3 Niedziela Wielkiego  Postu – 20 marca 2022 r.

1. Wkraczamy już w trzeci tydzień Wielkiego Postu. Jak przeżywamy ten czas? Dziękujemy za ofiary na tacę, które dziś przeznaczamy na Seminarium Duchowne w Lublinie. Dziękujemy ks. Diakonowi Arkadiuszowi za kazanie.
  2. W piątek przypada uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Msze św. z kazaniem będą o godz. 700, 730, o godz.900 Droga Krzyżowa i po niej Msza św. Następna Msza św. o godz. 1200. Podczas tej Mszy św. będzie duchowa adopcja dziecka poczętego. O godz. 1700 w naszym kościele w łączności z Papieżem Franciszkiem odmówimy Akt Poświęcenia Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu Maryi. O godz.1800 będzie wieczorna Msza św. W kaplicy o godz. 1600. Taca z tego dnia jest przeznaczona na „ Fundusz Obrony Życia”.
  3. Wielkopostne rekolekcje parafialne będą od czwartku 07 kwietnia do soboty 09 kwietnia przed Niedzielą Palmową. Nie będzie księży spowiadających z dekanatu. Będziemy tylko sami. Dlatego prosimy o korzystanie ze spowiedzi w ciągu wielkiego postu podczas każdej Mszy św.
  4. Odwiedziny chorych ze spowiedzią i sakramentami świętymi, przed Świętami Wielkanocnymi, będą w sobotę 2 kwietnia od godz. 900. Prosimy o zgłaszanie chorych w kancelarii parafialnej.
  1. Składamy podziękowanie mieszkańcom Leonina (7 osób) za posprzątanie  kościoła i ofiarę 70zł. Msza św. w ich intencji będzie 3 kwietnia  o godz.1000 .  W sobotę na godz. 900 do sprzątania prosimy parafian ze Starego Franciszkowa.
  2. Dziękujemy za ofiary na k-ł: bezimiennie – 50zł, p. Wiesława Bartler – 300zł.
  3. Bóg zapłać za ofiary na kwiaty do Grobu Bożego: bezimiennie – 50zł, z Niezdowa – 50zł, Julia i Szymon Kutyna – 50zł, bezimiennie – 30zł, bezimiennie – 20zł, Janina Rejn – 50zł, Koło Różańcowe MB. Królowej Polski z ul. Szkolnej – 335zł, Koło Różańcowe św. Stanisława Biskupa Męczennika z Opola Lubelskiego – 100zł.
  4. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych; Droga Krzyżowa dla dorosłych w piątki o godz. 900 po niej Msza św., dla dzieci Droga Krzyżowa – również w piątki o godz. 1630. Gorzkie żale – w niedzielę o godz. 1730.
  5. W sklepiku jest prasa katolicka. Biblia rodzinna. Zioła, balsamy, żele, maści zdrowotne. Kalendarze na nowy rok. Z nowych rzeczy mamy z Caritasu : paschaliki na stół wielkanocny, oraz baranki z białej czekolady. Dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na pomoc Ukrainie. Mamy też książkę ”Małe opowieści na wielkie dni”. Polecamy ją na Triduum Paschalne.
  1. W ostatnim tygodniu odeszli do Pana:+ Tadeusz Ochnio z ul. Popijarskiej , + Zofia Paduch z ul. Puławskiej, + Leokadia Karczmarska z Darownego, + Marian Maciąg z ul. Przemysłowej, + Małgorzata Superson z ul. Puławskiej, + Stanisław Kosik z ul. Polnej, + Zofia Grzybek z ul. Długiej, + Tadeusz Woś z ul. Fabrycznej, _ Ewa Stochmal z Zosina . Tych i naszych zmarłych bliskich polecajmy miłosierdziu Bożemu: Ojcze nasz… Wieczny odpoczynek…