Aktualności

Poświęcenie pól – 2022r.

                                   Poświęcenie pól – 2022r.

Dzień Data Godzina Miejscowość
Poniedziałek 09.V.22r. godz. 1900 Trzebiesza

Elżbieta

Zajączków

Górna Owczarnia

Leonin

Wtorek 10. V .22r  godz. 1900 Pomorze

Niezdów

Skoków                                                  

Grabówka                                                         

Jankowa                 

Środa 11.V.22r. godz. 1900 Darowne 

Majdan Trzebieski                                                                        

Fabryczna

Góry Opolskie

Zosin

Czwartek 12.V.22r. godz. 1900 Kol. Łaziska

Łaziska

Franciszków

Kol. Elżbieta  

Zagrody

Piątek 13.V .22r. godz. 1900 Wola Rudzka

Emilcin

 

 

 

Pojazdy prosimy na godz. 1845.  Podwórko przy garażach .                     

Liturgia Triduum Paschalnego

  • WIELKI CZWARTEK
    Przed południem tylko Msza św. w katedrze z poświęceniem olejów. Po południu o godz. 17oo – Msza Wieczerzy Pańskiej – pamiątka ustanowienia Eucharystii i sakramentu kapłaństwa. Po tej Mszy św. przeniesienie Najśw. Sakramentu do Ołtarza wystawienia (ciemnicy) i czas na modlitwę z Jezusem cierpiącym w Ogrójcu.
  • WIELKI PIĄTEK
    Dzień postu ścisłego
    . W tym dniu nie odprawia się Mszy św.
    O godz. 73o w kościele odprawimy tzw. ciemną jutrznię – to jest przewidziana na ten dzień liturgiczna modlitwa Kościoła ze śpiewem psalmów – zapraszamy.
    O godz. 1630 – Droga Krzyżowa w kościele.
    O godz. 1700
     rozpocznie się Liturgia Wielkiego Piątku składająca się z czytania Męki Pańskiej, adoracji Krzyża przez pokłon i Komunii św. Po jej zakończeniu przeniesienie Najśw. Sakrament do Grobu Pańskiego, odśpiewanie Gorzkich Żali.
  • WIELKA SOBOTA
    O godz. 730 ciemna jutrznia – jak w piątek
    .
    Poświęcenie pokarmów na stół wielkanocny będzie co pół godziny od 8oo-133o . Między poświęceniem pokarmów będzie jeszcze możliwość spowiedzi.
    Poświęcenie pokarmów na wioskach  w następujących godzinach:
    Pierwszy kapłan: w Zosinie – o 900, w Emilcinie przy figurze obok skrzyżowania – o 915, w Skokowie – o 930, w Leoninie – o 945, we Franciszkowie – o 1000, w Górnej Owczarni – o 1015 i w Górach Opolskich – o 1030.
    Drugi kapłan: Niezdów w świetlicy strażackiej – o 9oo, w kaplicy w Łaziskach – o 915, w Kol. Elżbieta – o 930, w Elżbiecie – o 945, w Trzebieszy – 1030, w Majdanie Trzebieskim – 1045, Darowne – 1100, Wola Rudzka – 1115.
    Liturgia Wigilii Paschalnej zacznie się o godz. 18oo
    (należy wziąć ze sobą świece). Potem poświęcenie wody chrzcielnej, odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych i uroczysta Msza św. Wigilii Zmartwychwstania już z radosnym ALLELUJA
  • NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO
    O godz. 6oo– Msza św. Rezurekcyjna z procesją wokół kościoła
    ;
    Pozostałe Msze św. o 83o, 10oo, 12oo i 18oo.

Rekolekcje Wielkopostne – ze świętym o. Pio. 2022

Rekolekcje Wielkopostne – ze świętym o. Pio.

W dniach od 07 do 09 kwietnia 2022r.

Prowadzi: o. Zbigniew Nowakowski – OFM Cap.

Czwartek; 07 kwietnia 2022r.

9:00 – Początek rekolekcji. Msza św. z nauką dla wszystkich.
11:00 – Msza św. z nauką w Łaziskach.
12:00 – Msza św. z nauką dla wszystkich. 1530 – Msza św. z nauką dla dzieci.
17:00 – Msza św. z nauką dla młodzieży.
18:00 – Msza św. z nauką dla wszystkich.

Piątek; 08 kwietnia 2022r.

9:00 – Droga Krzyżowa, Msza św. dla wszystkich.
12:00 – Msza św. z nauką dla wszystkich.
14:00 – Msza św. w ŁAZISKACH.
15:30 – Msza św. z nauką dla dzieci- po Mszy św. Droga Krzyżowa dla dzieci.
17:00 – Msza św. z nauką dla młodzieży.
18:00 – Msza św. z nauką dla wszystkich.

