Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego 31 marca 2024 r.

Życzymy Wszystkim Parafianom i Gościom, aby Zmartwychwstały Chrystus napełnił Wasze serca pokojem i miłością, niech podwoi siły w pokonywaniu życiowych trudności, wzmocni wiarę w ludzi, obudzi radość do życia i pozwoli z ufnością patrzeć w przyszłość. Radosnych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego.

1. Msze święte dziś jeszcze o godz. 83o, 10oo, 12oo i 18oo.
  2. Dziękujemy s. Maksymilianie oraz paniom Anicie, Ilonie, Agnieszce, Elżbiecie, Halinie, Annie Walencik, Michałowi Czajka, harcerzom – Kubie, Dionizemu, Dawidowi oraz p. Agnieszce Pyda- Mędyk z kwiaciarni Frezja za wystrój Grobu Bożego , Ciemnicy i dekoracje ołtarzy. Dziękujemy wszystkim, którzy pomagali przy strojeniu.. Dziękujemy za wartę przy Grobie i organizację procesji – Druhom i Druhnom Strażakom,  Małym Strażakom i Harcerzom. Liturgicznej Służbie Ołtarza. Panu Jackowi Rosłemu za zdjęcia z triduum, które zamieszczamy na naszej stronie internetowej. Dziękujemy Kółkom Różańcowym, Parafianom i Parafiankom za ofiary na kwiaty.
  3. W zakrystii gdzie ubierają się księżą jest do nabycia świąteczna prasa katolicka.
  4. Jutro Poniedziałek Wielkanocny. Msze św. o godz. 7oo, 83o, 10oo, 12oo i 18oo. Taca z tego dnia jest na Katolicki Uniwersytet Lubelski.
  5. W tym tygodniu przypada: I-czwartek miesiąca – o godz. 1700 – Godzina Święta. I -piątek miesiąca – spowiedź  podczas wszystkich Mszy św. Od godz. 1715 spowiedź młodzieży idącej do bierzmowania, po spowiedzi młodzież uczestniczy we Mszy św o godz. 1800 zajmując ławki z przodu w kościele, zapraszamy do skorzystania ze spowiedzi także ich rodziców. I-sobota miesiąca – nabożeństwo po Mszy św. o godz. 730.Iniedziela miesiąca– wystawienie Najświętszego Sakramentu po     sumie i zmiana tajemnic różańcowych.
  6. Zapraszamy do szukania drogi i życia na spotkanie grupy Uwielbienia i Chwały, aby dać Bogu czas, by nas odnalazł – sobota godz. 1900 sala obok banku, zaczynamy prezentacją : lectio divina.
  7. Przyszłą niedzielę 07 -kwietnia będziemy przeżywali jako Niedzielę Miłosierdzia Bożego.
  8. Także w przyszłą niedzielę 07- kwietnia rozpocznie się nowy cykl konferencji dla narzeczonych. Narzeczonych prosimy o zapisywanie się w kancelarii..
  9. Dziękujemy mieszkańcom Rybackiej, Zajączkowa, Jankowej i Pomorza. (13 osób) za posprzątanie kościoła i ofiarę 190zł – Msza św. w ich intencji będzie 07 kwietnia o godz. 1000. Do sprzątania kościoła w sobotę na 900 prosimy mieszkańców Wola Rudzka, Pustelnia i Rozalin Stacja.
  10. Bóg zapłać za ofiary na k-ł: bezimiennie – 2000zł, bezimiennie z Andersa – 100zł..
  11. W ostatnim tygodniu odeszli do Pana : + Wojciech Starek z ul. Lipowej, + Ryszard Gorajek z ul. Kraszewskiego, + Stefan Starek z ul. Długiej. Tych i naszych zmarłych bliskich polecajmy miłosierdziu Bożemu. Zdrowaś…. Wieczne odpoczywanie…