1 Niedziela Adwentu – 27 listopada 2022 r.

1. Przeżywamy dziś I Niedzielę Adwentu, który ma podwójny charakter: jest czasem przygotowania do uroczystości Narodzenia Pańskiego oraz oczekiwaniem na powtórne przyjście Chrystusa przy końcu dziejów. Roraty w zwykłe dni tygodnia o godz. 600. Bezpośrednio po Roratach – Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP. W niedzielę pierwsza Msza św. będzie o godz. 700.
  2. Dziś jest zbiórka ofiar do puszek „Gwiazdka Nadziei”. Bóg zapłać za ofiary.
  3. Zwracamy się z serdeczną prośbą do radnych, wszystkich przedstawicieli grup parafialnych i osób szanowanych o pomoc w roznoszeniu opłatków wigilijnych. Opłatki i zeszyty można już odebrać u siostry Emilii w kancelarii parafialnej. Ofiary składane tradycyjnie przy opłatkach, będą przeznaczone na częściowe zapłacenie długu za remont parkanu i kaplicy.
  4. Metryki chrztu do bierzmowania, tych którzy byli chrzczeni po za parafią Opole lubelskie, należy dostarczyć do 30 listopada do katechetów uczących daną osobę w szkole.
  5. W tym tygodniu przypada – I czwartek miesiąca o godz.1700 – Godzina święta.
  6. Pierwszy piątek miesiąca: spowiedź na Mszach porannych i po południu od 1530 dzieci i dla nich Msza św. o godz. 1600. Od godz. 1715 – spowiedź w nawach bocznych dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania i rodziców. Po niej o godz. 1800 Msza święta .
  7. Pierwsza sobota miesiąca – nabożeństwo do Matki Bożej po Mszy św. o godz. 730.
  8. Pierwsza niedziela – zmiana tajemnic po sumie.
  9. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła wiernym z Pawiej, Słowackiego i Słonecznej. Były 4 osoby. Ofiarę 210zł – Msza św. w ich intencji będzie 26grudnia o godz. 1000. W sobotę  na godz. 900 do sprzątania kościoła prosimy wiernych : z ul. Dekutowskiego, Podzamcze, Rzemieślniczej.
  10. Dziękujemy za ofiary na renowacje parkanu i kaplicy: bezimiennie z Lublina– 200zł, bezimiennie z Kwiatowej – 300zł, bezimiennie – 200zł, bezimiennie – 50zł.
  11. W sklepiku jest prasa katolicka. Jest też śpiewnik kolędowy z 2 płytami CD w cenie 13zł. Zioła, balsamy, żele, maści zdrowotne. Kalendarz parafialny na 2023r. Świece z Caritasu na stół wigilijny – większe. Małe będą w przyszłym tygodniu.
  12. W środę 14 grudnia o godz. 930 w Urzędzie Miasta w Opolu Lubelskim odbędzie się szkolenie chemizacyjne. Szczegóły na plakacie.
  13. Lista kandydatów do nowej Rady Duszpasterskiej jest wywieszona na tablicach ogłoszeń i na naszej stronie internetowej. Głosowanie w przyszłą niedzielę. Głosy składamy do skrzynki przed ołtarzem.
  14. W tym tygodniu odeszli do Pana: + Janina Szubstarska z ul. Józefowskiej, + Andrzej Kocon z Niezdowa, + Robert Bartoś z ul. Szpitalnej, + Józef Jurczyga z ul. Puławskiej. Tych i naszych bliskich zmarłych polecajmy miłosierdziu Bożemu. ..Wieczny odpoczynek…