Sobota; 09 kwietnia 2022r. (zakończenie rekolekcji)

9:00 – Msza św. z nauką dla wszystkich.
10:30 – Msza św. w Łaziskach.
12:00 – Msza św. dla chorych, starszych – z udzieleniem Sakramentu Namaszczenia Chorych).
15:30 – Msza św. z nauką dla dzieci
17:00 – Msza św. z nauką dla młodzieży
18:00 – Msza św. z nauką dla wszystkich.
Wizyta u chorych w sobotę – 02 kwietnia od godz. 9:00

Msze św. – Kolędowe – godz. 18:00 z błogosławieństwem rodzin w par. Opole Lubelskie – Rok 2022.

1. Poniedziałek: 3.01.2022 ul. Lipowa 4, Lipowa domki, Partyzancka, Krasickiego, Kolejowa, Szpitalna, Partyzancka 25, Fabryczna wszystkie bloki wraz z Fabryczną 25 a i 25 b.

2. Wtorek: 4.01.2022 ul. Pomorska, Szkolna, Szkolna blok, Zagrody, Lubelska, Leśna, Rybacka, Wola Rudzka, Pustelnia, Rozalin Stacja.

3. Piątek: 7.01.2022 ul .Długa 31, Krótka 4, Długa 27, Długa 29, Długa domki i bloki 96, 100 i 102, Polna, Garbarska, Cmentarna i Górna, Zajezierze, Stary Rynek, Strażacka

4. Poniedziałek: 10.01.2022 ul. Przemysłowa domki, Szeregowiec, Przemysłowa bloki, Przemysłowa od stawu do zakrętu, Zielona, Kwiatowa, Poniatowskiego, Aleje 600-Lecia, Józefowska, Osiedle za szklarnią, Osiedle za cmentarzem, Cicha, Piekarska, Ogrodowa.

5. Wtorek: 11.01.2022 ul. Nowa, Rzemieślnicza, Podzamcze, Parkowa, Nowy Rynek, Kościuszki, Lubelska od rynku do Biedronki, Kraszewskiego 1, Kraszewskiego 3, Kraszewskiego 4, Kraszewskiego 6, Morwowa 5, Morwowa 8, Morwowa 8a, Morwowa 8b

6. Czwartek: 13.01.2022 ul. Łąkowa, maj. Hieronima Dekutowskiego, Słowackiego, Słoneczna, Rzeczna, Pawia, Krzywe Koło, Przedmieście, Działkowa, Piaskowa, Niećki, Sosnowa, Witosa, Kopernika, Puławska 7, 6, 4, 2, 28, Lubelska 33, Puławska 8, Puławska 12, 14, 11, 11a,9.

7. Piątek: 14.01. 2022 ul. Południowa, Kaliszańska, Zbożowa, Dolna, Puławska 10, 13, 15, 18, 19, 19a, 20, 21, 24, Fabryczna dawne Janiszkowice, Wiejska, Nadstawna.

8. Sobota: 15.01. 2022 Zajączków, Grabówka, Zosin, Trzebiesza, Majdan Trzebieski, Darowne, Leonin, Franciszków Stary, Skoków.

9. Poniedziałek: 17.01.2022 Emilcin, Górna Owczarnia, Góry Opolskie, Zosin po prawej stronie do Lublina, Niezdów, Jankowa, Pomorze.

10. Poniedziałek: 17.01.2022 Łaziska i Kol. Łaziska – w kaplicy w Łaziskach – godz. 1800.

 

Rekolekcje Adwentowe A.D. 2021

Rekolekcje Adwentowe A.D. – 2021 – Prowadzi ks. Kazimierz Podstawka

Piątek, 17 .XII 2021
9:00 Msza Św. z nauką dla wszystkich
12:00 Msza Św. z nauką dla wszystkich
15:00 ŁAZISKA – Msza Św. z nauką
16:00 Msza Św. z nauką dla wszystkich
17:00 Msza św. z nauka dla wszystkich
18:00 Msza Św. z nauką dla wszystkich

Sobota, 18. XII 2021
9:00 Msza Św. z nauką dla wszystkich
11:00 ŁAZISKA – Msza Św. z nauka
12:00 Msza Św. z nauką dla wszystkich – z Sakramentem Namaszczenia Chorych
16:00 Msza Św. z nauką dla wszystkich
17:00 Msza Św. z nauką dla wszystkich
18:00 Msza Św. z nauką dla wszystkich

Niedziela, 19, XII 2021
7:00 Msza Św. z nauką dla wszystkich
8:30 Msza Św. z nauką dla wszystkich
10:00 Msza Św. z nauką dla dzieci
11:00 ŁAZISKA – Msza Św. z nauką
12:00 Msza Św. z nauką dla wszystkich
18:00 Msza Św. z nauką dla wszystkich

Chorych odwiedzimy 21 grudnia ( wtorek) od godz. 900

ZAPRASZAMY!!!