Wniebowstąpienie Pańskie – Niedziela 29 maja 2022 r.

1. Dzisiejszą niedzielę przeżywamy jako Uroczystość Wniebowstąpienia Pana Jezusa.
  2. Nabożeństwa czerwcowe będziemy odprawiali po Mszy św.
  3. Dziękujemy rodzicom dzieci, które wczoraj przystąpiły do I-Komunii św. za piękne posprzątanie kościoła i kwiaty. W przyszłym tygodniu do sprzątania prosimy następną grupę rodziców dzieci komunijnych.
  4. Serdecznie zapraszamy na koncert charytatywny, który odbędzie się dziś o godz. 1500 w Parku Miejskim w Opolu Lubelskim. Impreza jest zorganizowana w celu zbiórki funduszy na operację 3-letniej Neli Wychodzkiej. Szczegóły na plakatach.
  5. W tym tygodniu przypada: pierwszy czwartek miesiąca o godz. 1700 – Godzina Święta.
  6. Pierwszy piątek– spowiedź rano podczas Mszy św. Od 1539 spowiedź dzieci dla nich Msza św. o godz. 1600. Od godz. 1730 spowiedź młodzieży, która przystąpiła do sakramentu bierzmowania.
  7. Pierwsza sobota miesiąca po Mszy św. o godz. 730 nabożeństwo z racji pierwszej soboty miesiąca.
  8. W najbliższą niedzielę 5 czerwca wypada Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Odpust w Poniatowej. Po sumie zmiana tajemnic różańcowych.
  9. Zapraszamy na wspólne czuwanie przed Zesłaniem Ducha Świętego !        Czuwanie odbędzie się w naszej parafii dnia 06 (sobota) i rozpoczniemy je o godz. 1800 wspólną Eucharystią. A po niej około 1900 Adoracja Najświętszego Sakramentu będzie prowadzona przez wspólnotę muzyczną, abyśmy mogli przez śpiew modlić się, adorować i uwielbiać Boga. To dobry czas, abyśmy wraz z Maryją mogli wstawienniczo prosić o dar Ducha Świętego dla wszystkich spragnionych i spotkać się razem na wspólnej modlitwie.
  10. Bóg zapłać za ofiary na remont parkanu i kaplicy: z Niezdowa –100zł, bezimiennie – 100zł, bezimiennie – 500zł, mieszkańcy Zosina – 750zł, bezimiennie z Długiej–200zł, bezimiennie–600zł,bezimiennie–1.000zł,bezimiennie z Przemysłowej – 200zł, bezimiennie – 50zł, bezimiennie – 200zł, Legion Maryi – 200zł.
  11. Dyrekcja, Grono Pedagogiczne, społeczność uczniowska oraz Rodzice Szkoły Podstawowej nr 2 im. Oskara Kolberga w Opolu Lubelskim serdecznie zapraszają na uroczystą Mszę św. 5 czerwca o 1500 w kościele parafialnym p.w. NMP w Opolu Lubelskim, która zainauguruje uroczystości jubileuszowe 90-lecia istnienia Szkoły, 40-lecia pracy artystycznej Dziecięcego Zespołu Tańca Ludowego „ Powiśloki” i 15-lecia nadania Szkole Podstawowej nr 2 w Opolu Lubelskim imienia Oskara Kolberga. Szczegółowy plan uroczystości jubileuszowych znajduje się na stronie internetowej szkoły.
  12. W sklepiku jest prasa katolicka. Jest też Biblia Rodzinna dla dzieci –jako prezenty na I-Komunię św. , srebrne obrazki na I- Komunię oraz zioła, balsamy, żele .
  13. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do Pana: + Henryk Piotrowski z ul. Puławskiej, + Helena Dacka z Rozalina, + Marian Król z ul. Południowej, + Halina Nowak z Niezdowa, + Danuta Hać z Puławskiej, + Kazimierz Karaś z ul. Puławskiej, + Lech Lankamer z ul. Długiej. Tych i naszych zmarłych bliskich polecajmy miłosierdziu Bożemu: Ojcze nasz…Wieczny odpoczynek…