Niedziela Trójcy Przenajświętszej 26 maja 2024 r.

 

 1. Dziecięcy Zespół Tańca Ludowego „Powiśloki” zaprasza na koncert „ Dla Ciebie Mamo wytańczymy dziś życzenia”. Koncert będzie dziś o godz. 1800 w Muszli Koncertowej w Parku Miejskim w Opolu Lubelskim.
 2. Zapraszamy dziewczynki na próbę sypania kwiatów, która odbędzie się w środę (29 maja) po Mszy Świętej wieczornej ok. godziny 1840.
 3. W czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi ChrystusaBoże Ciało. Msze św. w tym dniu odprawiamy o 700, 830, 1000 i 1800. Zapraszamy wiernych na godz. 1000, po tej Mszy św. z kościoła wyruszymy w procesji z Najświętszym Sakramentem ulicami: Stary Rynek, Józefowska, Nowa, Rzemieślnicza, Puławska, Lubelska i Nowy Rynek. Ołtarze procesyjne prosimy przygotować w tym samym miejscu jak w roku ubiegłym. Prosimy o dekorację domów, szczególnie na trasie procesji. Zapraszamy dzieci w strojach komunijnych z klas  III . Zapraszamy też strażaków. Taca z Bożego Ciała będzie przeznaczona na Centrum Jana Pawła II w Lublinie.
 4. Spowiedź dla dzieci klas IV przed rocznicą I-Komunii będzie w piątek o godz. 1730 w nawach bocznych. Msza św. w rocznicę I-Komunii będzie 2 czerwca o godz. 1000.
 5. W piątek o godz. 1700 będzie nabożeństwo pokutne.
 6. Przez całą oktawę, do następnego czwartku, będziemy uwielbiać Boże Ciało, wieczorną Mszą św. i procesją eucharystyczną wokół kościoła. Zakończenie oktawy- w przyszły czwartek o godz. 1700. Ołtarze na zakończenie oktawy prosimy, aby przygotowały następujące grupy: I – Grupa Uwielbienia i Chwały, II- Legion Maryi, III- Katecheci , IV- Wspólnoty Neokatechumenalne.
 7. Nabożeństwa czerwcowe będziemy odprawiali po Mszy św. wieczornej.
 8. Dziękujemy rodzicom dzieci, które przystąpiły do I-Komunii św. za dekoracje i sprzątanie kościoła oraz dar ołtarza( figury do szopki). Do sprzątania kościoła w sobotę na godz. 900  prosimy  mieszkańców Puławska 11, 11A i 13.
 9. Dzieci przeżywające swój biały tydzień zapraszamy od poniedziałku do piątku na godzinie 1730, dzieci przychodzą w strojach komunijnych.
 10. Pierwsza sobota miesiąca po Mszy św. o godz. 730 – nabożeństwo pierwszej soboty.
 11. Caritas Archidiecezji Lubelskiej zachęca do włączenia się w akcje „Tornister Pełen Uśmiechów” w której zbierane są artykuły szkolne dla dzieci ze szkoły w Burundi we wschodniej Afryce. Plecaki wypełnione artykułami szkolnymi prosimy przynosić do zakrystii do końca czerwca. Bardzo prosimy o zaangażowanie się w akcję i nie pozostanie obojętnym. W gablocie znajduje się plakat na temat akcji. Na stronie internetowej lublin.caritas.pl można znaleźć szczegółowe informacje. Pomóżmy jeszcze przed wakacjami.
 12. Bóg zapłać za ofiary na k-ł : bezimiennie z Puławskiej 18 – 200zł, bezimiennie – 50zł,
 13. W sklepiku jest prasa katolicka. Jest też Biblia Rodzinna.
 14. W tym tygodniu odeszli do Pana: + Luciano Magini z ul. Puławskiej, + Ryszard Blaszczyk z ul. Puławskiej. Tych i naszych zmarłych bliskich polecajmy Miłosierdziu Bożemu. Ojcze nasz…Wieczny odpoczynek…

Dane parafii

Parafia Rzymskokatolicka
p.w. Wniebowzięcia NMP
w Opolu Lubelskim

ul. Popijarska 2,
24 – 300 Opole Lubelskie

Tel. / Fax.
+48818272104

Mail.
kancelaria@parafiaopole.pl

Msze

NIEDZIELE I ŚWIĘTA

7:00 – w adwencie o 6:00
8:30 – dla młodzieży
10:00 – dla dzieci
11:00 – w kaplicy w Łaziskach
12:00
18:00
(spowiedź podczas każdej Mszy św.)

 

święte

DNI POWSZEDNIE

6:30 – w adwencie roraty o 6:00
7:00 – oprócz października i maja
7:30
18:00 – w środy o 18:00 Nowenna do MB Nieustającej Pomocy, po niej Msza Św
(spowiedź podczas każdej Mszy św.)