CHRZEST

Wszystko o chrzcie

sobota przed 2-gą i 4-tą niedzielą miesiąca o godz: 1730

SAKRAMENT CHRZTU

jest udzielany w 2-ą i 4-ą niedzielę miesiąca na Mszy Św. o godz. 1200 oraz w 2-gi dzień Świąt Bożego Narodzenia i Wielkanocy na Mszy Św. o godz. 1200.

RODZICE DZIECKA

– powinni być wierzący i praktykujący, gdyż oni zobowiązują się do chrześcijańskiego wychowania dziecka.
– zgłaszają chrzest w kancelarii w tygodniu poprzedzającym termin chrztu (oprócz czwartku) okazując akt urodzenia dziecka i swoje dokumenty tożsamości.
– uczestniczą w konferencji przedchrzcielnej w świetlicy parafialnej w sobotę poprzedzającą chrzest o godz. 1730.

RODZICE CHRZESTNI:

– powinni być wierzący i praktykujący, ochrzczeni i bierzmowani (nie mogą być żyjący bez ślubu kościelnego).
– zamiejscowi, spoza parafii muszą dostarczyć zaświadczenia z własnej parafii stwierdzające, że nadają się do roli rodziców chrzestnych.
– przygotowują się przez spowiedź do przyjęcia Komunii Św. w czasie Mszy Św. Chrzcielnej.

UWAGA !!!
Dzieciom spoza tutejszej parafii udziela się chrztu w Opolu Lub., po przedstawieniu pisemnej zgody proboszcza z własnej parafii.