2 Niedziela Wielkanocy Miłosierdzia Bożego 7 kwietnia 2024 r.

1. Niedziela Miłosierdzia Bożego jest to dzień szczególnego zawierzenia Miłosierdziu Bożemu. Dlatego dziś o godz.1500 zapraszamy do kościoła do wspólnej modlitwy w Godzinie Miłosierdzia. Bądźmy Apostołami Miłosierdzia Bożego. Jest to też patronalne święto Caritas – stąd dziś zbiórka ofiar do puszek .
  2. Jutro uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Msze św. z kazaniem o godz. 700, 800,1000 i 1800. Podczas Mszy św. o godz.1000 będzie duchowa adopcja dziecka poczętego. W kaplicy o godz. 1600. Taca z tego dnia jest przeznaczona na „ Fundusz Obrony Życia”.
  3. Dziękujemy mieszkańcom Woli Rudzkiej, Pustelni i Rozalin Stacja były 5 osób za posprzątanie kościoła i ofiarę 150zł. Msza św. w ich intencji będzie 14 kwietnia o godz. 1000. Sprzątanie kościoła wyjątkowo z powodu prób przed bierzmowaniem w czwartek o godz.1830, do sprzątania prosimy wiernych z Puławskiej 2,4,6,8 i Lubelska 33.
  4. Bóg zapłać za ofiary na k-ł: bezimiennie -100 zł, bezimiennie–200zł, bezimiennie z Łąkowej – 100zł.
  5. Dziś o godz. 1700 w sali obok banku rozpoczyna się nowy cykl nauk dla narzeczonych.
  6. W przyszłą niedzielę 14.04 rozpocznie się VIII Narodowe czytanie Pisma Świętego. Celem tego wydarzenia jest ponowne odkrywanie Biblii i pogłębianie jej w życiu Kościoła i naszym osobistym. Przedmiotem lektury w tym roku będą: Dzieje Apostolskie. W naszej parafii o godz. 945 uroczyście wprowadzimy księgę Pisma Świętego i odczytamy początek Dziejów Apostolskich. Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa.
  7. Zaczynają się próby przed bierzmowaniem: I – w środę o godz. 1900; II – piątek o godz. 1900; III – ze świadkami sobota o godz.930 – obecność obowiązkowa.
  8. Zapraszamy na Mszę św. i nabożeństwo o uzdrowienie duszy i ciała w najbliższą sobotę o godz. 1800.
  9. W niedzielę 14.04 w sali Jana Pawła II przy garażach, będzie można odbierać krzyże i albumy do bierzmowania po każdej Mszy św.
  10. W niedzielę 21 kwietnia parafia nasza będzie przeżywała wizytację kanoniczną. Taka wizytacja odbywa się raz na 5-lat. Wizytacji naszej parafii dokona ks. Biskup Adam Bab. Program Wizytacji:
    730 –   Przyjazd Ks. Biskupa do Opola
    800  – Msza św. w kaplicy w Łaziskach z kazaniem Ks. Biskupa
    1000 – Msza św. dla dzieci. Powitanie w drzwiach kościoła – według rytuału. Po Mszy św. spotkanie z Akcją Katolicką, „Stowarzyszeniem Ocalmy”, Legionem
    Maryi, Kręgami Domowego Kościoła, 1 i 2 Wspólnotą Neokatechumenalną, Grupą Uwielbienia i Chwały, Krucjata Różańcowa, Koło Przyjaciół Radia
    Maryja, Klub Anonimowych Alkoholików, Lektorzy, Ministranci. Koła Żywego Różańca, Diakonia muzyczna, Diakonia pantomimy, Harcerze
    Zawiszacy.
    1200 –  Suma z kazaniem Ks. Biskupa.
    1600 –  Msza św. dla  młodzieży  z udzieleniem sakramentu bierzmowania – celebruje Ks. Biskup.
    1715 –  Spotkanie z Radą Duszpasterską.
    1800 – Msza św. wieczorna w kościele z kazaniem Ks. Biskupa.

Już dziś zapraszamy wszystkich parafian.

1. W sklepiku jest prasa katolicka. Biblia rodzinna. Z nowych rzeczy jest album o naszym kościele i kościołach naszego dekanatu.
  2. W minionym tygodniu z naszej społeczności parafialnej odeszli do Pana: + Janina Figiel z ul. Przemysłowej, + Tomasz Banach z Woli Rudzkiej, + Irena Marzec z Chicago. Tych i naszych zmarłych bliskich polecajmy Miłosierdziu Bożemu. Ojcze nasz… Wieczny odpoczynek…