5 Niedziela Wielkiego Postu – 03 kwietnia 2022 r. 

1.  W liturgii zaczął się czas Męki Pańskiej, czego    zewnętrznym wyrazem są przysłonięte fioletem krzyże.

2.  Dziś po sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu i zmiana tajemnic różańcowych z racji pierwszej niedzieli miesiąca.

3.   Wielkopostne rekolekcje parafialne będą w tym tygodniu od czwartku 07 kwietnia do soboty 09 kwietnia przed Niedzielą Palmową. Będziemy tylko sami. Dlatego prosimy o korzystanie ze spowiedzi w ciągu Wielkiego Postu podczas każdej Mszy św.

  1. Podajemy plan naszych rekolekcji wielkopostnych –kartka przeczytać.

5.  Jak co roku w czasie rekolekcji zbieramy żywność dla biednych w ramach Wielkopostnego Dzieła „ Dar Nadziei”.   Dary przynosimy do zakrystii.

6.  Chór Cantata zaprasza na koncert pieśni pasyjnych, który odbędzie się 10.04 po Mszy o godz.1800 w naszym kościele. Będzie to  koncert szczególny, bo charytatywny – dla Neli Wychodzkiej- dziewczynki o małym wzroście i wielkim sercu. Nela urodziła się z achondroplazją- chorobą, która powoduje, że nie rosną kończyny. Obecnie istnieje chirurgiczna możliwość korekty tej wady. Niestety jest ona bardzo kosztowna. Każdy z nas może wesprzeć finansowo rodzinę Neli. W czasie koncertu będzie prowadzona zbiórka pieniężna. Będzie istniała również możliwość nabycia płyty chóru Cantata- cegiełki wspierającej tę piękną akcję. Bardzo serdecznie zapraszamy. Niech nasze serca również będą wielkie. Pamiętajmy, że dobro wraca!  

3.   Dziękujemy mieszkańcom Elżbiety i Kolonia Elżbieta za sprzątanie kościoła było 10 osób. Ofiarę na k-ł -870zł . Msza św. w ich intencji będzie 10 kwietnia o godz. 1000. W czasie rekolekcji do sprzątania kościoła na godz. 1900 prosimy: w piątek – Neokatechumenat, w sobotę – Grupę Uwielbienia i Chwały, Legion Maryi  i Radio Maryja.

4.   Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego: bezimiennie z Lubelskiej – 20zł, bezimiennie – 50zł, bezimiennie – 30zł, bezimiennie puławska 13 –10zł, Koło Różańcowe św. Józefa i św. Maksymiliana– 400zł, z Emilcina – 50zł, bezimiennie – 100zł, Elżbieta i Kol. Elżbieta – 200zł, Akcja Katolicka –100zł, Koło Różańcowe p.w. Miłosierdzia Bożego z ul. Przemysłowej – 230zł. Przed głównym ołtarzem jest postawiona puszka na kwiaty do Grobu Bożego do której można składać ofiary na ten cel.

5.   Dziękujemy za ofiary na remont parkanu i kaplicy: bezimiennie z Puławskiej – 50zł, bezimiennie z Lubelskiej – 30zł, bezimiennie – 200zł, bezimiennie – 1000zł.

6.   Społeczna Szkoła Muzyczna zaprasza chętnych od 6 do 16 roku życia do podjęcia nauki. Prowadzimy naukę gry na fortepianie, skrzypcach, wiolonczeli i gitarze. Zajęcia odbywają się w budynku Szkoły Podstawowej nr 2 w Opolu Lubelskim przy ul. Fabrycznej 28. Szczegóły na plakacie.

7.   W Niedzielę Palmową poświęcenie palm podczas każdej Mszy św.

  1. W sklepiku jest prasa katolicka. Biblia rodzinna. Zioła, balsamy, żele, maści zdrowotne. Kalendarze na nowy rok. Z Caritasu mamy paschaliki na stół wielkanocny, oraz baranki z białej czekolady. Dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na pomoc Ukrainie. Z nowych rzeczy mamy srebrne obrazki jako pamiątki dla dzieci do I-Komunii św.

9.   W minionym tygodniu z naszej społeczności parafialnej odeszli do Pana: + Krzysztof Wójcicki  z ul. Krzywe Koło. Polecajmy ich miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek…..

Dane parafii

Parafia Rzymskokatolicka
p.w. Wniebowzięcia NMP
w Opolu Lubelskim

ul. Popijarska 2,
24 – 300 Opole Lubelskie

Tel. / Fax.
+48818272104

Mail.
kancelaria@parafiaopole.pl

Msze

NIEDZIELE I ŚWIĘTA

7:00 – w adwencie o 6:00
8:30 – dla młodzieży
10:00 – dla dzieci
11:00 – w kaplicy w Łaziskach
12:00
18:00
(spowiedź podczas każdej Mszy św.)

 

święte

DNI POWSZEDNIE

6:30 – w adwencie roraty o 6:00
7:00 – oprócz października i maja
7:30
18:00 – w środy o 18:00 Nowenna do MB Nieustającej Pomocy, po niej Msza Św
(spowiedź podczas każdej Mszy św.)