2 Niedziela zwykła 14 stycznia 2024 r.

1. Dziś odbywa się finał akcji charytatywnej na rzecz Zakładu Opiekuńczo- Leczniczego oraz Oddziału medycyny paliatywnej w Opolu Lubelskim. W tym dniu będziemy się modlić w intencji pracowników oraz podopiecznych naszego hospicjum, ale też będziemy mogli wesprzeć ich materialnie. Możemy to zrobić po każdej mszy świętej: wrzucając datek do puszki albo zakupując obraz tworzony techniką malowanie po numerach. Może to być piękny prezent dla kogoś np. na urodziny. Wśród obrazów pejzaże oraz tematyka religijna. Koszt takiego obrazu to 150 zł. Dodatkowo zapraszamy wieczorem po mszy świętej o godz. 1800 na koncert kolęd w wykonaniu chóru parafialnego i koncert trio instrumentalno – wokalne. Dochód z tego koncertu również przeznaczony zostanie na ten cel. Ze zgromadzonych funduszy zakupione zostaną materace przeciwodleżynowe. Zachęcamy do pomocy oraz modlitwy w intencji osób, które znajdują się u kresu swojego życia. Otwórzmy nasze serca na potrzeby innych.
  2. W czwartek rozpoczynamy –Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan.
  3. Bóg zapłać mieszkańcom Kraszewskiego 4 (5 osób) za sprzątanie kościoła i – ofiarę 285zł – Msza św. w ich intencji będzie 21 stycznia o godz. 1000. Do sprzątania w sobotę na 900 prosimy wiernych z ul. Kraszewskiego 6.
  4. W najbliższą niedzielę o godz. 1500 będzie Msza św. i spotkanie dla rodziców i młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania.
  5. Zapraszamy na biblijne spotkanie Grupy Uwielbienia i Chwały w piątek o godz. 1900 w sali obok banku – koniecznie zabierz Pismo św. i coś do pisania.
  6. W przyszłą niedzielę po każdej Mszy św. będzie zbiórka ofiar do puszki na pomoc pogorzelcom z Majdanu Moniackiego.
  7. Także w przyszłą niedzielę podczas Mszy św. o godz. 1200 wystąpi chór „Cantata” z koncertem kolęd.
  8. W sklepiku jest prasa katolicka. Biblia rodzinna. Kalendarze na rok 2024. Mamy także piękne gromnice na święto Matki Bożej Gromnicznej.
  9. Serdecznie zapraszamy na Msze św.- Kolędowe o godz. 1800. Na zakończenie otrzymacie specjalne błogosławieństwo, a także pamiątkowe obrazki kolędowe. Będzie to też możliwość wsparcia finansowego w remontach. W nadchodzącym tygodniu zapraszamy:

Poniedziałek:       15.01. 2024 Zajączków, Grabówka, Zosin, Trzebiesza, Majdan Trzebieski,  Darowne, Leonin, Franciszków Stary, Skoków.
    Wtorek:        16.01.2024 Emilcin, Górna Owczarnia, Góry Opolskie, Zosin po prawej stronie do Lublina, Niezdów, Jankowa, Pomorze, Elżbieta i Kol. Elżbieta
    Środa: 17.01.2024 Łaziska i Kol. Łaziska – w kaplicy w Łaziskach – godz. 1800.
  10. W tym tygodniu odeszli do Pana : + Helena Sitarska z Poniatowej, + Jerzy Zarzycki z ul Przemysłowej, + Zofia Pakuła z Niezdowa, + Henryk Bigos z ul. Fabrycznej. Tych i naszych zmarłych polećmy Miłosierdziu Bożemu…Wieczny odpoczynek…