5 Niedziela Wielkiego Postu 26 marca 2023 r.

1. W liturgii zaczął się czas Męki Pańskiej, czego zewnętrznym wyrazem są przysłonięte fioletem krzyże.
  2. Wielkopostne rekolekcje parafialne będą w tym tygodniu od czwartku 30 marca do soboty 01 kwietnia przed Niedzielą Palmową. Będziemy tylko sami. Dlatego prosimy o korzystanie ze spowiedzi w ciągu Wielkiego Postu podczas każdej Mszy św.
  3. Podajemy plan naszych rekolekcji wielkopostnych –kartka przeczytać.
  4. Jak co roku w czasie rekolekcji zbieramy żywność dla biednych w ramach Wielkopostnego Dzieła „ Dar Nadziei”. Dary przynosimy do zakrystii.
  5. Dziękujemy mieszkańcom Puławskiej19 i 19A za sprzątanie kościoła były 2 osoby. W czasie rekolekcji w sobotę do sprzątania kościoła na godz. 1900 prosimy: Neokatechumenat, Grupę Uwielbienia i Chwały, Legion Maryi.
  6. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego: bezimiennie z Emilcina – 50zł, bezimiennie z Cichej – 50zł, bezimiennie z Długiej – 50zł, Koło Różańcowe Królowej Polski z ul. Szkolnej – 250zł, bezimiennie –100zł, bezimiennie– 50zł, od Heleny – 100zł, bezimiennie – 50zł, bezimiennie z Parkowej12A– 50zł, Koło Różańcowe p.w. Miłosierdzia Bożego z ul. Przemysłowej – 150zł. Przed głównym ołtarzem jest postawiona puszka na kwiaty do Grobu Bożego do której można składać ofiary na ten cel.
  7. Dziękujemy za ofiary na k-ł: bezimiennie – 50zł, bezimiennie – 100zł, bezimiennie ze Szkolnej – 100zł.
  8. W Niedzielę Palmową poświęcenie palm podczas każdej Mszy św.
  9. Także w Niedzielę Palmową o godz. 2000 odbędzie się „Misterium Krzyża”– będzie to wprowadzenie w czas wielkiego tygodnia.
  10. W sklepiku jest prasa katolicka. Jest też Gość Extra- Świadkowie Męki Pańskiej. Biblia rodzinna. Zioła, balsamy, żele, maści zdrowotne. Kalendarze parafialne na obecny rok. Z Caritasu mamy : baranki na stół wielkanocny z białej czekolady. Dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na pomoc Ukrainie.
  11. W minionym tygodniu z naszej społeczności parafialnej odszedł do Pana: + Jarosław Opoka z ul. Fabrycznej. Polecajmy go miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek…..