21 Niedziela zwykła – 27 sierpnia 2023 r

1. Ofiary zebrane w dniu dzisiejszym do puszek przeznaczone są na „ Fundusz wspierania Nauki Chrześcijańskiej”.
  2. Dziękujemy Bernardecie, która odeszła na emeryturę za piękną  posługę w naszej parafii. Na jej miejsce przychodzi s. Maksymiliana, którą serdecznie witamy, będzie  katechetką w Szkole nr 2. Życzymy jej błogosławieństwa Bożego i żeby dobrze czuła się wśród nas.
  3. Msza św. na rozpoczęcie roku szkolnego i katechetycznego będzie w przyszły poniedziałek o godz. 800. Zapraszamy dzieci , młodzież, wychowawców, rodziców i poczty sztandarowe. W Łaziskach Msza św. będzie też o godz. 800.
  4. W tym tygodniu przypadają dni odnowy duchowej:
    Pierwszy piątek miesiąca spowiedź rano. Po południu dla dzieci od godz. 1530 i Msza św. dla dzieci o godz. 1600. Spowiedź dla młodzieży i dorosłych od godz. 1730. Będzie to spowiedź na rozpoczęcie nowego roku szkolnego i katechetycznego.
    Pierwsza sobota nabożeństwo po Mszy św. o godz. 730.
    Pierwsza niedziela miesiąca po sumie zmiana tajemnic różańcowych.
  1. Kursy przedmałżeńskie w naszej parafii odbędą się w następujących terminach:
    10.09 – 12.11.2023; oraz  07.04 – 10.06.2024;  w sali obok banku w niedzielę o 1700; plan kursów jest też wywieszony w gablocie pod dzwonnicą.
  1. Składamy podziękowanie mieszkańcom  Trzebieszy za posprzątanie kościoła i ofiarę – 60 zł., Msza św. w ich intencji będzie 03 września o godz. 1000 . Do sprzątania   w sobotę na godz. 9 00 prosimy parafian z Darownego.
  2. W najbliższą niedzielę rozpoczną się IV Jesienne Wieczory Organowe. Pierwszy koncert niedziela po Mszy świętej wieczornej. Serdecznie zapraszamy.
  3. Za tydzień w niedzielę po każdej Mszy świętej grupa uwielbienia będzie rozdawać programy na cały rok i zaproszenia na kurs ewangelizacyjny S.O.S, może ty szukasz swojego miejsca we wspólnocie kościoła, przyjdź i zajmij swoje miejsce.
  4. Księga intencji mszalnych na rok 2024 będzie od poniedziałku 04 września.
  5. Bóg zapłać za ofiary na k-ł: z racji chrztu Jana– 200zł, z racji chrztu Emilii – 100zł, z racji chrztu Mari-Magdaleny – 200zł.
  6. Z przykrością informujemy, że piesza pielgrzymka do Wąwolnicy jest odwołana z powodu bardzo małej liczby pielgrzymów.
  7. Także pielgrzymka do Ziemi Świętej też jest odwołana z tej samej przyczyny.
  8. W sklepiku jest prasa katolicka. Biblia Rodzinna. Zioła, balsamy, żele, maści zdrowotne.  Kartki – widokówki oraz składankę zdjęciową naszego kościoła.
  9. Komunikat Ks. Abp- Kartka.
  10. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do Pana: + Krystyna Pilat z ul. Lipowej, + Janina Tomczyk z ul. Puławskiej. Tych i naszych zmarłych bliskich polecajmy miłosierdziu  Bożemu.   Ojcze nasz….   Wieczny odpoczynek….