Uroczystość NMP Królowej Polski 3 maja 2022r.

 1. Przeżywamy dziś – Uroczystość NMP Królowej Polski. Wpatrzeni  w Maryję powierzamy Jej wszystkie trudne osobiste sprawy, problemy naszych rodzin, wspólnoty parafialnej i naszej Ojczyzny. Nie prosimy o zbytek i dobrobyt, ale o opiekę na naszej drodze do Boga. Modlimy się, by była to wspólna droga wielu narodów, które nazywają Maryję swoją Królową. Duchowo łączymy się z niezwyciężoną Jasną Górą, z której króluje nam od tylu wieków. Maryja nigdy nas nie zawiodła, nawet w najtrudniejszych momentach naszej historii. Nie wstydźmy się tego doświadczenia i nie chowajmy go przed światem. Niech inni widzą, jak bardzo kochamy Matkę naszego Pana i naszą Matkę. Bóg przez Nią czyni dla nas wielkie rzeczy.
 2. Burmistrz Opola Lubelskiego i Opolskie Centrum Kultury zapraszają na
  uroczyste obchody Święta Narodowego 3 Maja, które rozpoczną się o
  1000 na Skwerze Miejskim przy ul. Stary Rynek. Następnie
  manifestacja patriotyczna przejdzie ulicami miasta aby złożyć kwiaty w
  miejscach pamięci narodowej. O godz. 1200 rozpocznie się Msza święta
  w intencji Ojczyzny, a po Mszy, o 1330 dalsze uroczystości i występy
  artystyczne na Skwerze Miejskim.
 3. Poświęcenie pól będzie w od poniedziałku 9 maja do piątku 13 maja o godz. 1900. Pojazdy prosimy na godz. 1845 – podwórko przy garażach. Plan poświęceń jest dostępny też na stronie internetowej parafii. Przedstawia się następująco – kartka.

Dane parafii

Parafia Rzymskokatolicka
p.w. Wniebowzięcia NMP
w Opolu Lubelskim

ul. Popijarska 2,
24 – 300 Opole Lubelskie

Tel. / Fax.
+48818272104

Mail.
kancelaria@parafiaopole.pl

Msze

NIEDZIELE I ŚWIĘTA

7:00 – w adwencie o 6:00
8:30 – dla młodzieży
10:00 – dla dzieci
11:00 – w kaplicy w Łaziskach
12:00
18:00
(spowiedź podczas każdej Mszy św.)

 

święte

DNI POWSZEDNIE

6:30 – w adwencie roraty o 6:00
7:00 – oprócz października i maja
7:30
18:00 – w środy o 18:00 Nowenna do MB Nieustającej Pomocy, po niej Msza Św
(spowiedź podczas każdej Mszy św.)