28 Niedziela zwykła- 10 października 2021 r.

  1. Dzisiejszą niedzielę przeżywamy w całym Kościele polskim jako kolejny XXI Dzień Papieski, pod hasłem „ Nie lękajcie się”; przed kościołem zbiórka ofiar do puszek na Papieski Fundusz Stypendialny – „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.
  1. Dziękujemy  mieszkańcom Osiedla za cmentarzem (6 osób) za posprzątanie kościoła i ofiarę 120 zł – Msza św. w ich  intencji będzie 17.X  o godz. 1000 W sobotę na godz. 900 do sprzątania kościoła prosimy wiernych z ul. Krzywe Koło, Kopernika, Witosa, Lubomirskiej, Rataja, Spacerowa i Sosnowa.
  1. W środębędzie ostatnie nabożeństwo fatimskie z procesją.  Porządek modlitwy będzie następujący: godz. 1730 – różaniec , po różańcu procesja wokół kościoła z figurą Matki Bożej, nowenna i Msza św.
  1.  W czwartek zapraszamy wszystkich nauczycieli i uczniów dziś na różaniec o godz. 1730 z racji „ Dnia nauczyciela”. Będziemy dziękować za tych, którzy podejmują trud wychowania.
  2. W piątek 15 października Kościół w Polsce  po raz 13 będzie obchodził Dzień Dziecka Utraconego. Także w naszej Parafii wspólnota Domowego Kościoła zaprasza w piątek 15 października na Mszę Świętą o godzinie 1800 sprawowaną w intencji rodziców po stracie dziecka w okresie prenatalnym.
  3.  Za tydzień w niedzielę będzie do nabycia trzeci numer naszej parafialnej gazetki „Dom Chleba”, w sposób szczególny poświęcony błogosławionym księdzu Prymasowi Wyszyńskiemu i Matce Róży Czackiej.
  4. W przyszłą niedzielę po każdej Mszy świętej grupa uwielbienia będzie rozprowadzać ciasta swojego wypieku. Pudełko ciasta będzie po 10 i 20 zł; będzie to wsparcie działań ewangelizacyjnych, jest jesień więc zachęcamy do spróbowania domowych wypieków, oraz dobrej kawy czy herbaty.

8.      Bóg zapłać za ofiary na k-ł: bezimiennie – 100zł, bezimiennie z Długiej – 100zł .

9. Parafia Poniatowa organizuje dwudniową pielgrzymkę Sanktuaria Podkarpacia – 21-22 października (czw-pt) koszt 245 zł. Program tej pielgrzymki jest na naszych tablicach ogłoszeń. Zapisy w par. Poniatowa.

10. Opolskie Centrum Kultury i Centrum Usług Społecznych zaprasza osoby starsze na uroczyste obchody Międzynarodowego Dnia Osób Starszych, które odbędzie się 21 października o godz. 1100 w Opolskim Centrum Kultury. Spotkanie ma na celu podkreślenie i uwrażliwienie osób starszych na zagrożenia współczesnego świata a także celebracja statusu seniora. Zapisy chętnych w sekretariacie Opolskiego Centrum Kultury.

  1. W sklepiku jest prasa katolicka. Biblia Rodzinna. Zioła, balsamy, żele, maści zdrowotne. Z nowych rzeczy mamy mydełka kapucyńskie, krem do rąk, kapucyński balsam po goleniu, żel hakorośl, balsam jerozolimski na gardło. Kalendarz parafialny na rok 2022- format A3 i A4,  kartki – widokówki oraz składankę zdjęciową naszego kościoła.
  1. W minionym tygodniu z naszej społeczności parafialnej odeszli do Pana: + Grażyna Przybycień z Łazisk, + Stanisław Bakalarz z Emilcina. Tych i naszych zmarłych bliskich polecajmy miłosierdziu Bożemu. Ojcze nasz… Wieczny  odpoczynek…

Dane parafii

Parafia Rzymskokatolicka
p.w. Wniebowzięcia NMP
w Opolu Lubelskim

ul. Popijarska 2,
24 – 300 Opole Lubelskie

Tel. / Fax.
+48818272104

Mail.
kancelaria@parafiaopole.pl

Msze

NIEDZIELE I ŚWIĘTA

7:00 – w adwencie o 6:00
8:30 – dla młodzieży
10:00 – dla dzieci
11:00 – w kaplicy w Łaziskach
12:00
18:00
(spowiedź podczas każdej Mszy św.)

 

święte

DNI POWSZEDNIE

6:30 – w adwencie roraty o 6:00
7:00 – oprócz października i maja
7:30
18:00 – w środy o 18:00 Nowenna do MB Nieustającej Pomocy, po niej Msza Św
(spowiedź podczas każdej Mszy św.)