29 Niedziela zwykła – 17 października 2021r.

1.  Ofiary zebrane w dniu dzisiejszym  na tacę przeznaczone są na misje „ Papieskie Dzieło Rozkrzewiania Wiary”. Natomiast ofiary zbierane do puszek przed kościołem przeznaczone są na „ Papieskie Dzieło Dziecięctwa Misyjnego”.
  2. W tym roku Uroczystość Wszystkich Świętych przypada w poniedziałek. Msze św. będą o 700, 830 i 1000. O 1200 uroczysta Msza św. za zmarłych spoczywających na naszym cmentarzu grzebalnym.  Po Mszy św. poświęcenie nowych pomników i krzyży nagrobnych. Msza św. wieczorna będzie w kościele o godz. 1700. Dzień Zaduszny: 2 listopada – wypada w tym roku we wtorek. Msze w kościele o godz. 700,  830 .O godz. 1030 różaniec wspominkowy na cmentarzu, o godz. 1100 Msza św. na cmentarzu, za zmarłych poleconych w wypominkach, a po niej procesja żałobna. O godz. 1700 w kościele wieczorna Msza św.
  3.  Kartki wypominkowe są już wyłożone przy wyjściu do kościoła. Prosimy o czytelne wpisywanie zmarłych polecanych modlitwie Kościoła. Na kartach wspominkowych albo na kopercie wpisujemy ulicę bądź miejscowość. Wypominki będziemy czytali o godz. 1715.  Karty wypominkowe składamy do pudełka przed ołtarzem, w kancelarii parafialnej i do księży. Wypominek nie składamy na tacę.
  1. Bóg zapłać  wiernym z ul. Krzywe Koło, Kopernika, Witosa, Lubomirskiej, Rataja, Spacerowa i Sosnowa.    (6 osób) za   posprzątanie kościoła. Ofiarę – 100zł, Msza św. w ich intencji będzie 24.X o godz. 1000. W sobotę na godz. 900 do sprzątania zapraszamy mieszkańców ul. Przedmieście, Piaskowa i Działkowa.
  1. Dziękujemy za ofiary na renowacje figury Matki Bożej: z ul. Łąkowej – 100zł, bezimiennie – 50zł, Koło Różąńcowe św. Józefa i Maksymiliana – 250zł, p. Helena Głazowska – 100zł.
  2. Zapraszamy pracowników Służby Zdrowia w poniedziałek 18 października na nabożeństwo różańcowe o godz. 1730  z racji święta ich patrona św. Łukasza.
  3. W sklepiku u p. Zbyszka jest do nabycia trzeci numer naszej parafialnej gazetki „Dom Chleba”, w sposób szczególny poświęcony błogosławionym księdzu Prymasowi Wyszyńskiemu i Matce Róży Czackiej.
  4. Dziś po każdej Mszy św. grupa uwielbienia będzie rozprowadzać ciasta swojego wypieku. Pudełko ciasta jest po 15 zł; będzie to wsparcie działań ewangelizacyjnych, jest jesień więc zachęcamy do spróbowania domowych wypieków.
  5. W piątek 22.10 wspomnienie św. Jana Pawła II, zapraszamy wszystkich na wspólną Eucharystię o godz. 1800, natomiast o 1900 będzie wieczór poświęcony papieżowi: Jego ważne słowa dla Polaków, wspólne śpiewanie pięknych polskich pieśni (Czarna Madonno, Barka), oddanie czci świętemu Janowi Pawłowi II.
  6. W przyszłą niedzielę będzie Msza święta o godz.1800 i spotkanie biblijne dla młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania.
  7. W sklepiku jest prasa katolicka.Biblia Rodzinna. Zioła, balsamy, żele, maści zdrowotne. Z nowych rzeczy mamy mydełka kapucyńskie, krem do rąk, kapucyński balsam po goleniu, żel hakorośl, balsam jerozolimski na gardło. Kalendarz parafialny na rok 2022- format A3 i A4,  kartki – widokówki oraz składankę zdjęciową naszego kościoła.
  8. W ostatnim tygodniu odeszli do Pana: + Janina Rutyna z Niezdowa, + Elżbieta Brodowska z ul. Lubelskiej, + Jerzy Susz z ul. Frańczaka Argila, + Krzysztof Iwaniak z ul. Lipowej. Tych i naszych zmarłych bliskich polecajmy miłosierdziu Bożemu. Ojcze nasz.. Wieczny odpoczynek..