19 Niedziela zwykła – 13 sierpnia 2023 r.

1. Ofiary zebrane dziś na tacę przeznaczone są na programy pomocowe realizowane przez Caritas.
  2. We wtorek  – przypada Uroczystość Wniebowzięcia NMP, patronalne Święto naszego kościoła i odpust. Suma odpustowa o godz. 1200.  Zapraszamy strażaków. Dzieci do sypania kwiatów i prosimy o czynne zaangażowanie się w procesję. Błogosławieństwo zbóż, ziół i owoców na wszystkich Mszach świętych.
  3. Dziękujemy mieszkańcom Zosina było 7 osób za posprzątanie kościoła – ofiarę 400zł. Msza św. w ich intencji będzie 20 sierpnia o godz. 1000 . Do sprzątania  w sobotę na godz. 900 prosimy wiernych  z  Majdanu Trzebieskiego .
  4. Bóg zapłać za ofiary na k-ł: bezimiennie – 100zł, od Mari, Karoliny i Piotra – 250zł.
  5. Centrum Duszpasterstwa Młodzieży Archidiecezji Lubelskiej organizuje XI edycję SMALu – Spotkania Młodych Archidiecezji Lubelskiejpod hasłem „ECHO SERCA”, które odbędzie się w dniach 16-20 sierpnia 2023 w Garbowie. Jest to cykliczne wydarzenie, podczas którego młodzi mają możliwość wspólnie przeżywać radość ze spotkania z Jezusem, doświadczać dzielenia się wiarą z innymi, nawiązać nowe znajomości. Prelegentem SMAL 2023 będzie ks. Kamil Duszek – kapłan diecezji siedleckiej, moderator diecezjalny Ruchu Światło-Życie i wykładowca seminarium. Muzycznymi gośćmi będą Małe TGD oraz TAU – raper i producent muzyczny, który namacalnie doświadczył miłości Chrystusa i radykalnie zmienił dla niego swoje życie. Zachęcamy do udziału.”
  6. Ogłoszenie – Kartka.
  7. W sklepiku jest prasa katolicka. Biblia Rodzinna. Albumy o św. Janie Pawle II – cena tylko 25zł.. Kartki – widokówki oraz składanka zdjęciowa naszego kościoła.
  8. W dniach od 04 listopada do 13 listopada organizujemy 10 dniową pielgrzymkę do Ziemi Świętej. Informacje znajdują się na tablicach ogłoszeń oraz na naszej stronie internetowej w zakładce pielgrzymki. Zapisy u ks. proboszcza. Mamy tylko 30 miejsc.
  9. W przyszłą niedzielę będzie zbierana puszka na Słowenię.
  10.  W ostatnim tygodniu odeszli do Pana : + Wojciech Piłat z ul. Rataja, + Teodora Zając z ul. Willowej, + Agnieszka Gogół z Nowego Dwoeu Mazowieckiego, + Bogdan Mastalerz z ul. Lubelskiej, + Halina Komorowska z Kazimierzowa, + Eliasz Dacka z Lublina. Tych i naszych zmarłych bliskich polecajmy  miłosierdziu Bożemu: Ojcze nasz… Wieczny odpoczynek