15 Niedziela zwykła – 16 lipca 2023 r.

1. Serdecznie witamy w naszej parafii Patryka Kułagę. Naszemu nowemu wikariuszowi życzymy wielu Bożych łask, radości z posługiwania w naszej wspólnocie parafialnej oraz niegasnącej gorliwości w realizowaniu kapłańskiego powołania. Szczęść Boże!
  2. Informujemy wiernych, szczególnie zmotoryzowanych, że w niedzielę
    23 lipca o godz. 1600 na parkingu przy cmentarzu będzie Msza św. polowa
    i uroczyste poświęcenie wszelkich
    pojazdów mechanicznych
    z racji św. Krzysztofa patrona  kierowców.
  3. Składamy serdeczne Bóg zapłać mieszkańcom Gór Opolskich było 6 osób za posprzątanie kościoła. Ofiarę 530zł – Msza św. w ich intencji będzie 30 lipca o godz. 1000. W najbliższą sobotę na godz. 900 do sprzątania zapraszamy mieszkańców z Górnej Owczarni.
  4. Dziękujemy za ofiary na k-ł: bezimiennie – 100zł, bezimiennie – 1200zł, bezimiennie – 200zł, chór „Cantata” – 100zł.
  5. 03 sierpnia, wyruszy spod Archikatedry Lubelska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę pod hasłem „Drogowskazy Nowego Człowieka”. Pielgrzymi zapisują się w parafiach do 26 lipca. Od 27 lipca zapisy będą prowadzone w sekretariacie przed lubelską Archikatedrą. Wprowadzamy wariant pielgrzymowania pod hasłem „Ile możesz”. Codziennie z Lublina autokar będzie dowoził pielgrzymów, którzy zechcą przejść fragment pielgrzymiej drogi. Zapisy na ten wariant pielgrzymowania tylko drogą elektroniczną. Wszystkie szczegóły można znaleźć na stronie www.pielgrzymka.lublin.pl. Koszt pielgrzymki to 90zł. Także w tym roku będzie można wesprzeć fundusz Idę z Tobą.
  6. W sklepiku jest prasa katolicka. Biblia Rodzinna. Albumy o Janie Pawle II i św. Teresie – cena tylko 25zł.
  7. W minionym tygodniu z naszej społeczności parafialnej odeszli do Pana: + Aleksandra Kramek z Darownego, + Teodozja Domżał z ul. Kaliszańskiej. Tych i naszych zmarłych bliskich polecajmy miłosierdziu Bożemu   Ojcze  ..    Wieczny  odpoczynek….