3  Niedziela  Wielkiego  Postu  12 marca 2023 r.

1. Wkraczamy już w trzeci tydzień Wielkiego Postu. Dziękujemy za ofiary na tacę, które dziś przeznaczamy na Seminarium Duchowne w Lublinie.
  2. Przed kościołem zbierane są ofiary do puszek na operację chorej Neli.
  3. Wielkopostne rekolekcje parafialne będą od czwartku 30 marca do soboty 01 kwietnia przed Niedzielą Palmową. Nie będzie księży spowiadających z dekanatu. Będziemy tylko sami. Dlatego prosimy o korzystanie ze spowiedzi w ciągu wielkiego postu podczas każdej Mszy św.
  4. Msza św. i spotkanie dotyczące piątego sakramentu, dla wszystkich bierzmowanych będzie w przyszłą niedzielę o godz. 1200.
  5. W najbliższy piątek zapraszamy na spotkanie biblijne grupy uwielbienia w sali obok banku godz. 1900, prosimy zabrać Pismo Święte i coś do pisania.
  6. Odwiedziny chorych ze spowiedzią i sakramentami świętymi, przed Świętami Wielkanocnymi, będą we wtorek 4 kwietnia od godz. 900. Prosimy o zgłaszanie chorych w kancelarii parafialnej.
  7. Składamy podziękowanie mieszkańcom Puławska 17 (1 osoba) za posprzątanie  kościoła i ofiarę 50zł. Msza św. w ich intencji będzie 19 marca  o godz. 1000 .  W sobotę na godz. 900 do sprzątania prosimy parafian z Puławskiej 18.
  8. Dziękujemy za ofiary na k-ł: bezimiennie – 50zł, bezimiennie z Fabrycznej – 200zł.
  9. Bóg zapłać za ofiary na kwiaty do Grobu Bożego: Koło Różańcowe MB Królowej Różańca św. – 100zł, Koło Różańcowe z Niezdowa – 150zł, Koło Różańcowe Niepokalanego Poczęcia NMP z Opola – 100zł,bezimiennie – 50zł, bezimiennie z Puławskiej – 50zł, bezimiennie – 200zł, bezimiennie – 50zł, Koło Różańcowe Królowej Różańca św. – 160zł, bezimiennie – 50zł.
  10. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych; Droga Krzyżowa dla dorosłych w piątki o godz. 900 po niej Msza św., dla dzieci Droga Krzyżowa – również w piątki o godz. 1630. Gorzkie żale – w niedzielę o 1730.
  11. W przyszłą niedzielę kazania będzie głosił ks. Leszek Sałaga, były nasz wikariusz i będzie zbierał ofiary do puszki na rzecz hospicjum w Lubartowie.
  12. Kartka – Przeszłość-Przyszłości.
  13. W sklepiku jest prasa katolicka. Biblia rodzinna. Zioła, balsamy, żele, maści zdrowotne. Kalendarze na nowy rok. Z nowych rzeczy mamy z Caritasu : baranki z białej czekolady na stół wielkanocny. Dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na pomoc Ukrainie.
  14. W ostatnim tygodniu odeszli do Pana: + Zofia Gołębiowska z ul. Wiejskiej , + Maria Dajek z ul. Ściegiennego, + Lech Świrkosz z ul. Morwowej, + Halina Biedroń z ul. Pomorskiej. Tych i naszych zmarłych bliskich polecajmy miłosierdziu Bożemu: Ojcze nasz… Wieczny odpoczynek…