Niedziela Palmowa – Męki Pańskiej 2 kwietnia 2023 r.

1. Dziś po sumie zmiana tajemnic różańcowych.
  2. Dziś także o godz. 2000 zapraszamy na „misterium krzyża”– niech to będzie owocne rozpoczęcie wielkiego tygodnia.
  3. Bóg zapłać za ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego: bezimiennie – 20zł, bezimiennie – 50zł, Koło Różańcowe z Trzebieszy – 200zł. Przed ołtarzem jest puszka gdzie można składać ofiary na kwiaty do Grobu Bożego.
  4. Dziękujemy za ofiary na k-ł: bezimiennie z Górnej Owczarni – 100zł, bezimiennie – 50zł, bezimiennie z Trzebieszy – 50zł, bezimiennie – 100zł, bezimiennie z Jankowej – 400zł, bezimiennie z Grabówki – 300zł.
  5. Spowiedź będzie w poniedziałek, wtorek i środę od godz. 1730.
  6. Dziękujemy za sprzątanie kościoła w czasie rekolekcji Grupom Parafialnym. Do świątecznego sprzątania kościoła prosimy: w środę na godz. 1830mieszkańców Puławska 20.
  7. Konferencja chrzcielna będzie w środę o godz. 1730 w sali obok banku. Chrzty w poniedziałek wielkanocny o godz. 1200.
  8. W Wielki Piątek o godz. 2000 – Droga krzyżowa ulicami naszego miasta ze świecami; początek przy szpitalu. Stacje drogi przygotowujemy jak w ubiegłych latach. Krzyż niosą: I – Strażacy, II – Krąg Domowego Kościoła, III – Lektorzy i ministranci, IV – Młodzież, V – Legion, VI – Studenci, VII – Matki, VIII – Ojcowie, IX – Grupa Uwielbienia i Chwały, X – Neokatechumenat, XI – Katecheci, XII – Dzieci z rodzicami, XIII – Chór Parafialny.
  9. Zapraszamy do udziału w liturgii Triduum Paschalnego:
    • WIELKI CZWARTEK – Przed południem tylko Msza św. w katedrze z poświęceniem olejów. Po południu o godz. 17oo – Msza Wieczerzy Pańskiej – pamiątka ustanowienia Eucharystii i sakramentu kapłaństwa. Po tej Mszy św. przeniesienie Najśw. Sakramentu do Ołtarza wystawienia (ciemnicy) i czas na modlitwę z Jezusem cierpiącym w Ogrójcu.
    • WIELKI PIĄTEK Dzień postu ścisłego. W tym dniu nie odprawia się Mszy św. Rano o godz. 73o w kościele odprawimy tzw. ciemną jutrznię – to jest przewidziana na ten dzień liturgiczna modlitwa Kościoła ze śpiewem psalmów – zapraszamy. O godz. 1700 rozpocznie się Liturgia Wielkiego Piątku składająca się z czytania Męki Pańskiej, adoracji Krzyża przez pokłon i Komunii św. Po jej zakończeniu przeniesienie Najśw. Sakrament do Grobu Pańskiego, odśpiewanie Gorzkich Żali. Spowiedź z racji pierwszego piątku o godz. 1700.
    • WIELKA SOBOTA – o godz. 730 ciemna jutrznia – jak w piątek. Poświęcenie pokarmów na stół wielkanocny będzie co pół godziny od 8oo-133o . Między poświęceniem pokarmów będzie jeszcze możliwość spowiedzi. Poświęcenie pokarmów na wioskach  w następujących godzinach: Pierwszy kapłan: w Zosinie – o 900, w Emilcinie przy figurze obok skrzyżowania – o 915, w Skokowie – o 930, w Leoninie – o 945, we Franciszkowie – o 1000, w Górnej Owczarni – o 1015 i w Górach Opolskich – o 1030. Drugi kapłan: Niezdów w świetlicy strażackiej – o 9oo, w kaplicy w Łaziskach – o 915, w Kol. Elżbieta – o 930, w Elżbiecie – o 945, w Trzebieszy – 1030, w Majdanie Trzebieskim – 1045, Darowne – 1100, Wola Rudzka – 1115.
    • Liturgia Wigilii Paschalnej zacznie się o godz. 18oo (należy wziąć ze sobą świece). Potem poświęcenie wody chrzcielnej, odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych i uroczysta Msza św. Wigilii Zmartwychwstania już z radosnym ALLELUJA
    • NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA   PAŃSKIEGO – O godz. 6oo– Msza św. Rezurekcyjna z procesją wokół kościoła; a później Msze św. o 83o, 10oo, 12oo i 18oo.
  10. W sklepiku jest prasa katolicka. Biblia rodzinna. Zioła, balsamy, żele, maści zdrowotne. Kalendarze na nowy rok. Z Caritasu mamy : baranki na stół wielkanocny z białej czekolady. Dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na pomoc Ukrainie.
  11. Burmistrz Opola Lubelskiego oraz Opolskie Centrum Kultury zapraszają na obchody Dni Pamięci o Św. Janie Pawle II, dziś o godzinie 1600 w Sali Kinowo-widowiskowej w Opolskim Centrum Kultury. W programie występy artystyczne oraz bezpłatna projekcja filmu „Zwykły, święty człowiek”. W poniedziałek 03. kwietnia, o godz. 1000, również w Opolskim Centrum Kultury, odbędzie się konkurs wiedzy o św. Janie Pawle II.
  12. W ostatnim tygodniu odeszli do Pana : + Ewa Kołodziejczyk z Elżbiety. + Wiesław Pietroń z ul. Nowoprojektowanej. Polecajmy ich Miłosierdziu Bożemu: Ojcze nasz..; Wieczny odpoczynek..