27  Niedziela  zwykła 2 października  2022 r.

1. Dziś po sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu, adoracja i zmiana tajemnic różańcowych z racji pierwszej niedzieli miesiąca.
  2. Dziś o godz. 1900 w naszym kościele będzie drugie spotkanie z cyklu: „Jesienne Wieczory Organowe”.Serdecznie zapraszamy, aby poprzez muzykę, kontemplować piękno stworzenia.
  3. Pierwszy czwartek miesiąca. o godz. 1700 będzie – Godzina Święta.
  4. Pierwszy piątek miesiąca spowiedź rano. Po południu dla dzieci od godz. 1530 i Msza św. dla dzieci o godz. 1600. Spowiedź dla młodzieży do bierzmowania i dorosłych od godz. 1715 w nawach bocznych,  o 1800 Msza św. Zapraszamy też rodziców do skorzystania ze spowiedzi świętej, świadectwo rodziców to najlepszy sposób na przygotowanie młodzieży.
  5. W najbliższą sobotę o godz. 1800 będzie Msza św. i nabożeństwo o uzdrowienie duszy i ciała.
  6. W przyszłą niedzielę 9 października w ramach rocznicy wybrania Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową w naszej parafii będą sprzedawane, przez rodziców ministrantów, Kremówki Papieskie. Dochód ze sprzedaży będzie cegiełką wsparcia finansowego dla naszych ministrantów i lektorów oraz Spotkania Młodych Archidiecezji Lubelskiej. Kremówki w niedzielę nad ranem przyjeżdżają z Wadowic i trafiają do nas w cenie 7 zł za sztukę. Serdecznie zachęcamy do wsparcia tego projektu.
  7. Dziękujemy mieszkańcom Kolejowej, Lipowej i Krasickiego (7 osób) za posprzątanie kościoła i ofiarę 120 zł – Msza św. w ich  intencji będzie 23 października  o godz. 1000 . W sobotę na godz. 900 do sprzątania kościoła prosimy wiernych z ul. Piłsudzkiego, Nowy Rynek, Kościuszki i Szpitalna.
  8. Bóg zapłać za ofiary na remont parkanu i kaplicy; bezimiennie –100zł, bezimiennie z Parkowej 12 A – 100zł, bezimiennie – 50zł.
  9. Nabożeństwa różańcowe odprawiamy codziennie o godz.1730.  Zachęcamy dzieci i młodzież do uczestnictwa w nabożeństwach różańcowych. Zachęcamy też do odmawiania różańca w rodzinach . Przez cały miesiąc październik w dni powszednie o godz.700 odprawiamy Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP.
  10. W sklepiku jest prasa katolicka. Biblia Rodzinna. Zioła, balsamy, żele, maści zdrowotne. Kalendarz parafialny na rok 2023- format A3 i A4, kartki – widokówki oraz składankę zdjęciową naszego kościoła.
  11. W minionym tygodniu z naszej społeczności parafialnej odeszli do Pana: + Tadeusz Ryczek z ul. Puławskiej. Tych i naszych zmarłych bliskich polecajmy miłosierdziu Bożemu. Ojcze nasz… Wieczny ..