26  Niedziela  zwykła 1 października  2023 r.

1. Dziś po sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu, adoracja i zmiana tajemnic różańcowych z racji pierwszej niedzieli miesiąca.
  2. Dziś o godz. 1900 w naszym kościele będzie drugie spotkanie z cyklu: „Jesienne Wieczory Organowe”.Serdecznie zapraszamy, aby poprzez muzykę, kontemplować piękno stworzenia.
  3. Pierwszy czwartek miesiąca. o godz. 1700 będzie – Godzina Święta.
  4. Pierwszy piątek miesiąca spowiedź rano. Po południu dla dzieci od godz. 1530 i Msza św. dla dzieci o godz. 1600. Spowiedź dla młodzieży do bierzmowania i dorosłych od godz. 1715 w nawach bocznych, po spowiedzi młodzież uczestniczy w różańcu w kościele, o godz. 1800 Msza św. Zapraszamy też rodziców do skorzystania ze spowiedzi świętej, świadectwo rodziców to najlepszy sposób na przygotowanie młodzieży.
  5. Pierwsza sobota – nabożeństwo do Matki Bożej po Mszy św. o godz.730.
  6. Zbiórki LSO odbywają się w każdą sobotę o godzinie 1000 Patryk zaprasza zarówno młodszych jak i starszych, którzy chcieliby służyć Panu Bogu przy ołtarzu.
  7. W niedzielę 8 października po Mszy św. o godz. 1000 będzie spotkanie  rodziców dzieci i dzieci przygotowujących się do I-Komunii św. Będzie poświęcenie różańców i rozdanie. Obecność obowiązkowa. W tym roku opiekunem dzieci komunijnych jest ks. Patryk.
  8. Natomiast w niedzielę 15 października w ramach rocznicy wybrania Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową w naszej parafii będą sprzedawane, przez rodziców ministrantów, Kremówki Papieskie. Dochód ze sprzedaży będzie cegiełką wsparcia finansowego dla naszych ministrantów i lektorów oraz Spotkania Młodych Archidiecezji Lubelskiej. Kremówki w niedzielę nad ranem przyjadą z Wadowic i trafiają do nas. Serdecznie zachęcamy do wsparcia tego projektu.
  9. Dziękujemy mieszkańcom Garbarskiej i Polnej (4 osoby) za posprzątanie kościoła i ofiarę 70 zł – Msza św. w ich  intencji będzie 08 października  o godz. 1000 . Wyjątkowo w piątek na godz. 1845 do sprzątania kościoła prosimy wiernych z ul. Nowoprojektowanej i Osiedlowej.
  10. Bóg zapłać za ofiary na k-ł; bezimiennie –100zł, bezimiennie – 100zł.
  11. Nabożeństwa różańcowe odprawiamy codziennie o godz.1730.  Zachęcamy dzieci i młodzież do uczestnictwa w nabożeństwach. Zachęcamy też do odmawiania różańca w rodzinach . Przez cały miesiąc październik w dni powszednie o godz.800 odprawiamy Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP.
  12. Burmistrz Opola Lubelskiego oraz OCK zapraszają na uroczyste obchody Międzynarodowego Dnia Osób Starszych, które odbędą się we wtorek 3 października o godz. 1400 . W programie ogłoszenie plebiscytu „ Laur Twórczego Seniora” , koncert piosenki francuskiej w wykonaniu artystów krakowskich oraz słodki poczęstunek. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych, a w szczególności osoby starsze.
  13. Z radością informujemy wszystkich parafian, że parafia nasza otrzymała dotację z drugiego rozdania „Polskiego Ładu” na remont zachodniego skrzydła klasztoru. Kwota dofinansowania wynosi: 900 032,00zł. Bardzo serdecznie dziękujemy burmistrzowi p. Sławomirowi Plisowi za pomoc w pozyskaniu tych środków.
  14. W sklepiku jest prasa katolicka. Biblia Rodzinna. Kalendarz maryjny na rok 2024.
  15. W minionym tygodniu z naszej społeczności parafialnej odeszli do Pana: + Krystyna Babska z ul. Lubelskiej, + Jan Szczucki z ul. Rybackiej, + Teresa Kania z Grabówki, + Marianna Mazur z ul. Nowy Rynek . Tych i naszych zmarłych bliskich polecajmy miłosierdziu Bożemu. Ojcze nasz… Wieczny ..