12 Niedziela Zwykła –  19 czerwca 2022 r.

1. Dziś po każdej Mszy św.  jest kiermasz ciast. Dochód przeznaczony jest na dofinansowanie wyjazdu wakacyjnego dzieci z naszej parafii, który organizuje Bernardetta. Dziękujemy za wsparcie tej akcji.
  2. Przez całą oktawę, do następnego czwartku, będziemy uwielbiać Boże Ciało, wieczorną Mszą św. i procesją eucharystyczną wokół kościoła. Zakończenie oktawy- w przyszły czwartek o godz. 1700 Msza św. z poświęceniem wianków. Ołtarze na zakończenie oktawy prosimy, aby przygotowały poszczególne grupy: I – Grupa Uwielbienia i Chwały, II- Legion Maryi, III- Katecheci , IV- Wspólnoty Neokatechumenalne.
  3. W piątek o godz. 1700 będzie  nabożeństwo pokutne.
  4. Składamy serdeczne podziękowanie mieszkańcom Majdanu Trzebieskiego było – 14 osób, za posprzątanie kościoła, oraz ofiarę 120zł.- Msza św. w ich intencji będzie 03 lipca o godz. 1000. W sobotę do sprzątania kościoła zapraszamy wiernych z Trzebieszy.
  5. W piątek o godz. 800 będzie Msza św. na zakończenie roku szkolnego
    i katechetycznego.
    Serdecznie zapraszamy dzieci młodzież, rodziców, nauczycieli oraz poczty sztandarowe. Msza św. na zakończenie roku szkolnego w Łaziskach  będzie  też w piątek o godz. 800 w kaplicy.
  6. W piątek też przypada Uroczystość Najświętszego Serca Jezusa i dlatego w tym dniu nie obowiązuje nas post.
  7. Za dwa tygodnie 3 lipca będziemy przeżywali uroczystość odpustową ku czci Św. Józefa Kalasantego – założyciela Księży Pijarów. Suma odpustowa o 1200. Zmiana tajemnic różańcowych będzie wyjątkowo po Mszy św. o godz. 1000.
  8. Bóg zapłać za ofiary na parkan i kaplicę : bezimiennie ze Szkolnej – 100zł, od jubilatów Teresy i Ryszarda – 200zł, bezimiennie ze Słonecznej – 500zł.
  9. W sklepiku jest prasa katolicka. Jest też Biblia Rodzinna. Zioła , balsamy lecznicze i żele.
  10. W ostatnim tygodniu odeszli do Pana: + Henryk Piłat z ul. Lipowej, + Mieczysław Kramek z Łazisk, + Marianna Adamczyk ze Skokowa, + Jadwiga Zając z ul. Kraszewskiego, + Janina Maciąg z Gór Opolskich. Naszych zmarłych bliskich polecajmy miłosierdziu Bożemu. Ojcze nasz…Wieczny odpoczynek…