5 Niedziela Wielkiego Postu – 17 marca 2024 r. 

 

 1. W liturgii zaczął się czas Męki Pańskiej, czego zewnętrznym wyrazem są przysłonięte fioletem krzyże.
 2. Wielkopostne rekolekcje parafialne będą w tym tygodniu od czwartku 21 marca do soboty 23 marca przed Niedzielą Palmową. Będziemy tylko sami. Dlatego prosimy o korzystanie ze spowiedzi w ciągu Wielkiego Postu podczas każdej Mszy św.
 3. Podajemy plan naszych rekolekcji wielkopostnych –kartka przeczytać.
 4. Młodzież przygotowująca się do bierzmowania, młodzież z liceum i technikum uczestniczy w rekolekcjach na swoich mszach świętych: czwartek, piątek i sobota o godz.1700, siadamy z przodu kościoła, będą zarezerwowane ławki.
 5. Msza święta i spotkanie dla tych, którzy opuścili jakieś spotkanie przygotowujące do bierzmowania w marcu, będzie w niedzielę palmową o godz.1200.
 6. Jak co roku w czasie rekolekcji zbieramy żywność dla biednych w ramach Wielkopostnego Dzieła „ Dar Nadziei”. Dary przynosimy do zakrystii. 
 7. Dziękujemy mieszkańcom z ul. Szkolnej, Zagrody, Lubelskiej, Leśnej i Pomorskiej. za sprzątanie kościoła były 8 osób. Ofiarę – 80zł. Msza św. w ich intencji będzie 07 kwietnia o godz. 1000. W czasie rekolekcji w sobotę do sprzątania kościoła na godz. 1900 prosimy: Neokatechumenat, Grupę Uwielbienia i Chwały, Legion Maryi.
 8. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego: bezimiennie – 30zł, bezimiennie – 50zł, bezimiennie z Dolnej – 50zł, Koło Różańcowe Królowej Różańca św. – 130zł, od Heleny – 100zł, Koło Różańcowe św. Józefa i św. Maksymiliana – 300zł. Przed głównym ołtarzem jest postawiona puszka na kwiaty do Grobu Bożego do której można składać ofiary na ten cel.
 9. Daty i godziny I-Komunii św. na rok 2025 i 2026 są dostępne na stronie parafii w zakładce I-Komunia.
 10. Wolontariusze Szkolnego Koła Caritas ze Szkoły Podstawowej w Skokowie, serdecznie zapraszają na kiermasz ciast, który odbędzie się w Niedzielę Palmową – 24 marca przed kościołem. Cena ciasta 15 zł za pudełko. Zapraszamy.
 11. W Niedzielę Palmową poświęcenie palm podczas każdej Mszy św.
 12. W naszej parafii zakończyły się katechezy głoszone przez Wspólnoty Neokatechumenalne. Serdecznie dziękujemy wszystkim katechistom za trud i serce włożone w przygotowanie. Wszystkich zapraszamy do spotkań w grupach formacyjnych w naszej parafii.
 13. Dzięki wnioskowi złożonemu przez Gminę Opole Lubelskie, rusza projekt „Rewitalizacja Klasztoru Pijarów w Opolu Lubelskim (skrzydło zachodnie) – Parafia Rzymskokatolicka p.w. WNMP w Opolu Lubelskim”. Projekt będzie realizowany przez naszą parafię na podstawie przyznanej na ten cel przez gminę dotacji. W drodze postępowania zakupowego przeprowadzonego przez parafię wyłoniono już wykonawcę inwestycji, a we wtorek w Urzędzie Miejskim Burmistrz Opola Lubelskiego Sławomir Plis i Proboszcz Parafii Ksiądz Krzysztof Kozak, podpisali umowę o udzielenie dotacji celowej na realizację tego projektu. Całkowita wartość inwestycji i tym samym dotacji wyniesie 911 989,86 zł. W ramach prac remontowych zaplanowane jest wykonanie w zabytkowym budynku Klasztoru Pijarów izolacji przeciwwilgociowej budynku wraz z naprawą systemu odwodnienia z rynien, remontu konserwatorskiego elewacji, remontu pokrycia dachowego oraz remontu izolacji stropu. Prace rozpoczniemy już po świętach wielkanocnych. Serdecznie dziękujemy p. Burmistrzowi Sławomirowi Plis za zaangażowanie i pomoc w pozyskaniu środków na ten cel. Pani Sekretarz Izabeli Zarzyckiej, pani Iwonie Bednarz Kierownikowi Wydziału Inwestycji Planowania i Rozwoju, oraz pani Marcelinie Dziechciarz Inspektorowi ds. Pozyskiwania Środków Pomocowych za profesjonalne przygotowanie potrzebnej dokumentacji.
 14. W sklepiku jest prasa katolicka. Biblia rodzinna. Z Caritasu mamy : baranki na stół wielkanocny z białej czekolady. Dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na pomoc najbiedniejszym.
 15. W związku z przypadającą w przyszłym tygodniu Niedzielą Palmową ministranci i lektorzy przed kościołem sprzedają palmy. Dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na potrzeby Liturgicznej Służby Ołtarza.
 16. W minionym tygodniu z naszej społeczności parafialnej odszedł do Pana: + Maria Górka z ul. Puławskiej, + Zofia Stocka z ul. Południowej. Polecajmy go miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek…..

Dane parafii

Parafia Rzymskokatolicka
p.w. Wniebowzięcia NMP
w Opolu Lubelskim

ul. Popijarska 2,
24 – 300 Opole Lubelskie

Tel. / Fax.
+48818272104

Mail.
kancelaria@parafiaopole.pl

Msze

NIEDZIELE I ŚWIĘTA

7:00 – w adwencie o 6:00
8:30 – dla młodzieży
10:00 – dla dzieci
11:00 – w kaplicy w Łaziskach
12:00
18:00
(spowiedź podczas każdej Mszy św.)

 

święte

DNI POWSZEDNIE

6:30 – w adwencie roraty o 6:00
7:00 – oprócz października i maja
7:30
18:00 – w środy o 18:00 Nowenna do MB Nieustającej Pomocy, po niej Msza Św
(spowiedź podczas każdej Mszy św.)