Niedziela Palmowa – Męki Pańskiej 24 marca 2024 r.

 

 1. Spowiedź będzie w poniedziałek, wtorek i środę od godz. 1730.
 2. Bóg zapłać za ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego: bezimiennie z ul Długiej – 100zł, bezimiennie – 50zł. Przed głównym ołtarzem jest puszka do której można składać jeszcze ofiary na kwiaty do Grobu Bożego.
 3. Dziękujemy za ofiary na k-ł: bezimiennie z ul. Południowej – 100zł, bezimiennie z ul. Wyszyńskiego – 450z.
 4. Dziękujemy za sprzątanie kościoła w czasie rekolekcji Grupom Parafialnym. Do świątecznego sprzątania kościoła prosimy: w środę na godz. 1830 mieszkańców ul. Rybackiej, Zajączkowa, Jankowej i Pomorza.
 5. Konferencja chrzcielna będzie w środę o godz. 1730 w sali obok banku. Chrzty w poniedziałek wielkanocny o godz. 1200.
 6. W Wielki Piątek o godz. 2000 – Droga krzyżowa ulicami naszego miasta ze świecami; początek przy szpitalu. Stacje drogi przygotowujemy jak w ubiegłych latach. Krzyż niosą: I – Strażacy, II – Krąg Domowego Kościoła, III – Lektorzy i ministranci, IV – Młodzież, V – Legion, VI – Studenci, VII – Matki, VIII – Ojcowie, IX – Grupa Uwielbienia i Chwały, X – Neokatechumenat, XI – Katecheci, XII – Dzieci z rodzicami, XIII – Chór Parafialny.
 7. Zapraszamy do udziału w liturgii Triduum Paschalnego:
  • WIELKI CZWARTEK – Przed południem tylko Msza św. w katedrze z poświęceniem olejów. Po południu o godz. 17oo – Msza Wieczerzy Pańskiej – pamiątka ustanowienia Eucharystii i sakramentu kapłaństwa. Po tej Mszy św. przeniesienie Najśw. Sakramentu do Ołtarza wystawienia (ciemnicy) i czas na modlitwę z Jezusem cierpiącym w Ogrójcu.
  • WIELKI PIĄTEK Dzień postu ścisłego. W tym dniu nie odprawia się Mszy św. Rano o godz. 73o w kościele odprawimy tzw. ciemną jutrznię – to jest przewidziana na ten dzień liturgiczna modlitwa Kościoła ze śpiewem psalmów – zapraszamy. O godz. 1700 rozpocznie się Liturgia Wielkiego Piątku składająca się z czytania Męki Pańskiej, adoracji Krzyża przez pokłon i Komunii św. Po jej zakończeniu przeniesienie Najśw. Sakrament do Grobu Pańskiego, odśpiewanie Gorzkich Żali. Spowiedź z racji pierwszego piątku o godz. 1700.
  • WIELKA SOBOTA – o godz. 730 ciemna jutrznia – jak w piątek. Poświęcenie pokarmów na stół wielkanocny będzie co pół godziny od 8oo-133o . Między poświęceniem pokarmów będzie jeszcze możliwość spowiedzi. Poświęcenie pokarmów na wioskach  w następujących godzinach: Pierwszy kapłan: w Zosinie – o 900, w Emilcinie przy figurze obok skrzyżowania – o 915, w Skokowie – o 930, w Leoninie – o 945, we Franciszkowie – o 1000, w Górnej Owczarni – o 1015 i w Górach Opolskich – o 1030. Drugi kapłan: Niezdów w świetlicy strażackiej – o 9oo, w kaplicy w Łaziskach – o 915, w Kol. Elżbieta – o 930, w Elżbiecie – o 945, w Trzebieszy – 1030, w Majdanie Trzebieskim – 1045, Darowne – 1100, Wola Rudzka – 1115.
  • Liturgia Wigilii Paschalnej zacznie się o godz. 18oo (należy wziąć ze sobą świece). Potem poświęcenie wody chrzcielnej, odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych i uroczysta Msza św. Wigilii Zmartwychwstania już z radosnym ALLELUJA
  • NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA   PAŃSKIEGO – O godz. 6oo– Msza św. Rezurekcyjna z procesją wokół kościoła; a później Msze św. o 83o, 10oo, 12oo i 18oo.
 8. W sklepiku jest prasa katolicka. Biblia rodzinna. Z Caritasu mamy : baranki na stół wielkanocny z białej czekolady. Dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na pomoc najbiedniejszym. Mamy też piękny album ze zdjęciami naszego kościoła i kościołów naszego dekanatu opolskiego.
 9. Dziś – Wolontariusze Szkolnego Koła Caritas ze Szkoły Podstawowej w Skokowie, serdecznie zapraszają na kiermasz ciast, który jest przed kościołem. Cena ciasta 15 zł za pudełko.
 10. W ostatnim tygodniu odeszli do Pana : + Zdzisława Kamieniarz z Woli Rudzkiej + Władysław Lipa z ul. Szkolnej. Polecajmy ich Miłosierdziu Bożemu: Ojcze nasz..; Wieczny odpoczynek..

Dane parafii

Parafia Rzymskokatolicka
p.w. Wniebowzięcia NMP
w Opolu Lubelskim

ul. Popijarska 2,
24 – 300 Opole Lubelskie

Tel. / Fax.
+48818272104

Mail.
kancelaria@parafiaopole.pl

Msze

NIEDZIELE I ŚWIĘTA

7:00 – w adwencie o 6:00
8:30 – dla młodzieży
10:00 – dla dzieci
11:00 – w kaplicy w Łaziskach
12:00
18:00
(spowiedź podczas każdej Mszy św.)

 

święte

DNI POWSZEDNIE

6:30 – w adwencie roraty o 6:00
7:00 – oprócz października i maja
7:30
18:00 – w środy o 18:00 Nowenna do MB Nieustającej Pomocy, po niej Msza Św
(spowiedź podczas każdej Mszy św.)