Niedziela  Trójcy  Przenajświętszej –  12 czerwca 2022 r.

 

 1. Burmistrz Opola Lubelskiego Sławomir Plis zaprasza mieszkańców Opola
  Lubelskiego i okolic na coroczne wydarzenie plenerowe pod nazwą „Jarmark Opolski”. Odbywa się ono dziś w Parku Miejskim w Opolu Lubelskim, a gwiazdami wieczoru będą zespół Taraka oraz Grzegorz Hyży. Wspólne świętowanie rozpocznie uroczysta Msza Święta w kościele parafialnym w Opolu Lubelskim o godzinie 1200, następnie, wspólnie przejdziemy barwnym korowodem do Parku Miejskiego, gdzie nastąpi uroczyste otwarcie naszego święta, które ma charakter integracyjny i rodzinny. Na terenie Parku nie zabraknie atrakcji dla dzieci, młodzieży i dorosłych.
 2. W czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi ChrystusaBoże Ciało. Msze św. w tym dniu odprawiamy o 700, 830, 1000 i 1800. Zapraszamy w tym dniu wiernych na godz. 1000, po tej Mszy św. z kościoła wyruszymy w procesji z Najświętszym Sakramentem ulicami: Stary Rynek, Józefowska, Nowa, Rzemieślnicza, Puławska, Lubelska i Nowy Rynek. Ołtarze procesyjne prosimy przygotować w tym samym miejscu jak w roku ubiegłym z wyjątkiem – IV ołtarza, który w tym roku będzie przy pomniku Prezydenta Kaczyńskiego ul. Lubelska. Prosimy o dekorację domów, szczególnie na trasie procesji. Zapraszamy dzieci w strojach komunijnych z klas  III . Będzie to też Msza św. z racji I-rocznicy Komunii św. klas IV. Zapraszamy też strażaków. Taca z Bożego Ciała będzie przeznaczona na Centrum Jana Pawła II w Lublinie.
 3. Spowiedź dla dzieci klas IV przed rocznicą I-Komunii będzie w środę o godz. 1730 w nawach bocznych.
 4. Informujemy, że zgodnie z kan. 87 § 1 Kodeksu Prawa Kanonicznego Ksiądz Arcybiskup udzielił dyspensy od obowiązku powstrzymania się od
  spożywania pokarmów mięsnych w dniu 17. czerwca (piątek po Bożym Ciele)
  wszystkim wiernym archidiecezji lubelskiej, a także innym osobom przebywającym w tym dniu na terenie naszej archidiecezji.
 5. Przez całą oktawę, do następnego czwartku, będziemy uwielbiać Boże Ciało, wieczorną Mszą św. i procesją eucharystyczną wokół kościoła. Zakończenie oktawy- w przyszły czwartek o godz. 1700. Ołtarze na zakończenie oktawy prosimy, aby przygotowały następujące grupy: I – Grupa Uwielbienia i Chwały, II- Legion Maryi, III- Katecheci , IV- Wspólnoty Neokatechumenalne.
 6. Nabożeństwa czerwcowe odprawiamy po Mszy św. wieczornej.
 7. Dziękujemy rodzicom dzieci, które przystąpiły do I-Komunii św. za dekoracje i sprzątanie kościoła oraz dar ołtarza. Do sprzątania kościoła w sobotę na godz. 900  prosimy  mieszkańców Majdanu Trzebieskiego.
 8. Bóg zapłać za ofiary na remont parkanu i kaplicy : bezimiennie z Kraszewskiego – 100zł, bezimiennie z Emilcina – 100zł, bezimiennie – 50zł, bezimiennie z ul. Południowej – 200zł.
 9. Kierownik Biura Powiatowego Agencji Restrukturyzacji o Modernizacji Rolnictwa w Opolu Lubelskim informuje, że w dniach od 17 do 30 czerwca rusza nabór wniosków o udzielenie pomocy dla producentów rolnych poszkodowanych w wyniku wystąpienia w 2021 r. niekorzystnych zjawisk atmosferycznych.
 10. Pierwsza Komunia św. w 2023 roku będzie : 27 maja Szkoła Nr 1 i Niezdów. O godz. 1000 – klasa A i B. O godz. 1200 – klasa C i Niezdów. 03 czerwca Szkoła Nr 2 i Skoków. O godz. 1000 – klasa A i C. O godz. 1200 – klasa B i Skoków.
 11. W sklepiku jest prasa katolicka. Jest też Biblia Rodzinna. Zioła, balsamy, żele .               
 12. W tym tygodniu odeszli do Pana: + Jadwiga Nowaczek z ul. Południowej, + Janusz Stochmal z Zosina, + Henryk Krupa z ul. Dekutowskiego. Tych i naszych zmarłych bliskich polecajmy miłosierdziu Bożemu. Ojcze nasz…Wieczny odpoczynek…

Dane parafii

Parafia Rzymskokatolicka
p.w. Wniebowzięcia NMP
w Opolu Lubelskim

ul. Popijarska 2,
24 – 300 Opole Lubelskie

Tel. / Fax.
+48818272104

Mail.
kancelaria@parafiaopole.pl

Msze

NIEDZIELE I ŚWIĘTA

7:00 – w adwencie o 6:00
8:30 – dla młodzieży
10:00 – dla dzieci
11:00 – w kaplicy w Łaziskach
12:00
18:00
(spowiedź podczas każdej Mszy św.)

 

święte

DNI POWSZEDNIE

6:30 – w adwencie roraty o 6:00
7:00 – oprócz października i maja
7:30
18:00 – w środy o 18:00 Nowenna do MB Nieustającej Pomocy, po niej Msza Św
(spowiedź podczas każdej Mszy św.)