraszamy. Po południu o godz. 1630 – Droga Krzyżowa w kościele. O godz. 1700 rozpocznie się Liturgia Wielkiego Piątku składająca się z czytania Męki Pańskiej, adoracji Krzyża przez pokłon i Komunii św. Po jej zakończeniu przeniesienie Najśw. Sakrament do Grobu Pańskiego, odśpiewanie Gorzkich Żali.
  • WIELKA SOBOTA – o godz. 730 ciemna jutrznia – jak w piątek. Poświęcenie pokarmów na stół wielkanocny będzie co pół godziny od 8oo-133o . Między poświęceniem pokarmów będzie jeszcze możliwość spowiedzi. Poświęcenie pokarmów na wioskach  w następujących godzinach: Pierwszy kapłan: w Zosinie – o 900, w Emilcinie przy figurze obok skrzyżowania – o 915, w Skokowie – o 930, w Leoninie – o 945, we Franciszkowie – o 1000, w Górnej Owczarni – o 1015 i w Górach Opolskich – o 1030. Drugi kapłan: Niezdów w świetlicy strażackiej – o 9oo, w kaplicy w Łaziskach – o 915, w Kol. Elżbieta – o 930, w Elżbiecie – o 945, w Trzebieszy – 1030, w Majdanie Trzebieskim – 1045, Darowne – 1100, Wola Rudzka – 1115.
  • Liturgia Wigilii Paschalnej zacznie się o godz. 18oo (należy wziąć ze sobą świece). Potem poświęcenie wody chrzcielnej, odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych i uroczysta Msza św. Wigilii Zmartwychwstania już z radosnym ALLELUJA
  • NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA   PAŃSKIEGO – O godz. 6oo– Msza św. Rezurekcyjna z procesją wokół kościoła; a później Msze św. o 83o, 10oo, 12oo i 18oo.
 7. W sklepiku jest prasa katolicka. Biblia rodzinna. Zioła, balsamy, żele, maści zdrowotne. Kalendarze na nowy rok. Z Caritasu mamy : paschaliki na stół wielkanocny, oraz baranki z białej czekolady. Dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na pomoc Ukrainie. Z nowych rzeczy mamy srebrne obrazki jako pamiątki dla dzieci do I-Komunii św.
 8. Bardzo serdecznie dziękujemy Piotrowi Giza właścicielowi Firmy Komputerowej „TroniX” za gratisowe zrobienie nowej parafialnej strony internetowej. Strona jest profesjonalnie zrobiona i czytelna. Adres nowej strony to: parafiaopole.pl
 9. W ostatnim tygodniu odeszli do Pana : + Barbara Rymarczyk z Kol. Głusko. + Stanisław Stolarski z ul. Osiedlowej, + Janina Głazowska z ul. Kraszewskiego, + Stanisław Lalak z ul. Górnej. Polecajmy ich Miłosierdziu Bożemu: Ojcze nasz..; Wieczny odpoczynek..

5 Niedziela Wielkiego Postu – 03 kwietnia 2022 r. 

1.  W liturgii zaczął się czas Męki Pańskiej, czego    zewnętrznym wyrazem są przysłonięte fioletem krzyże.

2.  Dziś po sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu i zmiana tajemnic różańcowych z racji pierwszej niedzieli miesiąca.

3.   Wielkopostne rekolekcje parafialne będą w tym tygodniu od czwartku 07 kwietnia do soboty 09 kwietnia przed Niedzielą Palmową. Będziemy tylko sami. Dlatego prosimy o korzystanie ze spowiedzi w ciągu Wielkiego Postu podczas każdej Mszy św.

 1. Podajemy plan naszych rekolekcji wielkopostnych –kartka przeczytać.

5.  Jak co roku w czasie rekolekcji zbieramy żywność dla biednych w ramach Wielkopostnego Dzieła „ Dar Nadziei”.   Dary przynosimy do zakrystii.

6.  Chór Cantata zaprasza na koncert pieśni pasyjnych, który odbędzie się 10.04 po Mszy o godz.1800 w naszym kościele. Będzie to  koncert szczególny, bo charytatywny – dla Neli Wychodzkiej- dziewczynki o małym wzroście i wielkim sercu. Nela urodziła się z achondroplazją- chorobą, która powoduje, że nie rosną kończyny. Obecnie istnieje chirurgiczna możliwość korekty tej wady. Niestety jest ona bardzo kosztowna. Każdy z nas może wesprzeć finansowo rodzinę Neli. W czasie koncertu będzie prowadzona zbiórka pieniężna. Będzie istniała również możliwość nabycia płyty chóru Cantata- cegiełki wspierającej tę piękną akcję. Bardzo serdecznie zapraszamy. Niech nasze serca również będą wielkie. Pamiętajmy, że dobro wraca!  

3.   Dziękujemy mieszkańcom Elżbiety i Kolonia Elżbieta za sprzątanie kościoła było 10 osób. Ofiarę na k-ł -870zł . Msza św. w ich intencji będzie 10 kwietnia o godz. 1000. W czasie rekolekcji do sprzątania kościoła na godz. 1900 prosimy: w piątek – Neokatechumenat, w sobotę – Grupę Uwielbienia i Chwały, Legion Maryi  i Radio Maryja.

