26 Niedziela zwykła – 25 września 2022 r.

1. Dziękujemy za ofiary złożone na tace, które są przeznaczone na Seminarium Duchowne w Lublinie.
  2. W październiku nabożeństwa różańcowe będziemy odprawiali codziennie o godz.1730. Zachęcamy dzieci i młodzież do uczestnictwa w nabożeństwach różańcowych. Zachęcamy też do odmawiania różańca w rodzinach . Przez cały miesiąc październik w dni powszednie po Mszy św. o godz.730 będziemy odprawiali Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP.
  3. W najbliższy poniedziałek będzie Msza św. o godz. 1800, a po niej w sali obok banku spotkanie diakonii liturgicznej. Zapraszamy tych, którzy chcieliby aktywniej włączyć się w liturgię.
  4. 28 września (środa) o godz. 1500 przy krzyżu na placu kościelnym będzie odmawiana koronka do Miłosierdzia Bożego.
  5. W piątek o godz. 1700 będzie – Nabożeństwo pokutne.
  6. Pierwsza sobota – nabożeństwo do Matki Bożej po Mszy św. o 730.
  7. W przyszłą niedzielę po sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu, oraz zmiana tajemnic różańcowych z racji pierwszej niedzieli miesiąca.
  8. Także w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 1000 będzie pierwsze spotkanie rodziców dzieci i dzieci przygotowujących się do I-Komunii św. Będzie poświęcenie różańców i rozdanie. Obecność obowiązkowa. W tym roku opiekunem dzieci komunijnych będzie ks. Rafał.
  9. W najbliższą niedzielę po Mszy św. wieczornej w naszym kościele będzie drugie spotkanie z cyklu: „Jesienne Wieczory Organowe”.Serdecznie zapraszamy.
  10. Dziękujemy mieszkańcom z ul. Partyzancka 25  za posprzątanie kościoła były 4 osoby i ofiarę 100zł . Msza św. w ich  intencji będzie 9 października o godz. 1000 . W sobotę na godz. 900 do sprzątania kościoła prosimy wiernych z ul. Kolejowej, Lipowej i Krasickiego.
  11. Bóg zapłać za ofiary na odnowienie parkanu i kaplicy: Lubelska 10 – 100zł, bezimiennie ze Szkolnej – 200zł, bezimiennie z Grabówki – 100zł, bezimiennie – 100zł, od pary młodej Justyny i Krzysztofa – 100zł.
  12. W sklepiku jest prasa katolicka. Biblia Rodzinna. Zioła, balsamy, żele, maści zdrowotne. Z nowych rzeczy mamy kalendarz parafialny na rok 2023- format A3 i A4, kartki – widokówki oraz składankę zdjęciową naszego kościoła.
  13. W tym tygodniu odeszli do Pana + Jan Bartoś  z Poniatowej, + Waldemar Kania z ul. Puławskiej, + Małgorzta Łopacka z ul. Zajezierze, + Kazimierz Jabłoński ze Świdnika, + Janina Długosz z ul. Południowej. Tych i  naszych zmarłych bliskich polecajmy miłosierdziu Bożemu. Ojcze nasz…Wieczny odpoczynek…