22 Niedziela zwykła – 3 września 2023 r

1. Przeżywamy 22 niedzielę zwykłą. Po sumie zmiana tajemnic różańcowych. Ofiary zbierane w dniu dzisiejszym do puszek przeznaczone są na „ świetlice Caritas”
  2. Dziś rozpoczynają się IV Jesienne Wieczory Organowe. Pierwszy koncert po Mszy świętej wieczornej. Serdecznie zapraszamy.
  3. Dziś także po każdej mszy świętej grupa uwielbienia będzie rozdawać programy na cały rok i zaproszenia na kurs ewangelizacyjny.
  4. Za tydzień w piątek  o godz. 1800 rozpocznie się kurs ewangelizacyjny S.O.S, który potrwa trzy dni. Bardzo nam zależy, abyś już od przyjścia do nas poczuł się tu chciany, ważny i stał się członkiem naszej wielkiej rodziny parafialnej. Doświadczysz tu mocy wspólnoty i zobaczysz, że im bliżej Boga, tym bliżej innych ludzi. Kursy wykorzystują ciekawe dynamiki, świadectwa i  rekwizyty dla zobrazowania orędzia Dobrej Nowiny, która jest niezmienna ale zawsze żywa i owocna. Szczegóły na plakatach  i stronie internetowej !
  5. Za tydzień w niedzielę po każdej Mszy św., będzie kiermasz ciast, będzie to wsparcie inicjatyw ewangelizacyjnych w naszej parafii, pudełko pysznego ciasta 20 zł.
  6. Do 15 września mogą zgłaszać się do kancelarii osoby dorosłe, które pragną przyjąć na następny rok sakrament bierzmowania.
  7. Jutro o godz. 800 będzie Msza św. o błogosławieństwo Boże w nowym roku szkolnym dla dzieci, młodzieży, nauczycieli i wychowawców. Zapraszamy na tę Mszę św. szkolne poczty sztandarowe. Także w kaplicy w Łaziskach o godz. 800 będzie Msza św. na rozpoczęcie nowego roku szkolnego i katechetycznego.
  8. Pierwsze powakacyjne spotkanie Liturgicznej Służby Ołtarza odbędzie się w sobotę 9 września o godzinie 1000. Patryk serdecznie zaprasza wszystkich, którzy należą do LSO, ale również tych wszystkich, którzy chcieliby wstąpić w szeregi ministrantów i lektorów.
  9. Dzieci przygotowujące się do pierwszej komunii św. i ich rodziców, zapraszamy na Mszę św. w niedzielę (za tydzień) na  1000 .
  10. Kursy dla narzeczonych w naszej parafii będą w następujących terminach: 10 września – 12 listopada 2023r. oraz 07 kwietnia – 10 czerwca 2024r. W sali obok banku o godz. 1700. Zapisy w kancelarii.
  11. Pierwszy czwartek miesiąca. o godz. 1700 będzie – Godzina Święta.
  12. W piątek będziemy przeżywali Święto Narodzenia NMP – czyli Matki Bożej Siewnej. Msze św. w naszym kościele z poświęceniem ziarna siewnego i kazaniem o godz. 700, 730, 1000 i 1800.
  13. W najbliższą sobotę o godz. 1800 – będzie Msza święta i nabożeństwo o uzdrowienie duszy i ciała.
  14. Spotkanie wszystkich katechetów będzie w niedzielę 17 września po Mszy św. o godz.1000 w salce legionowej.
  15. W nowym roku szkolnym Msza św. dla dzieci będzie o 1000. Natomiast dla młodzieży o godz. 830.
  16. Składamy podziękowanie mieszkańcom Darownego 9 było 5 osób) za posprzątanie kościoła i ofiarę na k-ł:70 zł., Msza św. w ich intencji będzie 17 IX o godz. 1000 . Do sprzątania  w sobotę na godz. 900 prosimy parafian z Grabówki.
  17. Uroczystość odsłonięcia muralu poświęconego II Batalionowi 16 Pułku Piechoty Liniowej z Opola Lubelskiego będzie 14 września o godz. 1700. Ulica Fabryczna 28. Burmistrz serdecznie zaprasza.
  18. Bóg zapłać za ofiary na K-ł: bezimiennie – 500zł.
  19. W sklepiku jest prasa katolicka.
  20. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do Pana: + Wieńczysław Kosik z Woli Rudzkiej, + Irena Błaszczak z ul. Popijarskiej, + Stanisława Giza z Elżbiety, + Zbigniew Piłat ze Skierniewic, + Beata Pocheć z Lublina. Tych i naszych zmarłych bliskich polecajmy  miłosierdziu  Bożemu.   Ojcze nasz….   Wieczny odpoczynek….