Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata – 20 listopada 2022 r.

1. Dzisiejsza Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata jest patronalnym świętem Sióstr ze Zgromadzenia Sióstr Rodziny Betańskiej pracujących w naszej parafii oraz Akcji Katolickiej. Ofiary zebrane w dniu dzisiejszym do puszek przeznaczone są na „Pomoc Kościołowi w potrzebie”.
  2. Kończy się rok liturgiczny – za tydzień I Niedziela Adwentu, czas przygotowania do Bożego Narodzenia. Tradycyjnie w adwencie w dni powszednie pierwsza Msza św. roratnia będzie o godz. 600 Bezpośrednio po RoratachGodzinki o Niepokalanym Poczęciu Najśw. Maryi Panny. W Niedziele Adwentu pierwsza Msza św. będzie normalnie o godz. 700. W przyszłą niedzielę zbiórka ofiar do puszek „Gwiazdka Nadziei”.
  3. Zapraszamy na spotkanie grupy uwielbienia: „Adwentowe orędzie do wspólnoty” w piątek godz. 1900 sala obok banku.
  4. W najbliższą niedzielę 27 listopada po Mszy św. o godz. 1000  odbędzie się spotkanie dla Rodziców, których dzieci przystępują do I Komunii Świętej.
  5. Do zielonej skrzynki przy ołtarzu, składamy kartki z nazwiskami i imionami, kandydatów do Rady Duszpasterskiej.
  6. Dziękujemy mieszkańcom Kraszewskiego 6 ( 6 osób) za posprzątanie kościoła i ofiarę na k-ł – 240 zł. Msza św. w ich intencji będzie 27.XI. o godz.1000 . Do sprzątania w sobotę na godz. 900 – prosimy wiernych  z ul. Łąkowej, Pawiej, Rzecznej, Słowackiego Słonecznej.
  7. W najbliższy piątek o godz. 1700 będzie nabożeństwo pokutne.
  8. Kartka – Komunikat Przewodniczącego KEP.
  9. Metryki chrztu do bierzmowania, tych którzy byli chrzczeni po za parafią Opole lubelskie, należy dostarczyć do 30 listopada do katechetów uczących daną osobę w szkole.
  10. Dziękujemy za ofiary na renowację parkanu i kaplicy : bezimiennie z Kaliszańskiej – 200zł, bezimiennie z Południowej– 100zł .
  11. W tym tygodniu wypominki czytamy o godz. 1715 w następującym porządku:

Poniedziałek: 21.XI Wola Rudzka, Pomorze, Rozalin Stacja, Pustelnia,  Grabówka, Zajączków, Jankowa, Skoków
    Wtorek:22.XI Niezdów.
    Środa: 23.XI Kartki niepodpisane.
  12. W sklepiku jest prasa katolicka. Biblia rodzinna. Zioła, balsamy, żele, maści zdrowotne. Kalendarz parafialny na 2023r.
  13. Nawiedzenie relikwii bł. Carlo Acutisa – Kartka z planem. Plan czuwania jest dostępny na naszej stronie internetowej.
  14. W minionym tygodniu z naszej społeczności parafialnej odeszli do Pana: + Krystyna Pakuła  z ul. Jana Tarły, + Jerzy Bańczerowski z ul. Krzywe Koło, + Mieczysława Kramek z ul. Fabrycznej, + Henryka Wiącek z ul. Kraszewskiego. Tych i naszych bliskich zmarłych polecajmy miłosierdziu Bożemu. Ojcze nasz…Wieczny odpoczynek