Wniebowstąpienie Pańskie  – Niedziela 12 maja 2024 r.

 

 1. Dzisiejszą niedzielę przeżywamy jako Uroczystość Wniebowstąpienia Pana Jezusa. Taca dzisiejsza przeznaczona jest na budownictwo sakralne w naszej archidiecezji.
 2. Jutro – 13 maja po Mszy św. wieczornej, będzie nabożeństwo i procesja fatimska .
 3. Dziękujemy mieszkańcom Puławska 9, 10 i 12 za posprzątanie kościoła i ofiarę –170zł. Msza św. będzie w ich intencji będzie 15 maja o godz. 1800.
 4. W czwartek po Mszy świętej wieczornej będzie sprzątanie kościoła, zgodnie z ustaleniami sprzątają rodzice dzieci pierwoszkomunijnych ze Szkoły Podstawowej nr 1.
 5. W piątek o godz. 1630 będzie spowiedź przed pierwszą komunią świętą dla dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 2, oraz ze Skokowa i Niezdowa.
 6. Zapraszamy na eucharystię w sobotę o godz. 1800 w wigilię Zesłania Ducha Świętego, a po niej: piękna choreografia do pieśni: Przybądź Duchu Święty, Wołanie o Dary Ducha Świętego, Pieśni – Uwielbienia i Apel Jasnogórski. Prosimy ubrać się na biało !
 7. W przyszłą niedzielę 19 maja w naszej parafii będą rozprowadzane Kremówki Papieskie przez ministrantów, które są cegiełką wsparcia finansowego Spotkania Młodych Archidiecezji Lubelskiej. Kremówki w niedzielę nad ranem przyjadą z Wadowic i trafią do nas w cenie 8zł za sztukę. Dodatkiem do kremówek będą broszury z mało znanymi historiami z życia św. Jana Pawła II. Serdecznie zapraszamy do wsparcia SMAL-u.
 8. Społeczna Szkoła Muzyczna I-stopnia zaprasza uczniów w wieku 7-16 lat na nowy rok szkolny 2024/25. Zajęcia odbywają się w Opolu Lubelskim w budynku Szkoły Podstawowej nr 2. Wnioski można składać do 21 czerwca. Szczegóły oraz telefon kontaktowy na plakacie.
 9. W sklepiku jest prasa katolicka. Jest też Biblia Rodzinna. Albumy na prezenty komunijne.
 10. Kartka – Komunikat Episkopatu.
 11. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do Pana: + Liubov Fihura z Franciszkowa , + Bolesław Serwatka z Puławskiej 21. Tych i naszych zmarłych bliskich polecajmy miłosierdziu Bożemu: Ojcze nasz…Wieczny odpoczynek…

Dane parafii

Parafia Rzymskokatolicka
p.w. Wniebowzięcia NMP
w Opolu Lubelskim

ul. Popijarska 2,
24 – 300 Opole Lubelskie

Tel. / Fax.
+48818272104

Mail.
kancelaria@parafiaopole.pl

Msze

NIEDZIELE I ŚWIĘTA

7:00 – w adwencie o 6:00
8:30 – dla młodzieży
10:00 – dla dzieci
11:00 – w kaplicy w Łaziskach
12:00
18:00
(spowiedź podczas każdej Mszy św.)

 

święte

DNI POWSZEDNIE

6:30 – w adwencie roraty o 6:00
7:00 – oprócz października i maja
7:30
18:00 – w środy o 18:00 Nowenna do MB Nieustającej Pomocy, po niej Msza Św
(spowiedź podczas każdej Mszy św.)