4.   Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego: bezimiennie z Lubelskiej – 20zł, bezimiennie – 50zł, bezimiennie – 30zł, bezimiennie puławska 13 –10zł, Koło Różańcowe św. Józefa i św. Maksymiliana– 400zł, z Emilcina – 50zł, bezimiennie – 100zł, Elżbieta i Kol. Elżbieta – 200zł, Akcja Katolicka –100zł, Koło Różańcowe p.w. Miłosierdzia Bożego z ul. Przemysłowej – 230zł. Przed głównym ołtarzem jest postawiona puszka na kwiaty do Grobu Bożego do której można składać ofiary na ten cel.

5.   Dziękujemy za ofiary na remont parkanu i kaplicy: bezimiennie z Puławskiej – 50zł, bezimiennie z Lubelskiej – 30zł, bezimiennie – 200zł, bezimiennie – 1000zł.

6.   Społeczna Szkoła Muzyczna zaprasza chętnych od 6 do 16 roku życia do podjęcia nauki. Prowadzimy naukę gry na fortepianie, skrzypcach, wiolonczeli i gitarze. Zajęcia odbywają się w budynku Szkoły Podstawowej nr 2 w Opolu Lubelskim przy ul. Fabrycznej 28. Szczegóły na plakacie.

7.   W Niedzielę Palmową poświęcenie palm podczas każdej Mszy św.

 1. W sklepiku jest prasa katolicka. Biblia rodzinna. Zioła, balsamy, żele, maści zdrowotne. Kalendarze na nowy rok. Z Caritasu mamy paschaliki na stół wielkanocny, oraz baranki z białej czekolady. Dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na pomoc Ukrainie. Z nowych rzeczy mamy srebrne obrazki jako pamiątki dla dzieci do I-Komunii św.

9.   W minionym tygodniu z naszej społeczności parafialnej odeszli do Pana: + Krzysztof Wójcicki  z ul. Krzywe Koło. Polecajmy ich miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek…..

3 Niedziela Wielkiego  Postu – 20 marca 2022 r.

 1. Wkraczamy już w trzeci tydzień Wielkiego Postu. Jak przeżywamy ten czas? Dziękujemy za ofiary na tacę, które dziś przeznaczamy na Seminarium Duchowne w Lublinie. Dziękujemy ks. Diakonowi Arkadiuszowi za kazanie.
 2. W piątek przypada uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Msze św. z kazaniem będą o godz. 700, 730, o godz.900 Droga Krzyżowa i po niej Msza św. Następna Msza św. o godz. 1200. Podczas tej Mszy św. będzie duchowa adopcja dziecka poczętego. O godz. 1700 w naszym kościele w łączności z Papieżem Franciszkiem odmówimy Akt Poświęcenia Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu Maryi. O godz.1800 będzie wieczorna Msza św. W kaplicy o godz. 1600. Taca z tego dnia jest przeznaczona na „ Fundusz Obrony Życia”.
 3. Wielkopostne rekolekcje parafialne będą od czwartku 07 kwietnia do soboty 09 kwietnia przed Niedzielą Palmową. Nie będzie księży spowiadających z dekanatu. Będziemy tylko sami. Dlatego prosimy o korzystanie ze spowiedzi w ciągu wielkiego postu podczas każdej Mszy św.
 4. Odwiedziny chorych ze spowiedzią i sakramentami świętymi, przed Świętami Wielkanocnymi, będą w sobotę 2 kwietnia od godz. 900. Prosimy o zgłaszanie chorych w kancelarii parafialnej.
 1. Składamy podziękowanie mieszkańcom Leonina (7 osób) za posprzątanie  kościoła i ofiarę 70zł. Msza św. w ich intencji będzie 3 kwietnia  o godz.1000 .  W sobotę na godz. 900 do sprzątania prosimy parafian ze Starego Franciszkowa.
 2. Dziękujemy za ofiary na k-ł: bezimiennie – 50zł, p. Wiesława Bartler – 300zł.
 3. Bóg zapłać za ofiary na kwiaty do Grobu Bożego: bezimiennie – 50zł, z Niezdowa – 50zł, Julia i Szymon Kutyna – 50zł, bezimiennie – 30zł, bezimiennie – 20zł, Janina Rejn – 50zł, Koło Różańcowe MB. Królowej Polski z ul. Szkolnej – 335zł, Koło Różańcowe św. Stanisława Biskupa Męczennika z Opola Lubelskiego – 100zł.
 4. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych; Droga Krzyżowa dla dorosłych w piątki o godz. 900 po niej Msza św., dla dzieci Droga Krzyżowa – również w piątki o godz. 1630. Gorzkie żale – w niedzielę o godz. 1730.
 5. W sklepiku jest prasa katolicka. Biblia rodzinna. Zioła, balsamy, żele, maści zdrowotne. Kalendarze na nowy rok. Z nowych rzeczy mamy z Caritasu : paschaliki na stół wielkanocny, oraz baranki z białej czekolady. Dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na pomoc Ukrainie. Mamy też książkę ”Małe opowieści na wielkie dni”. Polecamy ją na Triduum Paschalne.
 1. W ostatnim tygodniu odeszli do Pana:+ Tadeusz Ochnio z ul. Popijarskiej , + Zofia Paduch z ul. Puławskiej, + Leokadia Karczmarska z Darownego, + Marian Maciąg z ul. Przemysłowej, + Małgorzata Superson z ul. Puławskiej, + Stanisław Kosik z ul. Polnej, + Zofia Grzybek z ul. Długiej, + Tadeusz Woś z ul. Fabrycznej, _ Ewa Stochmal z Zosina . Tych i naszych zmarłych bliskich polecajmy miłosierdziu Bożemu: Ojcze nasz… Wieczny odpoczynek…