31 Niedziela zwykła – 30 października 2022r.

1. Dziś w kalendarzu liturgicznym Rocznica Poświęcenia Kościoła; nasz opolski kościół został poświęcony 348 lat temu i dedykowany MB Wniebowziętej. Modlimy się za jego budowniczych i fundatorów, ale także za tych, którzy w tym kościele się modlą , przyjmują sakramenty i dbają o jego wygląd.
  2. We wtorek Uroczystość Wszystkich Świętych Msze św. będą o godz. 700, 830 i 1000. O 1200 uroczysta Msza św. za zmarłych spoczywających na naszym cmentarzu grzebalnym.  Po Mszy św. poświęcenie nowych pomników i krzyży nagrobnych. Msza św. wieczorna będzie w kościele o godz. 1700. Dzień Zaduszny: 2 listopada –  Msze w kościele o godz. 700,  830 .O godz. 1030 różaniec wypominkowy na cmentarzu, o godz. 1100 Msza św. na cmentarzu, za zmarłych poleconych w wypominkach, a po niej procesja żałobna. O godz. 1700 w kościele wieczorna Msza św.
  3. Kartki wypominkowe są  wyłożone przy wejściu do kościoła. Prosimy o czytelne wpisywanie zmarłych polecanych modlitwie Kościoła. Na kartach wypominkowych albo na kopercie wpisujemy ulicę bądź miejscowość. Wypominki będziemy czytali o godz. 1715.  Karty wypominkowe składamy do pudełka przed ołtarzem, w kancelarii parafialnej i do księży. Wypominek nie składamy na tacę.
  4. W Uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny kancelaria będzie nieczynna.
  5. Stowarzyszenie Głos Obywatelski Powiatu Opolskiegoi  Zarząd naszego Cmentarza „ Pontes” przeprowadzą  kwesty na terenie naszego cmentarza w okresie Wszystkich Świętych i dnia Zadusznego, której celem będzie zgromadzenie środków na odnowienie zabytkowego pomnika pierwszego Burmistrza/Wójta Opola, Kajetana Milczyńskiego, pełniącego urząd po upadku Powstania Styczniowego.Kajetan Milczyński był przewodniczącym komitetu budowlanego, który nadzorował remont opolskiej świątyni w latach 1873-1875, za ks. Leona Popławskiego. Kajetan Milczyński pełnił również funkcję sędziego w opolskim sądzie gminnym.  Pieczę nad pracami związanymi z renowacją pomnika na terenie cmentarza oraz u rzemieślników na zewnątrz sprawować będzie Zarządca, którego reprezentuje pan Zbigniew Zacharski
  6. Różaniec wypominkowy będziemy odmawiali w tym tygodniu o godz. 1715 w następujący porządku:

Czwartek 3 .XI – Puławska

Piątek 4. XI – Puławska

Sobota 5.XI – Puławska

Niedziela 6.XI – Kraszewskiego

Poniedziałek 7. XI – Morwowa i Lubelska.

Plan wypominek na cały miesiąc jest na naszej stronie internetowej.

1. Wypominki w kaplicy w Łaziskach będziemy czytali w niedzielę 6 i 13 listopada.
  2. W tym tygodniu przypada :  pierwszy czwartek– miesiąca ze względu na różaniec wspominkowy nabożeństwa nie będzie..
  3. Pierwszy piątek – spowiedź – na Mszach porannych. Po południu, od 1530 spowiedź dzieci o 1600 –Msza św. dla dzieci, a od 1715 – spowiedź młodzieży do bierzmowania i dorosłych, a po niej Msza święta, zapraszamy do skorzystania ze spowiedzi także rodziców, o 1715 różaniec wypominkowy .  Pierwsza sobota – miesiąca po Mszy św. o godz. 730 nabożeństwo do Matki Bożej: Pierwsza niedziela- po sumie zmiana tajemnic różańcowych.
  4. Metryki chrztu do bierzmowania, tych którzy byli chrzczeni po za parafią Opole lubelskie, należy dostarczyć do 30 listopada do katechetów uczących daną osobę w szkole.
  5. Za tydzień po mszy wieczornej trzeci koncert z cyklu: Jesienne Wieczory Organowe.
  6. Bóg zapłać mieszkańcom ul. Lubelska 14 i 16 były 3 osoby za  posprzątanie kościoła. Ofiarę – 50zł – Msza św. w ich intencji będzie 13 XI  o godz. 1000. W  sobotę  na godz. 900 do sprzątania zapraszamy wiernych z Kraszewskiego 1 i 3.
  7. Opolskie Centrum Kultury zaprasza w czwartek 03.11.2022r na seans filmu „ Johnny”. Jest to oparta na faktach historia, która wzrusza i inspiruje. Opowiada losy podopiecznego księdza Jana Kaczkowskiego, który prowadzony przez duchownego zaczyna pomagać śmiertelnie chorym. Film jest wartościowym przekazem empatii. Bilety do nabycia w kasie kina.
  8. Bóg zapłać za ofiary na renowację parkanu i kaplicy: bezimiennie – 100zł, bezimiennie – 200zł.
  9. W sklepiku jest prasa katolicka. Biblia Rodzinna. Zioła, balsamy, żele, maści zdrowotne. Kalendarz parafialny na rok 2023- format A3 i A4, kartki – widokówki oraz składankę zdjęciową naszego kościoła.
  10. Dekret – Arcybiskupa – Kartka.
  11. W tym tygodniu odeszli do Pana: + Bogusław Sawka z ul. Lubelskiej , + Michalina Kramek z ul. Leśnej. Tych i naszych zmarłych bliskich polecajmy miłosierdziu Bożemu. Ojcze nasz.. Wieczny odpoczynek..